Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 269864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati29

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 17, 2016, 11:56:28 am »
Nie bardzo wiem, jak Ci mają to napisać?
Wszak wyraźnie stoi, iż nie posiadają informacji o kolekcji DC. Czy na etapie planowania takowej, nie mieliby żadnej informacji?
Dla mnie odpowiedź jest jasna - nie planują. Ale wierz sobie w co chcesz.




Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 17, 2016, 01:13:41 pm »
@UP
Ale powinni planować. A jeśli to zależy od centrali to się ich zapytać. Ja jako zwykły czytelnik takich informacji mieć nie mogę. Ale chciałbym wiedzieć jasno - kto decyduje o wydaniu danej wersji językowej (bo są juz trzy) i na kiedy jest planowana polska. A jeśli nie jest planowana, to dlaczego nie, skoro podobna Kolekcja Hachette przyzwoicie się sprzedaje?

Offline misiokles

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 17, 2016, 01:41:47 pm »
Przecież dla ciebie każda informacja inna niż 'wydajemy' będzie niejasna, nieprofesjonalna i niesatysfakcjonująca. To nie Eaglemoss ma problem z kolekcją :)

Offline Wolf85

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 17, 2016, 01:46:19 pm »
@UP
Ale powinni planować.


A skąd ta opinia? Wydaje mi się, że oni już nic nie planują, biorą co im podeślą i tyle. Tłumaczyłem ci niedawno, że polski oddział zasadniczo nie nie istnieje, jest tylko sklepem internetowym. W moim odczuciu na nic więcej oprócz takiej informacji nie licz
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 17, 2016, 02:07:48 pm »
W sumie nie mam teraz kasy na kolejną Kolekcję. Ale jakby jednak wyszła, to bym coś znalazł. Najwyżej bym już tych N52 nie kupował. Ale jeśli w ogóle WKKDC nie wyszłaby w Polsce to byłaby to niepowetowana strata. I nie mówcie, że Egmont wystarczy. Anglicy mają dostęp do wszystkich historii z tej kolekcji w innych wydaniach, w swoim języku. A i tak to się u nich sprzedaje. Więc u nas sprzedawało by się tym bardziej. Tak jak Thorgal czy WKKM.

Offline Cringer

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #875 dnia: Luty 17, 2016, 04:55:12 pm »
@Bazyl
Anglicy są bogatsi.
Ale masz rację konkurencja by nie zaszkodziła. Nawet chciałbym u nas aby wyszła ta kolekcja. A jak wyjdzie i będzie droższa niż zakładałeś to będę miał niesamowity ubaw z twojego narzekania na cenę. I będzie wtedy "Ale hachette ma po 40zł tomy, jak oni mogą wydawać drożej"  :badgrin:

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #876 dnia: Luty 17, 2016, 05:07:13 pm »
8azyliszku, powinieneś zainwestować w lekcje języka angielskiego, do czasu wydania WKKDC na pewno opanujesz już całkiem dobrze i popuszczą łańcuchy polskich wydań, które tak mocno cię pętają :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #877 dnia: Luty 17, 2016, 05:10:07 pm »
@UP
Po angielsku to ja bym mógł w każdej chwili bez problemu poczytać wersje elektroniczne. Chodzi mi o polskie wydania, które mógłbym u siebie na półce postawić.
Cena powyżej 40 zł, rzeczywiście nie miałaby sensu, skoro Egmonty chodzą od 47 zł. Ale to zawsze byłby bardzo tani Hush w pierwszych 2 numerach.

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #878 dnia: Luty 17, 2016, 05:12:19 pm »
Ale co jest takiego magicznego w polskich wydaniach? Pomijam już takie kwestie jak wieczne błędy w przekładzie czy niekiedy uboższe wydania. Innego wytłumaczenia niż brak znajomości języka nie widzę. Jeżeli ci na czymś zależy to bierz, nie czekaj latami aż coś wyjdzie kilka złotych taniej.

Offline SawiK

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #879 dnia: Luty 17, 2016, 05:15:50 pm »
Cena DCików kolekcji nie powinna przekraczać 40zeta ;] Jaka to konkurencja dla Egmontu których NDC po rabatach mozna nabywac za mniej niz 50zł, a na allegro mozna i za 40zł ;] A za dubla mamy płacic wiecej?dla panoramy to nie trzyma sie kupy. Gdy ,,pójda,, sladem WKKM to fakt moze i ciekawie sie zrobi ale juz przy 50zł za tom nie widze tego. W tej cenie zamiast nabywac duble i mniejsze formaty kupiłybym wiecej dobra europejskiego z którym u mnie licho ;p

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #880 dnia: Luty 17, 2016, 05:35:35 pm »
Ale co jest takiego magicznego w polskich wydaniach? Pomijam już takie kwestie jak wieczne błędy w przekładzie czy niekiedy uboższe wydania. Innego wytłumaczenia niż brak znajomości języka nie widzę. Jeżeli ci na czymś zależy to bierz, nie czekaj latami aż coś wyjdzie kilka złotych taniej.

