Autor Wątek: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza  (Przeczytany 75384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sgor

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:28:24 pm »
Mam dobrą wiadomość dla miłośników Gawrona, a w sumie to i dla wszystkich wielbicieli polskiego komiksu.
Muzeum i to nie pierwsze lepsze, ale Europejskie Muzeum Roku 2016, czyli Muzeum Historii Żydów Polskich w ostatnich dniach powiększyło swoje zbiory o kilka oryginalnych plansz Gawrona. Z tego co wiem chodzi o plansze z Powstania (z motywem żydowskim) oraz planszę z Achtung Zelig!


Plansze będzie można zobaczyć podczas tego festiwalu:
http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/08/23/festiwal-made-in-polin



Dla mnie to super wiadomość, bo coś się dzieje (w moim mniemaniu coś dobrego) w postrzeganiu sztuki komiksu w Polsce. Po cichu mam nadzieję, ze inne instytucje muzealne pójdą w ślady MHŻP (w sensie ogólnym - poza Gronkiewiczem mamy przecież kilku innych autorów, których prace zasługują na tego typu wyróżnienie - chociaż nie będę ukrywał, że moim faworytem jest oczywiście Krzysztof i jego prace :wink: )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 07:31:31 pm wysłana przez sgor »

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:58:23 pm »
Mam dobrą wiadomość dla miłośników Gawrona, a w sumie to i dla wszystkich wielbicieli polskiego komiksu.


Dobrą wiadomością, byłaby informacja, ze ukaże się druga część "Powstania", a rewelacyjną - informacja, kiedy się ukaże.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline sgor

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 14, 2017, 12:10:09 pm »
Może i na pograniczu OT, ale książka zawiera "ponad sześćdziesiąt ilustracji " Gawronkiewicza, więc
można sobie sprawdzić w jakiej jest obecnie formie:

http://www.kulturatka.pl/2017/11/08/dlaczego-balwan-siedzi-w-lodowce-premiera-ksiazki-l-gorczycy-i-k-gawronkiewicza-juz-15-listopada/

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 14, 2017, 01:29:59 pm »
To nie jest żadne pogranicze OT, tylko bardzo wartościowa informacja. Dzieki. Bede musiał zakupić.

Offline kenji

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 17, 2017, 08:52:59 pm »
O tak. Dzieki za info. Na pewno książka laduje w koszyku( jak tylkobedzie dostępna )przy okazji- czy jakieś info nt powstania jest ? Czy temat zamknięty , lub odłożony na półkę...?

Offline sgor

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 09, 2018, 11:44:18 am »

Offline Itachi

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 09, 2018, 04:43:34 pm »
W październiku tego roku minie okres 4 lat po premierze Powstania. O kolejnym tomie ani widu ani słychu. A szkoda, bo to była jedna z najlepszych propozycji ostatnich lat na polskim rynku.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 13, 2018, 01:54:43 pm »
W październiku tego roku minie okres 4 lat po premierze Powstania. O kolejnym tomie ani widu ani słychu. A szkoda, bo to była jedna z najlepszych propozycji ostatnich lat na polskim rynku.


Z tego, co Gawronkiewicz powiedział na spotkaniu w Poznaniu, sprawa nie jest jeszcze zamknięta (zrozumiałem, że druga część powstaje).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LucasCorso

Odp: Komiksy Krzysztofa Gawronkiewicza
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 13, 2018, 02:55:24 pm »
Z tego co obiło mi się o uszy scenariusz jest gotowy od dłuższego czasu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline sgor

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2018, 08:37:38 pm wysłana przez sgor »

 

anything