trawa

Autor Wątek: Avengers  (Przeczytany 34561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Avengers
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 16, 2015, 05:52:04 pm »
Całe szczęście Ultimates to już echa przeszłości i nie trzeba przejmować sie obecnością w Marvel Multiverse tego bluźnierstwa na wszystkim co było dobre w Avengers  :badgrin:

Ta durna scena z A na czole po dzis mnie żenuje...
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 16, 2015, 06:05:01 pm »
@UP
+1

Chociaż trochę szkoda, że "nasz" Galactus nie zeżarł ultimate Ziemi. :) To by było takie poetyckie. :)

Offline amsterdream

Odp: Avengers
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 16, 2015, 06:14:31 pm »
Dla mnie to byli mściciele na miarę XXI wieku. Ale co kto lubi.

I jakoś nie jestem zdziwiony, że kuba g ten komiks się nie podobał :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2015, 06:18:56 pm wysłana przez amsterdream »

Offline 8azyliszek

Odp: Avengers
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 16, 2015, 06:17:50 pm »
Avengers XXI w to byli New Avengers. Tylko potem Bendis stracił formę, a Millar popsuł wszystko z zemsty :) w Civil War.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Avengers
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:18:45 pm »
Dla mnie to byli mściciele na miarę XXI wieku. Ale co kto lubi.

I jakoś nie jestem zdziwiony, że kuba g ten komiks się nie podobał :smile:


Podobał mi sie gdy pierwszy raz go przeczytałem, mając te 17 czy 18 lat, późniejsze powroty do niego zweryfikowały, że ten komiks to zaprzeczenie Avengers a nie ich update.

Są komiksy podchodzące dojrzale do spuścizny superhero, ale komiksy Millara nimi najzwyczajniej w świecie nie są. To nie kwesta tego co kto lubi ale na ile ważne jest dla niego Avengers, które zachowuje swojego ducha a nie kolory na kostiumach.

A z oceną co mi sie podobać może a co nie lepiej sobie pofolgować bo jeszcze wywrócisz sie przez to jak przez rozsznurowane sznurowadła 8)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2015, 09:30:47 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Julek_

Odp: Avengers
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:49:00 pm »
O stary, totalnie się z Tobą nie zgadzam. "Ultimates" jako "zaprzeczenie Avengers"? Nijak!

Offline Gazza

Odp: Avengers
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:48:45 am »
Też uważam, że "zaprzeczenie" to spore nadużycie. I bynajmniej nie jestem wychowankiem filmowych Mścicieli.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Avengers
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 30, 2015, 10:47:34 pm »
3 tygodnie (i 3 strony) temu Anionorodnik zagadywał w sprawie wrażeń z lektury pierwszych regularnych serii Marvel NOW! w edycji Egmontu. Wreszcie miałem okazję przeczytać pierwsze, tj. "All New X-men" i "Avengers".
I co tu dużo mówić: miałem z tej lektury dużo przyjemności.

- "Wczorajszych X-men" czytało mi się gładko i przyjemnie - mam wrażenie głównie dzięki "Zmierzchowi mutantów" z WKKM. Można się spierać na ile Bendis zachował ustalone wówczas charaktery i spójność postaci (i na ile to ma znaczenie), ale dzięki WKKM doskonale wiedziałem "z czym to się je" i wszedłem w ten (trafiony wg mnie) pomysł przywołania idealistycznej przeszłości, zaklętej w heroicznych komiksach silver age.

- Ze "Światem Avengers" było trochę inaczej. O ile dobrze rozumiem, Hickaman świadomie robi z Avengers epos: skala wydarzeń jest możliwie najszersza, a bohaterowie mniej mają do powiedzenia, niż do zaprezentowania; nie są to "charaktery" tylko "figury" - archetypy pewnych postaw, czy (dosłownie!) personifikacje pojęć.
Przestawienie się na taki komiks wymaga pewnej dobrej woli i mi początkowo czytało się to źle - z pewnym zażenowaniem ("Noż ale to głupie i naiwne"). Z czasem jednak wszedłem w tę konwencję, a pod koniec byłem rozemocjonowany i oczekujący na więcej. A jeśli wierzyć zapewnieniom osób, które czytały run Hickmana dalej - może być dużo lepiej.
Co do szczegółów dodam, że wprowadzenie 3 nowych herosów o nieogarnionych mocach wypadło moim zdaniem świetnie. Rysunki Openy bardzo pasowały wg mnie do historii, która swoim epickim stylem przypominała mi "Slaina", a i Kubert (którego nie jestem fanem) dawał radę.

W najbliższym czasie pędzę więc po "Wszystko umiera" i tylko zasmucają mnie pogłoski o zahamowaniu przez Egmont impetu marvelowej ofensywy...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Antari

Odp: Avengers
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 30, 2015, 11:28:24 pm »
Oskar Robowski w jednym ze swoich komentarzy do filmiku o New Avengers napisał, że jest to mniejsza grupa, która mniej walczy [niż Avengers], a więcej planuje i odkrywa. I to jest moim zdaniem bardzo trafna opinia podsumowująca klimat obu pozycji. Mnie zdecydowanie bardziej podoba się właśnie mniej walki a więcej dialogów i odkrywania smaczków fabularnych. Ale wiadomo gusta są różne. Najlepiej kupić po pierwszym tomie z obu i później indywidualnie podjąć decyzję, który dalej kupować (może nawet oba).

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Avengers
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 06, 2015, 01:54:25 pm »
Świeżo po lekturze "New Avengers: Wszystko umiera" stwierdzam, że dawno żaden komiks Marvela mnie tak nie rozemocjonował. Normalnie pękam z ciekawości, jak to się wszystko rozwinie.

Hickmanowi udało się wykreować zagrażające światu zdarzenie na prawdziwie wielką skalę. Bardzo spodobało mi się to, że bohaterowie muszą zmierzyć się z problemem - (wszech)zjawiskiem kosmicznym, a nie prać choćby z najpotężniejszymi łotrami (tudzież między sobą).
Można dzięki temu przeprowadzać sobie paralele między nimi a np. głowami państw próbującymi rozwiązywać ogólnoświatowe kryzysy (a przy okazji załatwiać swoje partykularne interesy)...

Nurtuje mnie natomiast jedno: czy za nazwaniem komiksy "New Avengers" kryje się coś więcej niż względy komercyjne?
Przecież on się powinien nazywać "Iluminati"...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kyms

Odp: Avengers
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 06, 2015, 04:12:20 pm »
Tyle było różnych wersji Avengers i ich nazw, że musieli dać kolejną ;)
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Avengers
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 06, 2015, 05:10:05 pm »
Tyle było różnych wersji Avengers i ich nazw, że musieli dać kolejną ;)
To żart, czy na serio nie wiesz? Bo nie wyłapałem.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Avengers
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 06, 2015, 06:36:07 pm »
New Avengers > New X-men panowie.

Offline radef

Odp: Avengers
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 06, 2015, 06:47:43 pm »
Na razie z tego co przeczytałem

New Avengers >>> All-New X-men > Avengers

"Spider-Man" i "Guardians of Galaxy" przeczytam pod koniec następnego tygodnia, "Wolverine and X-Men" na razie nie kupiłem (ale może za 2-3 miesiące zmienię zdanie).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Avengers
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 06, 2015, 07:02:52 pm »
Jak już się bawimy...
New Avengers = WatXM > All New X-men (dialogi, interakcje) = Avengers > GotG > Superior
W sumie to są często tak różne komiksy, z naciskiem na tak różne aspekty, że ciężko porównywać.