trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 394317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati29

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1125 dnia: Marzec 24, 2015, 06:27:34 pm »
Nie rozumiem lubości z jaką niektórzy używają słowa "Polaczki". Tak bardzo lubicie siebie deprecjonować?

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1126 dnia: Marzec 25, 2015, 08:14:46 am »
Oficjalnie znamy już tom 66 - Avengers: Na zawsze tom 2 - oficjalna zapowiedź na końcu tomu 61.
Ciąg dalszy listy czeskiej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 08:26:20 am wysłana przez brzon »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1127 dnia: Marzec 25, 2015, 09:34:10 am »
Powiem wam dlaczego nie dostaniemy tego czego chcemy, tylko z góry, sztampowo ustalony crap - Panini (lub ktoś jeszcze z góry) przed ekspansją kolekcji Marvela na całą Europę nakazało zakontraktowanym firmom badającym poszczególne rynki zbytu zaznajomić się z rynkiem wschodnio-europejskim. W badaniach okazało się, że u nas najpopularniejsi są głównie najbardziej znani i 'sztampowi' bohaterowie (zapisałem w cudzysłowie, bo w tym przypadku to słowo nie ma mieć negatywnego przesłania), a o takim Captain Britain czy Deadpoolu mało kto z badanych słyszał. Natomiast o Thorze, Kapitanie Ameryce i innych Avengersach, którzy przez wysyp ekranizacji w ostatnich latach w pewien sposób wślizgnęli się do świadomości mas już bardziej. Stąd czysto marketingowa decyzja - dajemy im to co znają bo jest większa szansa, że się sprzeda
.
Piszesz tak, jakby kolekcje w różnych krajach diametralnie się różniły a przecież 90% komiksów we wszystkich krajach jest takie same. A te exkluziwy jest płacz tylko dlatego, że są niedostępnymi u nas pozycjami. Jestem przekonany że jeśli wyszłoby Days of future past to byłby całkiem spory płacz że to ramotka i mogło w to miejsce być coś nowego, innego.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1128 dnia: Marzec 25, 2015, 11:10:43 am »
Na pewno żal tych tytułów których nas pozbawiono (np. Warlocka). Z drugiej strony na liście czeskiej (czyli prawdopodobnie także naszej) znajduje się masa dobrych (a czasami nawet bardzo dobrych) pozycji. Nie ma zatem powodów do wyklinania Hachette i porzucania kolekcji. Lekturę na następne dwa lata z okładem mamy zapewnioną. A po ciuchu mam nadzieję, że na dłużej (trzeci rzut).

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1129 dnia: Marzec 25, 2015, 12:48:26 pm »
EDIT: Zmieniłem "Polaczki" na "Polacy", bo niektórzy zaczęli dostawać piany. Niesłusznie. Ten zwrot nie tyle miał nas, jako naród, obrażać, ale pokazywać pewnego rodzaju mentalność, której wciąż nie możemy się niestety wyzbyć. Chodzi mi o poczucie bycia gorszymi względem b. rozwiniętych krajów i notoryczne pozwalanie na włażenie sobie na plecy.

O czym Ty kurna znowu piszesz? Jaka pewnego rodzaju mentalność? Jak chcesz to nazywaj siebie "Polaczkiem", ale cały naród nawet w takich stwierdzeniach nazywaj Polakami. Sam stwarzasz jakieś wyimaginowane podziały, a jeszcze w bezmyślny i irytujący sposób próbujesz się z nich tłumaczyć.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1130 dnia: Marzec 25, 2015, 02:15:44 pm »
Itachi, znowu się niepotrzebnie ekscytujesz. Jak to kiedyś komuś napisałeś o wyluzowaniu? Nie chce mi się tego szukać, żeby zacytować, ale zastosuj się do swojej dobrej rady.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1131 dnia: Marzec 25, 2015, 03:10:48 pm »
Doktorze Ramirez, proszę podać pacjentowi różową tabletkę i zawinąć w mokre prześcieradła.

Offline burberry

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1132 dnia: Marzec 25, 2015, 03:15:46 pm »
Itachi się rozemocjonował, ale ma rację.

Kuki - props, śmiechłem!
Bóg Cię kocha

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1133 dnia: Marzec 25, 2015, 03:57:37 pm »
Itachi, znowu się niepotrzebnie ekscytujesz. Jak to kiedyś komuś napisałeś o wyluzowaniu? Nie chce mi się tego szukać, żeby zacytować, ale zastosuj się do swojej dobrej rady.

W takich sytuacjach nie można odpuszczać, wręcz przeciwnie. Dziwię się tylko, że nikt z moderatorów nie reaguje, ale jak widać hasło róbta co chceta nadal obowiązuje. Szacunek dla niektórych to wyimaginowany twór.

https://www.youtube.com/watch?v=Vn7Jd1KewP8




Szacunek, jak szacunek. Za twój nadmiernie rozentuzjazmowany post, który wczoraj skasowałem - mało nie zarobiłeś ostrzeżenia :) Wiesz, jednak tydzień dobroci przed świętami...
graves
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 04:00:05 pm wysłana przez graves »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1134 dnia: Marzec 25, 2015, 04:07:36 pm »
Jak mnie pamięć nie zawodzi, to najostrzejsze słowo jakie zostało wczoraj przeze mnie użyte to "debilizm", czyli wyraz używany na tym forum już niejednokrotnie. Uwierz mi jednak, że na język cisnęło mi się więcej niecenzuralnych sformułowań w tym przypadku.

