Autor Wątek: DC Graphic Novel Collection  (Przeczytany 272770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #405 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:31:00 pm »
@UP
Zobaczymy. Dobra - Egmont wyda New Frontier, Trinity i Lex Luthor: Men of steel, a Mucha wydała już "Sprawiedliwość". Ale proszę mi powiedzieć kto i kiedy wyda Wieżę Babel? Superman:Men of Steel? Kryzys na Nieskończonych Ziemiach? GL: Secret Origin? GA: Kołczan? WW: Ciemna strona Raju? YJ: Ich własna Liga? Flashpoint? JLA: Year One?

Jako miłośnik dobrych historii komiksowych chciałbym to mieć wydrukowane po polsku i na swojej półce, najtaniej jak się da. Bo to bardzo dobrze oceniane klasyki są, których jeszcze nie miałem przyjemności czytać.

@Garf
Ale taki Batman: Ziemia Jeden, albo Mroczny Rycerz mają po 160 stron (tyle co WKKM), a mimo to na okładce ciągle widniało 75 zł.

Offline buczanova

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #406 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:36:09 pm »
@8azyliszek, nie znasz zapowiedzi Egmontu na 2016 rok, kto wie, może wymienione przez Ciebie tytuły tam się pojawią :wink:


w moim mniemaniu "Ziemia jeden" czy "Czerwony Syn" są wydane kilka razy lepiej od WKKM, więc cena mnie nie dziwi. Dodatkowo, jest to cena okładkowa, w sklepach można to kupić duuużo taniej.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline dudi1212

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #407 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:38:39 pm »
Gdyby nie znał polskich tytułów to by nie leciał z polskimi tytułami. On jest tłumaczem! I on wie!
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline buczanova

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #408 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:44:10 pm »
-Zna polskie tytuły
-Jest tłumaczem
-WKKDC w Polsce confirmed!
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline laf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:52:44 pm »
No chyba, że trafi ona do kolegów pokroju 8azyliszka, który gdy widzi komiks droższy niż 40 zł to uważa to za zdzierstwo.

Co by nie powiedzieć o 8azyliszku i Jego toku rozumowania, to osobiście przyznaję, że facet ma sporo racji, więc nie wiem skąd tyle zdziwienia Jego postulatami. Musicie przyznać, że ceny egmontowych DC a WKKM znacznie obiegają od siebie. Oczywiście, jak napisał kuba g, ma na to wpływ wiele zmiennych, np. ilość stron, jakość wydania, format, licencja, forma dystrybucji, pozycja wydawcy na rynku i wiele innych, o których w ogóle nie mamy pojęcia bądź ich nie ogarniamy. I kolejna oczywistość - w różnych księgarniach internetowych można kupić (prawie) wszystko taniej - ja wszystkie nowe DC jak do tej pory kupiłem poniżej 50,00 zł (najdroższy był ostatni Batman za 48,00 zł).
Ale do kroćset, jakby cena okładkowa była bardziej zbliżona do ceny WKKM (co na pewno jest możliwe, bo jak dla mnie takie DC Deluxe, nie mówiąc już o nowym DC nie odbiega jakościowo od WKKM) plus do tego rabaty to na pewno zdecydowałbym się zakup większej ilości komiksów. Większość z Was też pewno ma górną granicę, powyżej której danego komiksu nie kupi. Nie mówię tu oczywiście o przeliczanie ceny za stronę, bo to głupie jest.

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:59:08 pm »
@UP
Zobaczymy. Dobra - Egmont wyda New Frontier, Trinity i Lex Luthor: Men of steel, a Mucha wydała już "Sprawiedliwość". Ale proszę mi powiedzieć kto i kiedy wyda Wieżę Babel? Superman:Men of Steel? Kryzys na Nieskończonych Ziemiach? GL: Secret Origin? GA: Kołczan? WW: Ciemna strona Raju? YJ: Ich własna Liga? Flashpoint? JLA: Year One?

"Kołczan" i "Men of Steel" ("Ludzie ze Stali") także już zostały wydane przez Egmont.

