Autor Wątek: Berserk (Kentaro Miura)  (Przeczytany 99600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 25, 2015, 11:07:09 am »
Przeczytaj tom 4 - od niego tak naprawdę wszystko się zaczyna :smile:

Ja po dwóch tomach odpuściłem, manga mnie delikatnie rozczarowała, ale ważniejszym powodem jest serialowa liczba tomów, nie mam miejsca gdzie tego trzymać.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 25, 2015, 11:10:27 am »
Ja po dwóch tomach odpuściłem, manga mnie delikatnie rozczarowała, ale ważniejszym powodem jest serialowa liczba tomów, nie mam miejsca gdzie tego trzymać.

To żałuj, bo z tomu na tom jest naprawdę coraz lepiej. Pierwsze dwa tomy to była sama sieczka. Teraz jest zupełnie inaczej. Ja się obawiam tylko tego czy Miura będzie potrafił trzymać poziom przez tyle czasu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline BLANTMAN

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 25, 2015, 11:46:23 am »
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Atak Tytanów , Berserk i Kuroko Basket to obecnie najlesze czytadła mangowe :)

Offline Inuki

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 25, 2015, 03:47:11 pm »
Ja się obawiam tylko tego czy Miura będzie potrafił trzymać poziom przez tyle czasu.

Ja czytałem gdzieś do 20 tomu i moim zdaniem jak najbardziej - historia trzyma poziom. Ponoć tak od 32 tomu manga zalicza tendencję spadkową, ale nie wiem w jakim stopniu.

Offline Itachi

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 25, 2015, 05:22:02 pm »
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Atak Tytanów , Berserk i Kuroko Basket to obecnie najlesze czytadła mangowe :smile:

Atak tytanów to największa klapa mangowa mojego życia, anime jest cudowne, absolutnie fantastyczne i świetne zrealizowane. Manga jest bardzo słabo narysowana, kupiłem i przeczytałem 3 tomy i również zrezygnowałem. Grube kontury, niestarannie rysowane twarze, problemy z zachowaniem proporcji ciał bohaterów to moje najpoważniejsze zarzuty.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 02, 2015, 07:45:43 am »
Po lekturze piątki mogę stwierdzić, że akcja co nieco zwolniła, a proporcje się odwróciły. Nadal jest sporo walk i sieczki, ale są też relacje między bohaterami, jest trochę polityki, czyli rzeczy, których dotychczas nie uświadczyliśmy.

Z postaci zaczyna mnie męczyć Griffith, który jest zdecydowanie za kobiecy.

Poza tym nieustająco zachwycam się rysunkami Miury, szczególnie tymi, na których pokazane są sceny grupowe.

Cóż, czekamy na szóstkę w takim razie.

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/09/recenzja-kentarou-miura-berserk-5.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:00:32 pm »
Ja czekam aż akcja powróci do tzw. Mrocznego Wieku. I niestety jeszcze trochę sobie poczekam.

Offline Carr

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 17, 2016, 02:12:55 pm »
Czy Berserk to dobry wybór dla kogoś, kto z mangą wcześniej za bardzo nie miał do czynienia?
W sensie, czytałem Naruto, One-Punch Mana i trochę innych pozycji ale nie jestem pewny czy tak długa seria przypadłaby mi do gustu.



Offline amsterdream

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 17, 2016, 03:58:10 pm »
Jeżeli lubisz dark fantasy to myślę, że dobry. Berserk podoba się wielu osobom, które na co dzień mang nie czytają. No i kreska jest mało "mangowa", przypomina raczej klasyczne komiksy.






Offline pucka

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 17, 2016, 06:14:25 pm »
Carr


Manga, mangą, ale Berserk to przede wszystkim bardzo brutalna seria, w sensie dosłownym.
To trochę tak, jak by zebrać cały brud tego świata, zmienić go na fantastyczną stylistykę i przelać na kartki papieru w postaci komiksu. Seria jest też bardzo długa i wciąż powstaje, więc niektóre postacie są gnębione od początku, aż do teraz, a ich horror dalej trwa. Aż chce się zadać pytanie, ile jeszcze ten/ tamta postać, tego wytrzyma. Chodź rysunki są świetne, a seria bardzo wciąga, to to nie jest dla każdego.


W kwestii różnicy między komiksem europejskim czy amerykańskim, to różni się przede wszystkim długością, kierunkiem czytania. Jest też bardzo dynamicznie kadrowany.


Pozycje które czytałeś wcześniej (Naruto, One-Punch Mana) są przede wszystkim pozycjami o wiele lżejszymi. Zabawnymi. Berserk to bardzo ciężka lektura. Ja nie dałam rady, mimo że rysunki bardzo mi się podobały.

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 17, 2016, 08:41:03 pm »
Berserk to przede wszystkim to kawał przyzwoitego Dark Fantasy. Lokaje też wyglądają też znajomo, bo przypominają średniowieczne Niemcy i Francję. A potem przewijają się Turcy więc klimaty bliskie nam. Kreska też bardzo zbliżona do europejskich komiksów więc nie zrażaj się.

Offline Carr

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 18, 2016, 12:01:04 pm »
Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Zaciekawiliście mnie z tą brutalnością i świetnymi rysunkami. Myślę, że pokuszę się najpierw o 2 lub 3 tomy a potem to już się zobaczy.
A jeśli chodzi o długość, to poziom się w miarę utrzymuje czy w pewnym momencie drastycznie spada?
Bo od 1989 wiele się tam mogło wydarzyć.

Offline Hollow

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 18, 2016, 04:12:42 pm »
Poziom faktycznie się zmienia.
Przez 3 pierwsze tomy mamy bohatera walczącego z potworami. W 4 tomie akcja cofa się o wiele lat i dowiadujemy się o co w tym chodzi. Pokazane jest dzieciństwo bohatera, poznajemy jego znajomych i wytłumaczone jest czym są te potwory i dlaczego ścigają Gutsa. Akcja zwalnia i zamiast potworów mamy tam walki między średniowiecznymi armiami, ale i tak fajnie się to czyta.

Offline Carr

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 18, 2016, 07:45:49 pm »
Dzięki Hollow.
Brzmi naprawdę interesująco. Niezwłocznie dołącze Berserka do moich przyszłych zakupów.

Offline Berserk_mode

Odp: Berserk (Kentaro Miura)
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 11, 2016, 07:24:33 pm »
Mogę się mylić, jednak wydaje mi się iż nie ma brutalniejszej mangi wydanej w naszym kraju. Nawet jeśli, to na pewno nie w dziedzinie Dark Fantasy ;) Przy czytaniu czuć po prostu ten bród, zepsucie, krew, pot, nasienie..ah, uwielbiam tą serie. Gdybym przycisnął mnie brak funduszy i mógłbym pozostać na zbieraniu jednej serii - byłby to bez zawahania twór Pana Miura (czy też może "Miury"?).
Fajny zabieg dostajemy na początku, kluczowe zdarzenie a następnie jak do niego doszło. Słyszałem że seria mocno zwalnia w pewnym momencie, jednak do tego czasu ze spokojem będę cieszył się rodzimymi tomikami.
Skoro o tym mowa, to wydanie JPFu bez zarzutu. Wulgaryzmy odpowiednio przetłumaczone ;)
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

 

anything