trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1515 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:01:01 pm »
pa3ck, mógłbyś wrzucić to zdjęcie w większej rozdzielczości? Mógłbym je wykorzystać na fanpage'u jako dowód, że tylko część nakładu miała feler.

Steranko i Adams? Poproszę o więcej :biggrin:   (a propos - w jakich tomach WKKM Ci rysownicy jeszcze się pojawią?) W Sterance zakochałem się już jakiś czas temu widząc jego okładki do serii Nick Fury. Mistrzostwo!! :cool: 
Steranko będzie jeszcze w dwóch tomach "Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D." (to będzie cały jego run). Niestety w kolekcji nie będzie jego Kapitana Ameryki, który był naprawdę dobry. Tylko spójrzcie na te ilustracje: http://13thdimension.com/captain-america-week-jim-steranko-three-issues-and-the-truth/

Neal Adams będzie jeszcze w tomach "Avengers: The Kree/Skrull War", "Inhumans" (rysował tylko część tych albumów, tak samo jak w "Zmierzchu Mutantów") no i oczywiście w "X-Men: W cieniu Saurona" gdzie prawie cały tom jest ilustrowany przez niego.


Osobiście cieszę się, że już w następnych zapowiedziach będziemy mieć pewnie jedne z najbardziej kultowych komiksów Jacka Kirby'ego (Fantastic Four) i Steve'a Ditko (Doctor Strange).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 07:32:42 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline pa3ck

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1516 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:39:47 pm »
Link do fotki w większej rozdzielczości:
http://malkolm.krynica.net.pl/wkkm1.jpg

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1517 dnia: Czerwiec 02, 2015, 08:21:59 pm »

Steranko będzie jeszcze w dwóch tomach "Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D." (to będzie cały jego run). Niestety w kolekcji nie będzie jego Kapitana Ameryki, który był naprawdę dobry. Tylko spójrzcie na te ilustracje: http://13thdimension.com/captain-america-week-jim-steranko-three-issues-and-the-truth/


Whoooo!! Steranko rządzi
:biggrin:  Pozostaje mi więc czekać, aż w Epic Collection Captain America pojawią się zeszyty rysowane przez Sterankę (ciekawe kiedy???).


A co do grzbietu kolekcji - maksymalny skandal. Nie wiem jak oni to zrobili, ale ręka Nightcrawlera jast w na obu grzbietach (felernym i prawidłowym) taka sama. Na szczęście jak patrzę na ilustrację na grzbietach jako całość, to ten feler między 64 i 65 tak nie rzuca się w oczy.

EDIT: No nie, jednak nie jest taka sama :sad:  Kurcze aż strach jutro kupować tom 66...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1518 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:36:49 pm »
Osobiście cieszę się, że już w następnych zapowiedziach będziemy mieć pewnie jedne z najbardziej kultowych komiksów Jacka Kirby'ego (Fantastic Four) i Steve'a Ditko (Doctor Strange).

Ja też, choć najwięcej obiecuję sobie po "Captain America & the Falcon: The Secret Empire", który powinien wyjść tuż przed ww. klasykami.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1519 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:18:17 pm »
Oj, nie ma czego za bardzo. Graficznie średniak z lat 70-tych.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1520 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:30:41 pm »
Oj, nie ma czego za bardzo. Graficznie średniak z lat 70-tych.

A fabularnie?

Edit: Przecież te numery rysował Sal Buscema! Doceniłem go po latach w tych Spider-manach z TM-Semic.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 10:37:16 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1521 dnia: Czerwiec 03, 2015, 08:35:36 am »
UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Pamiętacie jak pisałem o tym, że Hachette nie przyjęło mojej reklamacji ostatniego numeru WKKM?

No właśnie...

Miałem wczoraj awizo z poleconym. Pojechał rano na pocztę, a tu paczka z Hachette:D

Co najdziwniejsze - pisałem z maila firmowego, z adresem biurowym w stopce, a paczkę wysłali mi na domowy.

