trawa

Autor Wątek: Avengers  (Przeczytany 35082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Avengers
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2015, 06:26:26 am »
Albo mnie się zdaje, albo premiera pierwszych regularnych serii z Marvel NOW! wybranych przez Egmont nie odbiła się takim echem jak start Nowego DC Comics parę lat wcześniej. Jak tam wrażenia z lektury pierwszego tomu Avengers Hickmana? Ciekawa "dyskusja" rozwinęła się w komentarzach pod tą recenzją "Avengers: Świat Avengers".  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2015, 07:31:51 am »
@UP
Bo z zaskoczeniem zauważyłem, że Świat Avengers czyta mi się gorzej niż All New X-Men. Mam nadzieję, że Hickman się rozwinie i w nadchodzących New Avengers i w kolejnych tomach. Wg mnie problemem jest tez to, że nie ma jeszcze polskiego wydania Avengers vs X-Men, które zamyka jedne wątki i pozwala ruszyć Avengersom z nowym początkiem.

BTW - ile numerów liczyła seria Unncany Avengers wydawana właśnie po Av vs X-Men?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Avengers
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2015, 07:38:40 am »
Albo mnie się zdaje, albo premiera pierwszych regularnych serii z Marvel NOW! wybranych przez Egmont nie odbiła się takim echem jak start Nowego DC Comics parę lat wcześniej.pod tą recenzją "Avengers: Świat Avengers".  :smile:
Mnie się wydaje, że to za sprawą:
- kanikuły
- sezonu urlopowego
- faktu, że trudno utrzymywać organizm w stanie permanentnej ekscytacji, która u wielu osób osiągnęła szczyt gdzieś w pierwszej 60 WKKM (wielostronicowe dyskusje o folijkach, kolejności tomów i ich doborze), a potem jeszcze nieznacznie podskoczyła w związku z DC Deluxe.
Tylko niektórzy (jak kolega powyżej ;) ) mają tyle pary, by wciąż o tym nadawać.

Ja się cieszę z Marvel NOW, nabyłem pierwszy pakiet, ale poczytam dopiero na urlopie. I potem może coś napiszę...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline radef

Odp: Avengers
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 11, 2015, 09:42:06 am »
Albo mnie się zdaje, albo premiera pierwszych regularnych serii z Marvel NOW! wybranych przez Egmont nie odbiła się takim echem jak start Nowego DC Comics parę lat wcześniej.
Przy pierwszym tomie Nowego DC 2/3 postów to było "mam cały komiks po polsku", "o nie, mam strony po fińsku" i tym podobne. Gdyby tu była podobna agerka, to też postów byłoby znacznie więcej.
Oczywiście powody wymienione powyżej też na to się złożyły.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kelen

Odp: Avengers
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:20:30 am »
Albo mnie się zdaje, albo premiera pierwszych regularnych serii z Marvel NOW! wybranych przez Egmont nie odbiła się takim echem jak start Nowego DC Comics parę lat wcześniej.

Przy samych premierach niespecjalnie było głośno, natomiast, tak jak w przypadku NOW!, najwięcej się działo po ogłoszeniach projektu :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline cro_no

Odp: Avengers
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 11, 2015, 02:27:59 pm »
U mnie z kolei jest tak, że pierwszy trejd czytałem w oryginale z dwa lata temu więc po prostu czekam na kolejne tomy. A że z tego co czytałem na Avalonie, jest to dobra seria, już się nie mogę ich doczekać :)
Nie zgodzę się natomiast z tym co napisał 8azyliszek, iż problemem może być brak polskiego AvX. O ile w przypadku All New X-Men może to mieć jakieś znaczenie (bo komiks do tych wydarzeń nawiązuje) tak w przypadku Avengers Hickmana nie ma to raczej żadnego znaczenia (w każdym razie nie ma w pierwszym tomie Avengers i New Avengers - przy New jest tylko informacja o tym że jedna z osób wchodzących w skład Illuminati nie żyje, ale o tym było tyle krzyków w All New X-Men że chyba wszyscy o tym wiedzą).
Co do samego komiksu - ok i nic więcej ALE... jak się przeczyta New Avengers to nagle pewne rzeczy stają się zrozumiałe. New Avengers kopie tyłki i tyle. Mam nadzieje że później nie jest gorzej.

