trawa

Autor Wątek: Avengers  (Przeczytany 34565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Avengers
« dnia: Sierpień 05, 2014, 02:03:14 pm »
Chciałbym w tym miejscu stanąć w obronie albumu "Impas", który na naszym forum nie zbiera raczej dobrych opinii. Fakt że to, co w nim najlepsze, nie jest "Impasem". Wyróżniają się dwa pierwsze zeszyty "Avengers" (61-62) oraz ostatni (76). Świetnie nakreślone przez Geoffa Johnsa postaci i problemy sprawiają, że lektura staje się angażująca i od razu ma się ochotę na więcej. Natomiast graficznie gwiazdą "Impasu" nie jest dla mnie Alan Davis, tylko Gary Frank. Jego rysunki są bardziej pomysłowe, chociaż gdyby to jemu przypadło rysowanie tytułowej nawalanki, może musiałbym zmienić zdanie.   
Czytanie albumów z WKKM rozszerza moje komiksowe horyzonty. Jeszcze do niedawna nie miałem pojęcia, że na rynku amerykańskim tworzą tak uzdolnieni scenarzyści jak Geoff Johns czy Mark Waid.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Avengers
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:27:05 pm »
Temat o Avengers już chyba jest?

ramirez82

  • Gość
Odp: Avengers
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:33:11 pm »
Temat o Avengers już chyba jest?

Właściwie to nie. Jest o New Avengers i o Ultimates.

Jeszcze do niedawna nie miałem pojęcia, że na rynku amerykańskim tworzą tak uzdolnieni scenarzyści jak Geoff Johns czy Mark Waid.

Czyżbyś miał do nadrobienia Kingdom Come Waida i Rossa?

Impasu jeszcze nie czytałem, ale właśnie wziąłem się za oba tomy Ultimates z WKKM. Pierwszy kiedyś czytałem, pierwszorzędna komiksowa superprodukcja!

Offline zielone_biurko

Odp: Avengers
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:00:39 pm »
Impasu jeszcze nie czytałem, ale właśnie wziąłem się za oba tomy Ultimates z WKKM. Pierwszy kiedyś czytałem, pierwszorzędna komiksowa superprodukcja!


W końcu avengersi otrzymują odrobinę człowieczeństwa :) I widać na czym wzorowali się twórcy filmu :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Avengers
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:11:25 pm »
Czyżbyś miał do nadrobienia Kingdom Come Waida i Rossa?
No cóż, "Kingdom Come" czytałem ponad 8 lat temu. Przez ten czas Mark Waid "zdążył" stać się dla mnie anonimowy... :oops:

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Avengers
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2014, 08:31:54 pm »
Właściwie to nie. Jest o New Avengers i o Ultimates.

Takie tylko moje małe "ale" a propos sensu zakładania tego tematu, skoro mamy wątek ogólny o Spider-Manie, Punisherze, F4, itp. to czy jest sens zakładania tego??? Nie lepiej "przerzucić" te treści do wątku New Avengers (albo na odwrót) i traktować go jako ogólny poświęcony Mścicielom? No chyba że zamierzacie tworzyć kolejne tematy dotyczące każdej z avengerowych serii.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Avengers
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2014, 01:57:31 pm »
W pierwszym odruchu chciałem już zakładać temat o She-Hulk, ale potem przyszło opamiętanie - w końcu to drugoplanowa postać Marvela, w Polsce w najbliższej przyszłości więcej komiksów o jej przygodach pewnie nie będzie, a i sceptycyzm Kamila Matusiaka zrobił swoje. :D
Niemniej i ten wątek zda się, abym mógł napisać, że "Samotna zielona kobieta" to rewelacyjny album, dla mnie wielka niespodzianka jak na stajnię Marvela, komiks pomysłowy, błyskotliwy i dowcipny. Rechot i zachwyt, zachwyt i rechot, od początku do końca. Wiele bym dał, żeby kontynuacja runu Dana Slotta ukazała się u nas w WKKM.

Offline Wredny

Odp: Avengers
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2014, 09:53:21 am »
Wiele bym dał, żeby kontynuacja runu Dana Slotta ukazała się u nas w WKKM.
w WKKM, Pani Domu lub gdziekolwiek indziej. mnie również ten komiks zachwycił i bardzo chętnie przeczytałbym kontynuację. co prawda po pierwszym zeszycie chciałem go odłożyc na półkę i nigdy więcej do niego nie wracac, jednak na szczęście tego nie zrobiłem. cała reszta tego albumu jest absolutnie fantastyczna.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2014, 10:56:53 am wysłana przez Wredny »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Avengers
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2014, 10:02:53 am »
w WKKM, Pani Domu lub gdziekolwiek indziej.
Pod warunkiem, że tłumaczyłby to również Kamil Śmiałkowski. :) Chociaż jedną czy dwie gafy językowe w tym tomie strzelił...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Avengers
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2014, 11:45:56 am »
W pierwszym odruchu chciałem już zakładać temat o She-Hulk, ale potem przyszło opamiętanie - w końcu to drugoplanowa postać Marvela, w Polsce w najbliższej przyszłości więcej komiksów o jej przygodach pewnie nie będzie, a i sceptycyzm Kamila Matusiaka zrobił swoje. :D

Oto kolejna dawna mojego sceptycyzmu ;-). Od recenzowania i wydawania opinii na temat komiksów wchdzących w skład WKKM jest temat poświęcony Kolekcji.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Avengers
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2014, 01:46:34 pm »
Oto kolejna dawna mojego sceptycyzmu ;-). Od recenzowania i wydawania opinii na temat komiksów wchdzących w skład WKKM jest temat poświęcony Kolekcji.
Kiedy czytasz komiks wydany w ramach WKKM, co jest dla Ciebie istotniejsze - to że jest częścią kolekcji, czy to, o czym opowiada? Dla mnie to drugie.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Avengers
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2014, 02:01:32 pm »
Tylko po co robić niepotrzenie offtop w temacie, który się samemu założyło zamiast pisać w wątku, który jest poświęcony na tego typu dyskusje. Bynajmniej nie jest to żaden atak z mojej strony, tylko takie moje spostrzeżenie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Avengers
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2014, 02:47:44 pm »
Tylko po co robić niepotrzenie offtop w temacie, który się samemu założyło zamiast pisać w wątku, który jest poświęcony na tego typu dyskusje. Bynajmniej nie jest to żaden atak z mojej strony, tylko takie moje spostrzeżenie.
A co tutaj jest offtopem?

Offline veritius

Odp: Avengers
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2014, 05:15:45 pm »
W pierwszym odruchu chciałem już zakładać temat o She-Hulk, ale potem przyszło opamiętanie - w końcu to drugoplanowa postać Marvela, w Polsce w najbliższej przyszłości więcej komiksów o jej przygodach pewnie nie będzie, a i sceptycyzm Kamila Matusiaka zrobił swoje. :biggrin:
Niemniej i ten wątek zda się, abym mógł napisać, że "Samotna zielona kobieta" to rewelacyjny album, dla mnie wielka niespodzianka jak na stajnię Marvela, komiks pomysłowy, błyskotliwy i dowcipny. Rechot i zachwyt, zachwyt i rechot, od początku do końca. Wiele bym dał, żeby kontynuacja runu Dana Slotta ukazała się u nas w WKKM.

Mam dokładnie to samo, to jeden z tych album przy którym bawiłem się świetnie, gdzie humorystyczna konwencja jest spójna, a nie postawiono na zbyt poważny nastrój. W wielu komiksach przeszkadza mi  próba nieudolnego urealnienia superbohaterów co w konsekwencji  powoduje spłycenie ich rozterek moralnych bądź idiotyczne zachowania. Ten album w kolekcji to duży plus, podobnie zresztą miałem z tak mocno krytykowanym Impasem, może dlatego że dobre, nieprzekombinowane superhero jako czytadło najbardziej mi odpowiada, coś jak dobre kino akcji ze Stallonem lub Willisem.

fragsel

  • Gość
Odp: Avengers
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2014, 01:37:12 pm »
Skończyłem właśnie Avengers Under Siege i powiem, że jestem skonsternowany. Wspomniana została ona tu kilkukrotnie na tym forum jako jedna z tych klasycznych historii wartych przeczytania (a nawet pewnie wydania w WKKM) a ja tam nie widzę nic przełomowego/nadzwyczajnego/niesamowitego.

Ot, kolejna historia z grupą villainów próbujących zniszczyć herosów. Nieodparcie nasuwało mi się skojarzenie z Secret Wars. Bo tu też nazbierali trochę superzłoczyńców (niektórzy nawet Ci sami) i herosów (niektórzy nawet Ci sami) i kazali im walczyć. A villaini jak zwykle zamiast się zjednoczyć żrą się o władzę i przywództwo. To już było.
Ani grafika jakaś przełomowa, ani tempo odpowiednie, ani pomysł zniewalający.

Jedyny powód by ta historia się mogła jakoś wyróżnić to zniszczenie
Spoiler: pokaż
 Avengers Mansion
ale jak ktoś słusznie zauważył na CMRO X-men sobie z tym radzą co kilka miesięcy i żyją...

jak dla mnie 3/5. A byłem nałechtany na więcej przez was tu coponiektórych...

 

anything