Kiedyś prenumerowałem, ale przez opóźnienia przestałem.

Gdyby trafili na inną osobę o moim imieniu i nazwisku (nazwisko popularne, szczególnie ostatnio - Duda) to ktoś miałby komiks za free. Ale na szczęście trafił do mnie;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1522 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:06:52 am »
A fabularnie?

Edit: Przecież te numery rysował Sal Buscema! Doceniłem go po latach w tych Spider-manach z TM-Semic.
Pamiętaj tylko, że to jednak Sal Buscema o 20 lat młodszy - "Secret Empire" jest z roku 1974. (Przy tym komiksie pracował jeszcze John Romita Sr, który robił okładki zeszytów). W poniższych linkach znajdziesz bogato ilustrowaną analizę pierwszy dwóch z ośmiu zeszytów (#169-176), które znajdą się w tym tomie. Na ich podstawie możesz ocenić czy ta historia będzie ci podchodzić czy nie:


http://bronzeagebabies.blogspot.com/2014/02/the-falcon-frame-up-and-fallen-hero.html
http://bronzeagebabies.blogspot.com/2014/02/enter-moonstone-captain-america-170.html


Ja uważam tę opowieść za fabularnego i graficznego średniaka. Jest to jednak jedna z najbardziej przełomowych historii z Capem (głównie ze względu na finał) i bardzo dobrze, że znalazła się w kolekcji. To jeden z tych komiksów, który niekoniecznie może się podobać, ale naprawdę wypada go znać.  :wink:



Offline starcek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1523 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:50:08 am »
Ktoś kojarzy czy są szansę w ramach tej serii na ramotkę typu Kapitan Ameryka by Kirby? Czy pojawił się w edycjach z innych krajów?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1524 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:00:45 am »
Ktoś kojarzy czy są szansę w ramach tej serii na ramotkę typu Kapitan Ameryka by Kirby? Czy pojawił się w edycjach z innych krajów?
W kolekcji będzie tom "Captain America and the Falcon: Madbomb (Captain America vol. 1 #193-200) ze scenariuszem i rysunkami Jacka Kirby'ego:

Przykładowe strony: http://diversionsofthegroovykind.blogspot.com/2012/08/making-splash-madbomb-jack-kirbys.html

Recenzja: http://www.comicsbulletin.com/reviews/109027833711061.htm
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 10:07:48 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1525 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:26:33 am »
Cytuj
W kolekcji będzie tom "Captain America and the Falcon: Madbomb (Captain America vol. 1 #193-200) ze scenariuszem i rysunkami Jacka Kirby'ego:

Niestety dopiero w maju 2017  :cool:

P.S. Chyba już czas na nową część wątku. Sto stron przekroczone

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 10:30:17 am wysłana przez bogi1 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1526 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:29:53 am »
Pamiętaj tylko, że to jednak Sal Buscema o 20 lat młodszy

No rzeczywiście jest duża różnica między planszami z "Secret Empire", a tymi z wydawanych u nas numerów "Spectacular Spider-man". Jakoś nakręciłem się na Captain America Englehart'a podczas lektury "Niezwykłej historii Marvel Comics". Trochę ostudziłeś mój zapał - oczekuję, ale jestem ostrożny.

Czy z "Secret Empire" nie jest trochę tak jak z "Demonem w butelce"? Przełomowy dla Iron Mana, bo podejmuje wątek jego alkoholizmu, a poza tym, to niczym specjalnym się nie wyróżnia. Ale ja "Demona..." dobrze wspominam, więc może teraz też się nie zawiodę.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1527 dnia: Czerwiec 03, 2015, 10:30:23 am »

Offline rzem

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1528 dnia: Czerwiec 03, 2015, 11:08:16 am »
@Anionorodnik: dzięki za te screeny. Powiem szczerze, że te stare WKKM bardziej mnie kręcą niż Marvel Now.

 

anything