Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Berserk (Kentaro Miura)

(1/23) > >>

amsterdream:
Kilka informacji na temat wydania:


--- Cytuj ----BERSERK będzie w formacie A5 z obwolutą.
 -wydanie zawierać będzie trochę ponad 200 stron.
 -Zrezygnowaliśmy z łączenia w omnibusy (podwójne tomy) ze względu na to, że nie wpłynęłoby to na przyspieszenie wydawania (omnibusy wychodziłyby co 4 miesiące, a wydanie zwykłe będzie co 2). Dodatkowo byłby to większy wydatek dla Was "na raz".
 -Aby urozmaicić serię seinen, która zostanie zdominowana przez BERSERKA, co jakiś czas wprowadzimy serie, które mają po 1-3 tomy (tak jak np. Hideout, czy Goth). Już zaczęliśmy rozmowy na temat tych serii ze stroną japońską.
 -BERSERK pierwotnie miał zacząć wychodzić od początku 2015 roku, jednak wyjątkowo tom 1 pojawi się w październiku, kolejne dopiero od stycznia 2015 będą regularnie co 2 miesiące.
- BEZ CENZURY, manga +18
--- Koniec cytatu ---

Tłumaczył będzie Paweł Dybała, premiera pierwszego tomu na MFKiG co świadczy o tym, że JPF będzie też chciał mocniej w target komiksiarzy uderzyć.

peta18:
Skoro to juz oficjalne to moge zaprezentowac robocza polska wersje okladki:


Inuki:
Kilka lat temu powiedziałem kumplowi na jakimś konwencie, że prędzej się ożenię niż u nas "Berserka" wydadzą, no i masz ci los - myliłem się, a on przed chwilą mi o tym przypomniał :-) Ciekaw jestem co zdecydowało o wydaniu tego tytułu? Tyle lat JPF się wzbraniało i mówiło, że ten tytuł się u nas nie przyjmie. W dodatku "Japan" od Hanami też się jakoś specjalnie nie sprzedał. Ciekawe, ale grunt, że wreszcie będę miał tą mangę na półeczce :-) Trochę nie podoba mi się czcionka na okładce, ale pewnie po 2-3 tomach człowiek już przywyknie. Jeżeli ktoś się nadal waha, to niech się nie obawia - to jedna z najlepszych mang jakie kiedykolwiek powstały. Wprawdzie pierwsze 2 tomy mogą się wydać średnie, ale dalej jest już epicko. I jeżeli komuś nie podobało się anime (tak jak mnie), to też niech się nie obawia - manga jest 1000 razy lepsza. W dodatku kreska to istne MISTRZOSTWO; dobrze, że będzie format powiększony. Teraz tylko muszę przystopować z "Nowym DC Comics", ale mówi się trudno - "Berserk" jest tego wart :-) I jak liczyłem, to dobrnięcie do obecnego, 37-ego tomu zajmie JPF dobrze z 6 lat (zakładając, że nie będzie poślizgów), więc do tego czasu autor pewnie kilka rozdziałów stworzy.

xShen:
Mnie tylko martwi że autor wydaję kolejne chaptery nieregularnie, nie wiadomo czy w ogóle mange skończy. To mnie właśnie zawsze zniechęcało do tego tytułu, ale skoro wychodzi w Polsce, to kupie.

Fau:
Nie czytuję mang, ale Berserka już zamówiłem. Jestem wielkim fanem Dark Souls, a Berserk był inspiracją dla twórców gier z tej serii (inspiracją ocierającą się momentami o "kopiuj-wklej").

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej