Autor Wątek: Berserk (Kentaro Miura)  (Przeczytany 99615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 13, 2015, 09:34:14 am »
Jedno pytanie: czy u was też tom trzeci jest jakoś źle wydrukowany? W pewnym miejscu ok. 20 stron jest powtórzonych.

Ja tak miałem z jednym tomem Naruto, ale akurat wtedy kupiłem go w Empiku. Na szczęście dosyć szybko zauważyłem ten błąd i wymienili mi go na nowy. Napisz do J.P.F. albo sklepu w którym go kupiłeś, na pewno również wymienią. Chyba, że chcesz posiadać unikatowe wydanie... :smile:

Offline SynMałpy

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 13, 2015, 10:08:09 am »
He, unikatowe  :biggrin:


Napiszę w takim razie do jpf, z empikiem to nie załatwię, bo raz, że mam nawyk, odchodząc od kasy wyrzucania od razu paragonu, a dwa, że kupiłem tę pozycję ponad miesiąc temu, a dopiero wczoraj rozerwałem folię.


Jakoś nie mogłem się przemóc otworzyć wcześniej ten komiks. Tak mnie drażni ten komiks, z jednej strony ten elf gołodupiec, z drugiej teksty gęste od patosu, że aż robi się niedobrze - 'a jego miecz sztywny niczym skała, jego wielkie cierpienie przenika każdego, kto mu towarzyszy' etc...
Kupuję ten komiks z dwóch powodów, jeden to dobre wspomnienia z dziecinstwa, drugi zaś - obawiam się, że za jakiś czas bym żałował, że nie zbierałem na bieżąco i muszę kupować od 'kolekcjonerów' z allegro.
Ale zobaczymy, anime też nie zaczynało sie bosko, a do tego powyższe komentarze potwierdzają, że będzie ok.

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 13, 2015, 11:22:14 am »
drugi zaś - obawiam się, że za jakiś czas bym żałował, że nie zbierałem na bieżąco i muszę kupować od 'kolekcjonerów' z allegro.

Chyba zbyt mocno puściłem wodzę fantazji...

Offline stupidbadugly

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 22, 2015, 09:14:27 pm »
Jestem po trzecim tomiku. Jest coraz lepiej, elementy "humorystyczne" to nadal totalny niewypał, ale to niezbyt dojrzałe dark fantasy daje radę
Spoiler: pokaż
jest orgia z wielkim posągiem kozła - jest zabawa :wink:
. Najjaśniejszym punktem jednak stał się dla mnie główny (anty) bohater - totalny dupek aż miło :biggrin: Mam nadzieję, że nie będzie on przeżywał jakiś szczególnie wielkich moralnych rozterek i nie przyjdzie mi oglądać jego nawrócenia na jasną stronę mocy i harcerstwa.
Spoiler: pokaż
Fajna sprawa również z ichnimi Cenobitami. Co prawda facetowi wyglądającemu jak kobieta daleko do Pinheada, ale nie jest źle.

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 22, 2015, 09:19:43 pm »
Za jakieś 20 tomów z
Spoiler: pokaż
yska kilku towarzyszy podróży i deczko złagodnieje, ale za to dostanie przeklętą zbroje berserkera, która będzie przejmować nad nim kontrolę
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2015, 02:43:11 pm wysłana przez Hollow »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:34:04 am »
A dla mnie trójka to zupełnie inna historia niż dotychczas. To już nie tylko zwykła nawalanka, ale i scenariusz, który zaczyna wciągać. Powoli wiadomo dlaczego Guts ma taki a nie inny charakter. Podobało mi się bardzo.

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/04/recenzja-kenatarou-miura-berserk-3.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 23, 2015, 02:18:54 pm »
(...)
Po to jest funkcja spoiler żeby jej używać.

Offline stupidbadugly

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 23, 2015, 05:20:27 pm »
Jest ktoś w stanie się wypowiedzieć o jakości tłumaczenia Berserka? Nie wiem czy to wina tłumacza czy raczej materiału źródłowego ale teksty w stylu "o k@#!# zajebiście" skutecznie psują klimat przy czytaniu "średniowiecznego" fantasy.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:28:12 pm »
Też na to zwróciłem uwagę, ale podobno tak jest też w oryginale. Ktoś kiedyś o tym pisał (albo tutaj albo w komentarzu na blogu).
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 23, 2015, 08:47:09 pm »
Tłumacz serii, Paweł Dybała, ma swoją stronę na ask.fm, więc można zapytać bezpośrednio u źródła.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 22, 2015, 01:23:01 pm »
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że jest coraz lepiej. Właśnie rpzeczytaełm czwórkę i jestem pod dużym wrażeniem. Już sam początek mnie zaszokował, a dalej było równie dobrze. Berserk to nie jest już tylko sieczka, ale i ciekawi bohaterowie. Dzieje się tu naprawdę wiele i czekam na kolejną część.

Graficznie też jest fajnie, szczególnie przy scenach grupowych, natomiast momentami widać delikatny archaizm w kresce autora.

No i te jego, niektóre pomysły jak walka ustami.... Można było sobie to darować.

Tak czy inaczej jest wybornie. Kilka słów na temat czwórki tutaj --> http://jaroslawd.blogspot.com/2015/05/recenzja-kentarou-miura-berserk-4.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline arczi_ancymon

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 24, 2015, 08:57:10 am »
Przeczytałem już 3 tomy i jestem szczerze powiedziawszy mocno rozczarowany tą mangą. Status ma iście kultowy, więc liczyłem na coś pokroju - przynajmniej - Akiry, a otrzymałem dość przeciętne czytadło. Trzeci tom może i lepszy od pozostałych, ale nieznacznie i nie na tyle, aby mieć ochotę do kontynuowania lektury.

Offline Ganossa

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 24, 2015, 01:06:54 pm »
http://jaroslawd.blogspot.com/2015/05/recenzja-kentarou-miura-berserk-4.html
Drobny błąd. We fragmencie o innych ciekawych postaciach zapewne chodziło o Casce a nie  Carcusa.

Co do znaczenia traumy z dzieciństwa Gutsa to miały one oczywiście wpływ na jego charakter, ale na to jakim go widzieliśmy w pierwszych tomach miały wpływ późniejsze i zdecydowanie bardziej dramatyczne wydarzenia.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2015, 01:11:57 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 24, 2015, 04:31:03 pm »
Przeczytałem już 3 tomy i jestem szczerze powiedziawszy mocno rozczarowany tą mangą. Status ma iście kultowy, więc liczyłem na coś pokroju - przynajmniej - Akiry, a otrzymałem dość przeciętne czytadło. Trzeci tom może i lepszy od pozostałych, ale nieznacznie i nie na tyle, aby mieć ochotę do kontynuowania lektury.

Przeczytaj tom 4 - od niego tak naprawdę wszystko się zaczyna :-)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 25, 2015, 11:04:19 am »
Drobny błąd. We fragmencie o innych ciekawych postaciach zapewne chodziło o Casce a nie  Carcusa.


Dzięki! już poprawione.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything