Autor Wątek: Future's End  (Przeczytany 2903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Future's End
« dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:07:58 am »
Do założenia tego wątku zabierałem się już od pewnego czasu, wreszcie się zmobilizowałem :wink:
Moim skromnym zdaniem seria Future's End jest genialna. Wciągająca, wielowątkowa fabuła, budowane stopniowo napięcie, sprawiające że ma się nieodpartą ochotę sięgnąć po kolejny zeszyt. Wszystko to okraszone bardzo ładną kreską i ciętym dowcipem (postać Fifty Sue rządzi!). Komiks momentami krwawy, więc kierowany do raczej dojrzałego czytelnika. Ach, zobaczyć to w polskim wydaniu w HC...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 02:56:03 pm wysłana przez Feldkurat »

Lokus

  • Gość
Odp: Future's End
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2015, 02:35:21 pm »
Jesteś chyba pierwszą osobą na świecie, która doceniła ten komiks ;)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Future's End
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2015, 02:55:31 pm »
Jesteś chyba pierwszą osobą na świecie, która doceniła ten komiks :wink:

No właśnie pojawiły się takie opinie, gdy ostatnim razem wspomniałem o tej serii w jakimś innym temacie tutaj. Stąd mój pomysł na ten temat ;) chętnie poznam zarzuty przeciwników ;)

O jeszcze jednej zalecie zapomniałem wspomnieć - ta seria wygląda mi na zamkniętą historię, co zdarza się niezwykle rzadko w komiksach superbohaterskich. Nie czytałem jeszcze wszystkiego, więc mam nadzieję, że końcówką nie zepsują mi wrażenia genialności tego komiksu ;)

Lokus

  • Gość
Odp: Future's End
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2015, 03:32:49 pm »
Czytałem tę serię do ósmego numeru. Wynudziłem się strasznie, niektóre wątki były dla mnie - jako fana DC - zwyczajnie żałosne i aż dziw bierze, że na okładkach kolejnych numerów są takie nazwiska.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Future's End
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:16:24 pm »
Czytałem tę serię do ósmego numeru. Wynudziłem się strasznie, niektóre wątki były dla mnie - jako fana DC - zwyczajnie żałosne i aż dziw bierze, że na okładkach kolejnych numerów są takie nazwiska.


Ufff, już myślałem, że jestem nienormalny bo absolutnie Future's End było dla mnie jedną z gorszych rzeczy jakie czytałem od dawna. Co gorsze, ta historia uprawia recykling na moim ukochanym OMAC Project Rucki i to bolało mnie jeszcze bardziej. Jedyna dobra rzecz związana z Future's End to eventowy numer Green Arrow, który okazał się perfekcyjnym zamknięciem runu Lemire.
perły przed wieprze

Offline Hollow

Odp: Future's End
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:57:29 pm »
Jak dla mnie jest właśnie za dużo wątków. Cały wątek
Spoiler: pokaż
 śmierci Green Arrowa
był niepotrzebny. Tylko komplikowało relacje między bohaterami
Spoiler: pokaż
 zwłaszcza z Firestormem w roli głównej
. Po pierwszym zeszycie spodziewałem się, że fabuła będzie się koncentrować na Batmanie z przyszłości, ale było go strasznie mało. Odpadłem po kilkunastu zeszytach i nie mam zamiaru kontynuować

Feldkurat

  • Gość
Odp: Future's End
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:54:15 am »
A właśnie ja to odbieram jako dużą zaletę i swoisty powiew świeżości wśród komiksów, które z zasady koncentrują się na jednym tylko bohaterze (ew. jakiejś super-grupie). Tutaj mamy wiele wątków, wielu bohaterów, czasem dość luźno ze sobą powiązanych albo w ogóle. Nieodparcie kojarzy mi się to z moimi ulubionymi książkami - "Grą o tron", "Diuną", czy "Malazańską księgą poległych". Podobnie jak w przypadku tych książek ilość wątków może na początku zniechęcać i sprawiać wrażenie, że łatwo się będzie w tym pogubić, ale w miarę czytania okazuje się, że jednak wszystko się da ogarnąć i człowiek tych wątków gubi. To świadczy o kunszcie opowiadających te historie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Future's End
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:14:38 am »
Rozumiem co Ci odpowiada w teorii, szkoda tylko, że dotychczas takie coś wyszło DC tylko w 52 weekly z 2006-2007.
perły przed wieprze

 

anything