Mamy różnicę w podejściu. Jestem Polakiem mieszkającym w Polsce i lubię czytać po polsku kupowane przeze mnie książki i komiksy. Takie małe zboczenie. Jak chcesz to sobie kupuj angliki i niech ci na zdrowie wyjdzie. Mi szkoda na nie kasy, bo jest jeszcze sporo dobrych komiksów po polsku na które już zwyczajnie brakuje mi pieniędzy.

Offline Antari

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #881 dnia: Luty 17, 2016, 06:12:20 pm »
Mamy różnicę w podejściu. Jestem Polakiem mieszkającym w Polsce i lubię czytać po polsku kupowane przeze mnie książki i komiksy. Takie małe zboczenie. Jak chcesz to sobie kupuj angliki i niech ci na zdrowie wyjdzie. Mi szkoda na nie kasy, bo jest jeszcze sporo dobrych komiksów po polsku na które już zwyczajnie brakuje mi pieniędzy.

Szanuję Twoje podejście. Jesteś konsekwentny i to się chwali. Cenowo faktycznie wychodzi to o wiele lepiej. Za pakiet styczniowo-lutowy z polski dałem tyle co za 2 pozycje zza granicy, ale co zrobić. Nie wszystko wyjdzie u nas i trzeba też o tym pamiętać.

Offline kaczogród

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 17, 2016, 11:10:43 pm »
@UP
Ale powinni planować. A jeśli to zależy od centrali to się ich zapytać. Ja jako zwykły czytelnik takich informacji mieć nie mogę. Ale chciałbym wiedzieć jasno - kto decyduje o wydaniu danej wersji językowej (bo są juz trzy) i na kiedy jest planowana polska. A jeśli nie jest planowana, to dlaczego nie, skoro podobna Kolekcja Hachette przyzwoicie się sprzedaje?
Myślę, że jak w ogóle wyjdzie kolekcja komiksów DC w Polsce to po skończeniu WKKM.  Odbiorcą będzie między innymi obecny czytelnik WKKM a w przypadku współistnienia dwóch kolekcji w tym samym czasie  (+ masy komiksów superhero od Egmontu ) finansowo nie każdy by to udźwignął.
tertium non datur

Offline Doctus

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 19, 2016, 01:09:14 am »
Cytuj
Myślę, że jak w ogóle wyjdzie kolekcja komiksów DC w Polsce to po skończeniu WKKM.  Odbiorcą będzie między innymi obecny czytelnik WKKM a w przypadku współistnienia dwóch kolekcji w tym samym czasie  (+ masy komiksów superhero od Egmontu ) finansowo nie każdy by to udźwignął.   

Ja dopuszczam do swojej prywatnej i zbrukanej świadomości całkiem prawdopodobną możliwość że WKKM po skończeniu przygody na naszym rynku dostanie swojego naturalnego następce. Nie przewiduje powrotu do stuffu (figurki, szachy) ale dalsze korzystanie z boomu na komiksy Marvel/DC w Polsce i wydanie kolejnej kolekcji. Ale. DC może sobie eksponować i planować filmowe uniwersum, jednak w naszym kraju dalej popularniejszy jest Marvel.

I teraz żeby nie było - nie uważam że to przewaga miażdżąca, ale według mnie całkiem zauważalna. Zmierzam do tego, że wcale bym się nie zdziwił gdyby Hachette wydało kolejną kolekcje związaną z Domem Pomysłów. Cieszyłaby mnie kolekcja od DC, ale wydaje mi się zbędna przy ilości tytułów które wydaje aktualnie Egmont, w dodatku sięgając również po klasyki sprzed New52 (bo właściwie powiedzmy sobie szczerze - więcej jest dobrych komiksów sprzed relaunchu niż po).
Gdybym jednak miałbym wybierać wedle swoich zachcianek, chciałbym kolekcję z DC. Ale nie tą za którą tak nachalnie optuje 8zyliszek. Tak jak pisałem już wcześniej - nie ma tam masy wartościowych tytułów, lub dużo tych które już wydane + miały niedawno reedycje. Takiego Batman: Hush chętnie bym przyjął, ale nie Rok Pierwszy i tak dalej.

Offline buczanova

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #884 dnia: Luty 20, 2016, 12:19:06 pm »
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

 

anything