@Garf
Ale taki Batman: Ziemia Jeden, albo Mroczny Rycerz mają po 160 stron (tyle co WKKM), a mimo to na okładce ciągle widniało 75 zł.

1. Myślałem, że nie porównujesz cen z WKKM, tylko z Marvel NOW! z Egmontu. Dystrybucja kioskowa WKKM i seryjny charakter kolekcji w ogóle czynią takie porównanie niemiarodajnym. No i poza grubością, jak już wspomniałem, jest jeszcze kwestia ceny licencji.
2. Zauważ, że "Ziemia Jeden" została wydana w powiększonym formacie.

Ale do kroćset, jakby cena okładkowa była bardziej zbliżona do ceny WKKM (co na pewno jest możliwe, bo jak dla mnie takie DC Deluxe, nie mówiąc już o nowym DC nie odbiega jakościowo od WKKM) plus do tego rabaty to na pewno zdecydowałbym się zakup większej ilości komiksów.

Czy na pewno na pewno? Po pierwsze, jak zauważyłem powyżej, format DC Deluxe jest większy, co zapewne zwiększa koszt druku. Po drugie, Egmont zrobił to, o czym piszesz - zszedł z Marvel NOW! do ceny podobnej WKKM. DC to inne wydawnictwo i inne koszty licencji.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:59:48 pm »
Odbiega cena, tak jak i dobiega jakość wydania (w wypadku DC Deluxe), cena licencji, nakład, forma dystrybucji i tak dalej i tym podobne...

Offline waszaklasa

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:10:36 pm »
@8azyliszek
Rozumiem,że nie każdy może sobie pozwolić na kupowanie droższych komiksów,ale żeby od razu krzyczeć wszędzie na każdym możliwym portalu,że Egmont to zło,że 50zł za komiksy z nowego dc to przesada,że czekasz z wywieszonym językiem na wkkdc bo zaoszczędzisz jakieś gorsze?Ogarnij się,błagam.A przeliczanie ceny komiksu w stosunku do liczby stron to już żenada.
A co do samej kolekcji to nadal wielka niewiadoma,wiec nie che wróżyć z fusów,ale dizajn okładek jest dużo ładniejszy niż ten z wkkm co cieszy i wygląda całkiem znośnie.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:12:40 pm »
@Garf
Mój błąd ortograficzny - chodziło mi o Superman: Man of Steel - historię ze starego DC. N52 Ludzie ze Stali mi się nie podobali. Doszedłem do 130 strony i na razie mam przerwę.

@waszaklasa
Od kiedy wyszedł Marvel NOW już nie mówię, że Egmont to zło, tylko kupuję dobre komiksy, za dobrą cenę. 50 zł to wg mnie przesada za komiks, skoro konkurencja sprzedaje takie za 40, a w miękkiej okładce byłoby jeszcze taniej. Oczywiście rozumiem, że grubsze historie, typu Justice czy Mroczne Odbicie nie mogą kosztować 40 zł i nigdy nie będą.

Po prostu wyznaję filozofię - najtaniej jak się da! ( http://allegro.pl/elektra-miller-janson-komiks-1-czesc-i5112524573.html ), bo dzięki temu mogę kupować ich więcej. A jak wejdzie do Polski WKKDC, to będę miał na karku CZTERY regularne cykle (jeszcze WKKM, Marvel NOW i Sideca Daredevil) o okazjonalnych New 52 (np. Amerykańska Liga Sprawiedliwości) nie wspominając. Każda złotówka się dla mnie liczy. Dlatego nie chce przepłacać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 01:20:18 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Garf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:14:46 pm »
@Garf
Mój błąd ortograficzny - chodziło mi o Superman: Man of Steel - historię ze starego DC. N52 Ludzie ze Stali mi się nie podobali. Doszedłem do 130 strony i na razie mam przerwę.

