Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 29, 2015, 10:04:55 pm »
Aktualizacja! Kolejne dwie plansze ujawnione!

To raczej są grafiki (choć to z babcią zostało podpisane jako "I czwarta plansza:"; ale wcześniej są 3 grafiki). Lepiej się nie napalać, że coś z tego się dostanie w oryginale.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 30, 2015, 01:20:22 pm »
No to mamy 90%. Jutro powinny ukazać się na stronie projektu wizerunki oryginalnych kadrów i plansz.

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 30, 2015, 04:08:52 pm »
No to mamy 90%. Jutro powinny ukazać się na stronie projektu wizerunki oryginalnych kadrów i plansz.

Z planszami rychło w czas, jak już wszystkie wykupione...

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 30, 2015, 08:15:04 pm »
Z planszami rychło w czas, jak już wszystkie wykupione...
Oryginalne kadry też już powoli się kończą. Przed chwilą piąty zszedł i mamy 91% realizacji.

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:45:38 pm »
No to mamy 96%. Zostały tylko 3 oryginalne kadry do zgarnięcia.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 30, 2015, 10:23:54 pm »
No to mamy 96%. Zostały tylko 3 oryginalne kadry do zgarnięcia.
no i stówka!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 31, 2015, 06:21:25 am »
101%. Bardzo fajnie. I to na 22 dni przed terminem. Kolejny komiksowy projekt, który wspieram zostanie zrealizowany. Duża satysfakcja. Poproszę więcej.

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:29:55 am »
101%. Bardzo fajnie. I to na 22 dni przed terminem. Kolejny komiksowy projekt, który wspieram zostanie zrealizowany. Duża satysfakcja. Poproszę więcej.

To, że na antologię Gawronkiewicza będą chętni, to było niemal oczywiste.

Zaskakujące jest co innego - że taki autor i taki wydawca korzysta z Wspieram.to. To według mnie sygnał, że w  obecnym sposobie dystrybucji komiksów coś jest nie tak.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:36:07 am »
Dystrybucja jest sama w sobie dobra, bo albumy docierają do wielu internetowych księgarń, ale te dyskonty biorą je za psie pieniądze.
I to jest to "coś jest nie tak".

Offline blackwaterpark

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 31, 2015, 11:22:03 am »
To, że na antologię Gawronkiewicza będą chętni, to było niemal oczywiste. Zaskakujące jest co innego - że taki autor i taki wydawca korzysta z Wspieram.to. To według mnie sygnał, że w  obecnym sposobie dystrybucji komiksów coś jest nie tak.

Według mnie, a jestem komiksowym dyletantem/ignorantem, powinni całą nadwyżką powyżej 100% uhonorować Autora, a nie pchać się w jakieś magiczne płócienne wykończenia (co nie zawsze jest dobre; vide: ''Western'' Rosińskiego i sypiący się grzbiet).

Pytanie, jaki ciśnie mi się na zwoje mózgowe: czy doświadczenie zebrane przez KG na wspieram.to, będzie skutkować podobnymi akcjami w przyszłości??

Offline eskos

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 31, 2015, 11:28:26 am »
Pytanie, jaki ciśnie mi się na zwoje mózgowe: czy doświadczenie zebrane przez KG na wspieram.to, będzie skutkować podobnymi akcjami w przyszłości??
Raczej tak
http://www.alejakomiksu.com/artykul/6270/Szymon-Holcman-Crowdfunding-to-dobre-narzedzie/

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 31, 2015, 01:26:12 pm »
Dystrybucja jest sama w sobie dobra, bo albumy docierają do wielu internetowych księgarń

Skoro jest dobra, to dlaczego w przypadku Krzesła KG nie wydała albumu i nie skierowała do dystrybucji, tylko sprzedaje go wysyłkowo? Bo do tego sprowadza się wydanie przez Wspieram to (oczywiście, są inne czynniki, jak zebranie kasy przed drukiem, ale sądzę, że w przypadku KG nie to było najważniejsze).

ale te dyskonty biorą je za psie pieniądze.
I to jest to "coś jest nie tak".

Za jeszcze mniejsze pieniądze biorą hurtownie książek, Empik i Matras. Dlaczego akurat dyskonty są nie tak?

No oczywiście jest różnica. Empik kupuje z rabatem 55%, a sprzedaje z 6%, resztę zgarnia dla siebie. Dyskont kupuje na 45%, sprzedaje na 35%. Zarabia mniej, niż rabat dla klienta. Faktycznie, te dyskonty są bardzo nie w porządku.

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 31, 2015, 03:38:17 pm »
W ogóle nie napisałem, że ktokolwiek jest nie w porządku. Wolny wybór. Taka jest ich propozycja. Jak się nie podoba, to możesz komiks dać gdzie indziej. I to robi KG.

Offline Kokosz

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 31, 2015, 03:56:08 pm »
W ogóle nie napisałem, że ktokolwiek jest nie w porządku. Wolny wybór. Taka jest ich propozycja. Jak się nie podoba, to możesz komiks dać gdzie indziej. I to robi KG.

To co miałeś na myśli pisząc, że tym czymś, co "jest nie tak" są dyskonty biorące komiksy za psie pieniądze?

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 31, 2015, 04:13:53 pm »
To że taki problem mają wydawcy komiksowi. I że to ich problem, a nie dyskontów.
Czyli jest to problem, ale tylko i wyłącznie wydawców. Do dyskontów nic nie mam. Nikt nie musi korzystać z ich usług. Po prostu. Muszą spróbować czegoś innego.