trawa

Autor Wątek: Yoshihiro Tatsumi  (Przeczytany 14064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2014, 05:10:45 pm »
Co do samego komiksu to ciekawe jest tez to, że nikt nie wspomniał o filmie o Tatsumim, niejako na podstawie tego komiksu (albo odwrotnie  :wink: ), który swego czasu był emitowany na Canal plus. Bardzo fajne anime i pewnie z ogromnym związkiem z mangą. Ciekawe jak wyjdzie porównanie obydwu.

http://www.filmweb.pl/film/Tatsumi-2011-625773

Obejrzałem. Dobry film, choć animacja technicznie trochę prymitywna. Nie jest to adaptacja "Życia", z "Życia" są tutaj tylko fragmenty - większa część filmu to adaptacje kilku krótszych komiksów Tatsumiego, mocne historie, jeszcze lepsze niż te z "Kobiet". "Tatsumi" to dobre uzupełnienie lektury "Życia".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 07, 2014, 05:21:56 pm »
Ja z kolei odświeże sobie ten tytuł po przeczytaniu Życia. Co do animacji to o ile pamiętam mi się podobało. Specyficzna ale ciekawa. Wypowiem się po obejrzeniu ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 20, 2014, 02:15:53 pm »
Wrzucałem link do tekstu w odpowiednim wątku(http://jaroslawd.blogspot.com/2014/09/recenzja-yoshihoro-tatsumi-zycie.html) dlatego tutaj tak w skrócie.


Ja dostałem to czego oczekiwałem. Komiks naprawdę wyborny i prawdziwa skarbnica mangowej wiedzy. Jedyne czego mi zabrakło to trochę więcej o życiu samego autora.


Rysunki równie dobre. Uproszczone, widać, że wzorował się na Tezuce, ale budujące tę historię.


Sam komiks jest ozdobą każdej komiksowej półki (nie tylko tej z kulturą :wink: ).


Co do kontrowersji przy wydaniu to mi absolutnie takie rozwiązanie nie przeszkadzało, a wręcz uważam, że był to dobry pomysł. "Krzaczki" fajnie wyglądają. Szkoda trochę, że czytamy od lewej do prawej.


Aha no i nie wiem czy to mój egzemplarz czy w każdym tak jest, ale kilka stron ma błędy w druku. Nakładają się na siebie różne strony.


Tak jak się spodziewałem już od dawna, będzie to podium na liście komiksów roku.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline wojtekzk

Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2014, 06:34:16 pm »
Dzięki za ten skan, tym bardziej mnie to utwierdza w przekonaniu,  że zrobiliśmy o wiele lepsze wydanie od zaprezentowanego. I to koniec moich wypowiedzi w tym temacie.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline peta18

Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 26, 2014, 06:40:05 pm »
:) Zdania sa podzielone :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline juice

Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2014, 06:45:36 am »
Jakie, oprócz Życia Tatsumiego, mangi wyszły u nas w formacie od lewej do prawej? Chętnie zapoznałbym się bardziej z japońskim komiksem, ale czytanie od drugiej strony mnie nie interesuje.

Offline Dembol_

Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 08, 2014, 06:51:02 am »
"Kobiety" wydała Kultura Gniewu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 08, 2014, 06:53:36 am »
Jakie, oprócz Życia Tatsumiego, mangi wyszły u nas w formacie od lewej do prawej? Chętnie zapoznałbym się bardziej z japońskim komiksem, ale czytanie od drugiej strony mnie nie interesuje.

Nie czytałem dużo mangi, ale z tego co czytałem, to na pewno "Kobiety" Tatsumiego i "Akira" Otomo. Też długo się wzbraniałem przed mangą i czytaniem od drugiej strony, ale warto było się przełamać. Z czasem też będziesz musiał to zrobić i spróbować "Pluto", czy któregoś Taniguchiego.

O, Dembol_ mnie ubiegł z "Kobietami"...

Offline graves

Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 08, 2014, 05:59:18 pm »
Jakie, oprócz Życia Tatsumiego, mangi wyszły u nas w formacie od lewej do prawej? Chętnie zapoznałbym się bardziej z japońskim komiksem, ale czytanie od drugiej strony mnie nie interesuje.
Ale wiesz o tym, że jak czytasz po europejsku, to masz lustrzane odbicie i wszytko jest na odwrót? Lewe-prawe itd :)
Warto się przełamać, szczególnie, że to bardzo łatwo przychodzi.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2014, 06:40:02 pm »
Ale wiesz o tym, że jak czytasz po europejsku, to masz lustrzane odbicie i wszytko jest na odwrót? Lewe-prawe itd :smile:
Warto się przełamać, szczególnie, że to bardzo łatwo przychodzi.
Nie wspominając już nawet o tym, że odbicie lustrzane świata jest totalnie bez sensu, bo taki świat jest niemożliwy pod względem fizycznym.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 05, 2015, 12:22:07 pm »
Ja jestem "Życiem" trochę rozczarowany. To znaczy od strony komiksowego tworzywa - narracja momentami kuleje, robi się chaotycznie, niektóre rysunki nie wydają się godne mistrza, podobnie kiedy mistrz próbuje uderzać w metafory... Więc pytam się: za co te nagrody? I dochodzę do wniosku, że chyba przede wszystkim za sam temat: bo to komiks o komiksie i faktycznie to jest w nim najbardziej fascynujące. A poza tym pewnie za całokształt dla Yoshihiro Tatsumiego, no i za... liczbę stron w "Życiu". :oops:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 08, 2015, 09:02:25 pm »
Niestety mangaka zmarł...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: Yoshihiro Tatsumi
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2015, 11:49:16 pm »
Szkoda. Odszedł kolejny wielki mistrz.