A to z kolei chyba TM-Semic wydał.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline laf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:17:13 pm »
Czy na pewno na pewno? Po pierwsze, jak zauważyłem powyżej, format DC Deluxe jest większy, co zapewne zwiększa koszt druku. Po drugie, Egmont zrobił to, o czym piszesz - zszedł z Marvel NOW! do ceny podobnej WKKM. DC to inne wydawnictwo i inne koszty licencji.
Odbiega cena, tak jak i dobiega jakość wydania (w wypadku DC Deluxe), cena licencji, nakład, forma dystrybucji i tak dalej i tym podobne...

OK jeśli chodzi o DC Deluxe (chociaż na marginesie to tylko powiększony format i nic poza tym). Ale wystarczy porównać z nowym DC, które nie ukrywajmy jest drogie, a jakość niektórych historii co najmniej średnia (Superman, All Star Western). I nie do końca jestem pewny kwestii licencji - przynajmniej w żadnych wywiadach czy odpowiedziach Kołodziejczaka nie spotkałem się aby było chociażby zasugerowane, że DC ma droższą licencję niż Marvel. Oczywiście mogłem coś przegapić więc się nie upieram.
Co do Marvel NOW to faktycznie Egmont poszedł po rozum do głowy i mam nadzieję, że ten projekt okaże się sporym sukcesem i uzmysłowi ludziom z Egmontu, że cena obok jakości opowieści to najważniejsze elementy (przynajmniej z mojego punktu widzenia).

Offline buczanova

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:18:48 pm »
A co do wcześniejszych tekstów kolegi 8azyliszka o tym, że Egmont to zło itd. Wolę Egmont który będzie wydawał te komiksy drożej, ale będzie je ciągle wydawał (i dodrukowywał) niż kolekcje w stylu WKKM które zakończą się, nakład się wyczerpie i wiele ciekawych komiksów będzie potem nie do zdobycia, albo trzeba będzie za nie płacić astronomiczne kwoty na Allegro, tak jak powoli dzieje się to z pierwszymi 30 tomami WKKM.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:23:54 pm »
[...] Nie mówię tu oczywiście o przeliczanie ceny za stronę, bo to głupie jest.
A przeliczanie ceny komiksu w stosunku do liczby stron to już żenada.
Dlaczego uważacie, że "głupie" i "żenada"? Wszak obok ogólnie rozumianej jakości "fabularnej i wydawniczej", liczba stron tworzących komiks jest najważniejszym kryterium, którym kierują się kupujący. Wydaje mi się, że 8azyliszek (podobnie jak kilku innych przed nim) jedynie doprecyzował to w sposób stricte ilościowy, na co wiekszość z nas (o ile nie każdy) również zwraca uwagę planując zakup, choć w sposób nie aż tak dokładny.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:24:46 pm »
@buczanova - to gdzie ty byłeś jak wychodziły, a potem na Gildi leżały? W ciemnej piwnicy Buffalo Billa? Mieć pretensje do Hachette, że na Allegro ich komiksy drogie są - dobre sobie. To ja mam w takim razie pretensje do Egmontu, że ich dwutomowe wydanie  Husha kosztuje 300 zł (zamiast np.30 :smile: ) na Allegro i niech coś z tym zrobią.

@Garf
A to nie Last son of Krypton był w TM-Semic przypadkiem?

Offline laf

Odp: DC Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:27:14 pm »
Dlaczego uważacie, że "głupie" i "żenada"? Wszak obok ogólnie rozumianej jakości "fabularnej i wydawniczej", liczba stron tworzących komiks jest najważniejszym kryterium, którym kierują się kupujący. Wydaje mi się, że 8azyliszek (podobnie jak kilku innych przed nim) jedynie doprecyzował to w sposób stricte ilościowy, na co wiekszość z nas (o ile nie każdy) również zwraca uwagę planując zakup, choć w sposób nie aż tak dokładny.
Kuki, zawsze obawiam odpowiadać na Twoje posty, bo nie wiem kiedy jesteś sarkastyczny, a kiedy piszesz poważnie. Przerażasz mnie  :wink:

 

anything