Autor Wątek: Liczba Fi = 1.618  (Przeczytany 26092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zaciekawiony

Odp: Liczba Fi = 1.618
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2015, 12:33:14 pm »
Ja to rozumiem, tylko że zwolennicy Świętej Geometrii (a nie geometrii po prostu) zaczynają od muszli, kwiatów i komórek, a potem przechodzą do czegoś takiego:
Cytuj
Święta Geometria jest powszechną główna nauką, dzięki której  człowiek może zarówno zrozumieć i bezpośrednio czerpać z Boskich mocy.  Na każdym poziomie egzystencji. – od poziomu subatomowego, poprzez formy ludzkiego ciała aż po poziom galaktyk – te same kluczowe wzorce powołują wszystko do istnienia.
(...)

Nasze ciała zawierają w   sobie holograficznie wszystkie informacje o wszechświecie. Wiedzę   geometryczną mamy „wrodzoną” i jesteśmy w naturalny sposób zestrojeni z   „harmonicznymi wszechświata”, nie tylko za  życia, ale również przed   narodzeniem i po śmierci.

Boskie moce? Energetyczne matryce? A teraz także geometryczne medytacje, świętogeometryczne amulety, zestaw ćwiczeń, urządzenie do oczyszczania wody, książki o Sekretnym Kodzie...

To jest właśnie dorabianie mistycznej ideologii do zwykłej geometrii. To jest robienie świętego bógwieczego z zależności liczbowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2015, 12:38:20 pm wysłana przez zaciekawiony »
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline stachursky

Odp: Liczba Fi = 1.618
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2015, 01:42:56 pm »
Zawiało ignorancją zapuszkowania we własnym świecie, wejdź w tematykę zanim coś takiego wyświechtanego napiszesz.
Czy ktoś coś takiego tu przedstawia. Ja piszę o nauce,  a nie o kupowaniu amuletów i innych dziwnych ćw.
Widze, że doczepiasz swoje uprzedzenia zapobiegawczo, zamiast merytorycznie i jesteś jedyną osobą, która dorobiła tu mistyczną ideologię.
A same słowa "święta geometria" pochodzą z epoki Renesansu, gdzie wykorzystywano tą wiedzę do budowy katedr, rzeźb, obrazów (min. Michał Anioł i Leonadro da Vinci). Ludzie zajmujący się tą dziedziną wiedzy w ówczesnych czasach zauważyli, że dość powszechnie występuje ona w przyrodzie, więc potraktowali ją jako akt boski. Dziś znane jest to, że rzeczy budowane na zasadach Fi są bardzo wydajne, ponieważ sama natura jest bardzo wydajna i warto korzystać z jej osiągnięć. Jest to bardzo ciekawy temat, szczególnie dla artystów i projektantów.