Offline Midian

Odp: Avengers
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 11, 2015, 02:32:12 pm »
Myslę, że mu chodziło o niewydawane u nas Uncanny Avengers Remendera.

Offline cro_no

Odp: Avengers
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2015, 03:27:47 pm »
A z której części wypowiedzi to wnioskujesz?
O Uncanny jest tylko pytanie dotyczące ilości tomów, wyraźnie oddzielone od reszty wiadomości.

Offline 8azyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 11, 2015, 04:05:09 pm »
Egmont musiał wybierać co z Avengersów wydać. I najatrakcyjniejsze wydały się im serie prowadzące do Secret Wars. Logiczne, że nie mogli nas zarzucić większą liczbą tytułów z Avengersami, bo sprzedaż by im spadła. Rynek i tak stał się już nieźle nasycony, a Egmont nie lubi ryzykować.

W sumie wystarczyć będą "Avengers Prime", w których jest pokazane jak Stark i Rogers godzą się po tych wszystkich nieprzyjemnościach wynikłych z Wojny Domowej, Tajnej Inwazji i Dark Reign.

Najfajniej będzie jak skończy się druga 60-tka WKKM. Wtedy będziemy mieć większość znaczących wydarzeń dziejących się między Siege a Marvel NOW. Schizm, Mission to Mars, Av vs X-Men, Fear Itself, Spider Island czy Dziecięca Krucjata. Razem będzie wyglądać to naprawdę imponująco.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avengers
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 11, 2015, 04:18:25 pm »
Spider Island to jakieś znaczące wydarzenie? Ma jakiś wpływ na Marvel NOW?

Offline Midian

Odp: Avengers
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 11, 2015, 04:36:37 pm »
A z której części wypowiedzi to wnioskujesz?
O Uncanny jest tylko pytanie dotyczące ilości tomów, wyraźnie oddzielone od reszty wiadomości.
Bo Avengers Hickmana nie mają wiele wspólnego z AvX. Natomiast Uncanny Avengers jest jedną z konsekwencji tych wydarzeń. Musiał cos pomylić.

Offline 8azyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 11, 2015, 05:23:52 pm »
Nie pomyliłem. Wiem, że Uncanny Avengers wynika z Av vs X-Men. A Świat Avengers jest już po tym okresie jak się pogodzili po Civil War. Ale samego momentu pogodzenia jeszcze po polsku nie mieliśmy.

Spider Island rozgrywa się niewiele przed Superior Spider-Man. Może są jakieś widoczne powiązania? Nie wiem, bo nie czytałem, by sobie nie spoilerować przed zakupem.

Offline mack3

Odp: Avengers
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 11, 2015, 06:55:19 pm »
Nie wiem, bo nie czytałem, by sobie nie spoilerować przed zakupem.
Właśnie 8azyliszku, a myślisz, że inni z kolei marzą byś Ty im "spoilerował przed zakupem"? Otóż generalnie jeśli o mnie chodzi to odpowiedź brzmi nie... i zaryzykuję tezę, że nie jestem osamtoniony w tej opinii.
Stąd prośba - na forum gildii istnieje funkcja spoiler
Spoiler: pokaż
- spoiler -
- czy mógłbyś jej użyć kiedy następnym razem będziesz wrzucał jakiś spoiler?

Offline Antari

Odp: Avengers
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 11, 2015, 09:25:26 pm »
A jak generalnie uważacie, co lepsze? Avengers Hickman'a (Vol.5) czy New Avengers (vol.3)? Po lekturze Avengers World niespecjalnie chce mi się kupować dalsze tytuły z tego runu. Miałem nie brać mającego wyjść w tym miesiącu New Avengers ale widzę tu jakieś zachwyty nad tą pozycją.

Offline amsterdream

Odp: Avengers
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:25:17 pm »
Z tego co mi wiadomo Avengers i New Avengers są ze sobą mocno powiązane i zaleca się czytanie obu. Avengers World nie ma z tymi komiksami praktycznie nic wspólnego.