Mam nadzieję, że już więcej o tym nie będziemy rozmawiać, bo nie będzie już więcej takiej sytuacji! :wink:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1135 dnia: Marzec 25, 2015, 07:29:02 pm »
Wpadłem na ciekawą koncepcje ewentualnej trzeciej 60. Wiem, że to może za wcześnie na spekulacje bo kolekcja w UK kończy się dopiero w lipcu 2016 ale co tam.

3 część kolekcji polegała by na dokończeniu rozpoczętych historii (Astonishing X-Men, niedokończone Thory etc.). To by było fajne według mnie. Mogliby wrzucić też tomy pt. ''Civil War Tie-ins'', ''Siege Tie-ins'' itp. Do tego uzupełnienie 60 innymi tomami

Wiem, że to marzenia ściętej głowy. Tak mi przyszło do głowy po prostu.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1136 dnia: Marzec 25, 2015, 08:08:24 pm »
A ja trochę narzeknę...
właśnie sobie patrzyłem na recenzję na amazonie Doctor Strange: The Separate Reality (żeby sprawdzić czy jest o co płakać - to ten komiks, który wyleciał z naszej... tzn. czeskiej 60) i znalazłem tam zdanie:
"This is the pinnacle of 1970s "cosmic comics." Along with Jim Starlin's Warlock and Captain Marvel, this defines the brief but wonderful period when comics dared to tackle such weighty matters as Death, God, Religion, Life and the Occult"
...kurczę - i pomyśleć, że w brytyjskiej kolekcji są wszystkie te komiksy, a nam musieli wyrzucić właśnie te (tzn. 2 z nich: Warlocka i Strange'a)  :evil: Jakby nie było czego wyrzucać z tej 60.
Dobrze, że przynajmniej, Kapitana Marvela zostawili...

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1137 dnia: Marzec 25, 2015, 08:36:02 pm »
Ja właśnie tego nie czaje, jest jedno wielkie korpo, które ma moc decyzyjną. Korpo podzieliło jakoś rynek na x,y,z, ale przecież każdy rynek dostał materiały, które musiał opracować, a więc każdy dostał surowe materiały, które leżą w centrali i proszą się o to, aby ktoś z dołu skontaktował się z górą, że trzeba dostarczyć surowe materiały na rynek x,y,z. Problem może być to, że jakiś tytuł nie figuruje na żadnym rynku, a my się go domagamy specjalnie dla siebie. My domagamy się tytułów, które funkcjonują na rynku, dla których istnieją surowe materiały w centrali. Być może rynki x,y,z nie domagają się dla swoich regionów tomów ekskluzywnych, bo ich rynek jest zapchany tymi tytułami, albo z jakiś innych powodów nie życzą sobie tytułów - ich sprawa. W naszym wypadku te tytuły nigdy nie zostały wydane, więc rozsadnym jest, aby domagać się od naszego dołu, aby zebrał sie na odwagę (czy czego im tam potrzeba) i połączyli się z górą. Nie chodzi o negocjacje w kwestii tytułow, ale o udostepnie tego, co już istnieje - chcemy surowizny.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1138 dnia: Marzec 25, 2015, 08:55:15 pm »
Ciekawi mnie co tam usunęli Niemcom. Niemiecka wersja kolekcji jest jedyna w swoim rodzaju. Dostali jako jedyni ''Hey, it's Deadpool!'' i ''Punisher: Circle of Blood''. Do tego francuskie eksluzywy czyli ''The Infinity Gauntlet'' i ''Deadpool: Suicide Kings''.

Pewnie dali u nas 2 tomy Marvel Knights Spider-Man bo pajączek w PL i Czechach jest bardziej popularny niż Deadpool i kosmos Marvela.

Do tego Argentyna i Hiszpania dostała też te wszystkie tomy, które nie wyszły w UK ale dostaliśmy je w Polsce (Avengers: Standoff, Astonishing Thor etc). Więc można domniemywać, że ich kolekcja jest podobna do naszej. Nic bardziej mylnego. Bo owe kraje dostały Days of Future Past, którego my nie mamy ;(


Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1139 dnia: Marzec 25, 2015, 09:24:26 pm »
Ciekawi mnie co tam usunęli Niemcom. Niemiecka wersja kolekcji jest jedyna w swoim rodzaju. Dostali jako jedyni ''Hey, it's Deadpool!'' i ''Punisher: Circle of Blood''. Do tego francuskie eksluzywy czyli ''The Infinity Gauntlet'' i ''Deadpool: Suicide Kings''.

Pewnie dali u nas 2 tomy Marvel Knights Spider-Man bo pajączek w PL i Czechach jest bardziej popularny niż Deadpool i kosmos Marvela.

Do tego Argentyna i Hiszpania dostała też te wszystkie tomy, które nie wyszły w UK ale dostaliśmy je w Polsce (Avengers: Standoff, Astonishing Thor etc). Więc można domniemywać, że ich kolekcja jest podobna do naszej. Nic bardziej mylnego. Bo owe kraje dostały Days of Future Past, którego my nie mamy ;(

Niemcy nie dostali m.in. Hulk: Niemy krzyk oraz Kapitan Ameryka Zimowy Żołnież t. 2. Biorąc pod uwagę ich numerację (chronologoczna, taka jak w UK) to tomów tych dostać już nie powinni, bo zepsułoby im kolejność (Zimowy żołnież ma nr 44, a 45 to Planet Hulk)

 

anything