trawa

Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 29, 2015, 08:41:19 pm »
- po Powstaniu najprawdopodobniej wyjdzie Tabula Rasa i Antyromantyzm

Tabula w kształcie znanym z prasy, czy będzie coś więcej?
Antyromantyzm? Sądziłem, że to jeden z tych projektów, który został odłożony na wieczne"później", a nawet upewniłem się w swoim sądzie po niedawnym integralu Ottona i Watsona.
A co z Mikropolis? Po lekturze Krzesła odniosłem wrażenie, że kolejne 2 tomy Mikropolis są już tuż-tuż, ale oczywiście, znając realia, biorę dużą poprawkę na takie "zapowiedzi", choć nie ukrywam, że zacząłem z podniecenia nerwowo przebirerać nóżkami, niczym Ozrabal, tęskniący za Babcią.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 29, 2015, 08:51:36 pm »
Tabula w kształcie znanym z prasy, czy będzie coś więcej?

Nie mam pojęcia. Autor wspomniał tylko, że ma być to zbiór po raz pierwszy wydany w całości. Ale czy będą tam jakieś innowacje to nie wiem.

Antyromantyzm? Sądziłem, że to jeden z tych projektów, który został odłożony na wieczne"później", a nawet upewniłem się w swoim sądzie po niedawnym integralu Ottona i Watsona.

Będzie, będzie. Definitywnie pan Krzysztof przekreślił tylko "Burzę".

A co z Mikropolis? Po lekturze Krzesła odniosłem wrażenie, że kolejne 2 tomy Mikropolis są już tuż-tuż, ale oczywiście, znając realia, biorę dużą poprawkę na takie "zapowiedzi", choć nie ukrywam, że zacząłem z podniecenia nerwowo przebirerać nóżkami, niczym Ozrabal, tęskniący za Babcią.

Była mowa o Mikropolis, ale w poprzednim poście wymieniłem tylko pewne informacje. Wymienione przeze mnie albumy powinny wyjść w pierwszej kolejności. Odnośnie Mikropolis to o ile dobrze pamiętam padło hasło, coś w stylu jest w planach, ale raczej dalszych. Ale powtarzam nie są to żadne konkrety.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 29, 2015, 09:20:04 pm »
Definitywnie pan Krzysztof przekreślił tylko "Burzę".



Czy to znaczy, że zrobi jednak dalszy ciąg "Achtung Zelig"?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 29, 2015, 09:21:45 pm »
Czy to znaczy, że zrobi jednak dalszy ciąg "Achtung Zelig"?

Nie wiem co masz na myśli, absolutnie. Nie czytałem ani Burzy ani Achtung Zelig. Tą drugą pozycję muszę koniecznie nadrobić!

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 29, 2015, 09:30:41 pm »
Nie wiem co masz na myśli, absolutnie. Nie czytałem ani Burzy ani Achtung Zelig. Tą drugą pozycję muszę koniecznie nadrobić!


"Achtung Zelig" jest pozycją ewidentnie niedokończoną. Wręcz urwaną w polowie.
Rozumiem jednak, że Gawronkiewicz nic nie wspominał o kontynuacji tego komiksu, że definitywnie przekreślił "Burzę", a "Zeliga' dyskretnie przemilczał. Czy tak?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 29, 2015, 09:33:09 pm »
Rozumiem jednak, że Gawronkiewicz nic nie wspominał o kontynuacji tego komiksu, że definitywnie przekreślił "Burzę", a "Zeliga' dyskretnie przemilczał. Czy tak?

Tak (na 99,99%). Ogólnie przed spotkaniem rozmawiałem z panem Krzysztofem o komiksach, poruszyłem nawet kwestię tego szkicownika zanim to pytanie pojawiło się na rozmowie z prowadzącym. Podałem przykład szkicownika portugalskiego itd. Reasumując, można było swobodnie rozmawiać i pytać o cokolwiek. Może ktoś inny zadał to pytanie, trudno mi określić.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 09:37:54 pm wysłana przez Itachi »

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 30, 2015, 09:52:06 am »
Tabula Rasa to już Egmont zapowiadał dobrych kilka lat temu do kolekcji Zebra. Niby wtedy komiks miał być od nowa narysowany.

Offline misiokles

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 30, 2015, 11:36:23 am »
?

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 30, 2015, 11:39:07 am »
To wszystko było tak dawno temu, że już nie pamiętam co jest czym.
Tabula Rasa to 3. tom Mikropolis, którego fragmenty wydał Timof w albumie Czas na komiks, a Antyromantyzm to 3. tom Ottona i Watsona? Oby się udało. Przecież te dwie seria i Opowieść rybaka powinny normalnie wychodzić co roku jak Rewolucje.  :smile:
Takie mamy realia, że nie wyszło.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 30, 2015, 11:43:54 am »
Ale strona, historia oczekiwanych tytułów, nie tylko Tabula Rasa, ale Rozbitkowie czasu tom 2 i Swamp thing 3

Też mi się łezka w oku zakręciła jak to zobaczyłem, zwłaszcza tego Potwora...

Tabula Rasa to 3. tom Mikropolis, którego fragmenty wydał Timof w albumie Czas na komiks

Nie, to chyba osobny komiks jest?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 30, 2015, 12:23:56 pm »
To wszystko było tak dawno temu, że już nie pamiętam co jest czym.
Tabula Rasa to 3. tom Mikropolis, którego fragmenty wydał Timof w albumie Czas na komiks,
Nie, to chyba osobny komiks jest?
Osobny, osobny. (widać, że nie czytaliśta jeszcze Krzesła :smile: ). Dla mnie był to absolutny hit i "nr 1" magazynu Arena Komiks, a wcześniej wychodził chyba w dodatku do Gazety Wyborczej. W przeciwieństwie do Mikropolis, kreska bardziej realistyczna, czerń+biel, w wielkim skrócie: bohater opowieści budzi się na jakiejś imprezce i stwierdza, że nic nie pamięta, od tego wszystko się zaczyna... Komiks "dzieje się" w bliżej nie zdefiniowanej przeszłości, w Warszawie. Jeśli istnieje coś takiego jak "klimat" opowieści, to Tabula Rasa bez dwóch zdań ma właśnie to coś! Gorąco polecam!!
Spoiler: pokaż
{Choć, jak teraz pomyślę, to mamy punkty zbieżne z Mikropolis (taksówkarz,...?)}
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 30, 2015, 12:27:31 pm »
czy w Krześle są jakieś fragmenty Mikropolis, których nie było w albumach i ile jest tam (w sensie w Krześle, nie w Mikro) stron Tabuli ?

Offline Death

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 30, 2015, 12:34:12 pm »
To jaki jest tytuł tego fragmentu Mikropolis z Czasu na komiks?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 30, 2015, 12:43:55 pm »
W "Czasie na komiks" jest 4-planszowy komiks Gawrona zatytułowany "1969: Adaptacja pamiętników S.Rogowskiego", natomiast nie ma jako takiego "Mirkropolis" zaslugujacego na miano fragmentu komiksu - miast tego, jest tylko jeden kadr zatytułowany "Mikropolis, Terra Incognita".

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 30, 2015, 01:05:45 pm »
To jaki jest tytuł tego fragmentu Mikropolis z Czasu na komiks?
nie wiem, ale chyba chodzi o "Terra incognita"
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.