Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 27, 2014, 06:34:52 pm »
rymskiemu zdaje się chodziło o to, że zeszyt bez dialogów nie był żadną dedykacją dla ofiar WTC. Inicjatywę 'Nuff Said obejmującą sporą część tytułów z oferty Marvela zaplanowano kilka miesięcy przed atakami z 11 września. Niemy zeszyt ASM nawet przesunięto o kilka miesięcy, bo wtedy kiedy miał się ukazać puszczono komiks ze Spider-Manem na gruzach WTC.
No to pan Marco Lupoi się kropnął, bo we wstępniaku stoi jak byk, że ten zeszyt to "swoisty milczący hołd  dla ofiar ataków na WTC".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:06:53 pm »
rymskiemu zdaje się chodziło o to, że zeszyt bez dialogów nie był żadną dedykacją dla ofiar WTC.

we wstępie do komiksu gość z Panini wspomina, że to ta dedykacja jest stąd też to napisałem.
 
EDIT Blaskowitz mnie uprzedził :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:48:02 pm »
Coś mi się zdawało, że nawet ja coś pokręciłem więc pogrzebałem trochę w necie.

Informacja o planach wydania niemych zeszytów opublikowana 6 września 2001: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=355

Niemy zeszyt ASM początkowo miał wyjść z numerem #38, ale doszedł zeszyt z WTC więc przesunięto go miesiąc i wydano jako #39. I nawet okładka miała być inna o czy można się przekonać przeglądając prehistoryczne zapowiedzi na CBR: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=432

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 27, 2014, 08:47:52 pm »
Na ten kosmos marvela to mi slinka cieknie, jak nie wiem co :razz:
pzdr
ps w wkkm mogliby wydac wszystko no i jeszcze obowiazkowo powinni walnac Starlina.  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:15:27 pm »
No ciezko sie nie zgodzic. Ale dobrze, ze przynajmniej jest Cap Marvel i Warlock jego autorstwa.

Offline Mortimer1ist

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 28, 2014, 10:42:43 am »
Nie jestem jakoś wielkim fanem Spider Mana po "odświeżeniu" serii, a sam design przeciwników z reguły do mnie nie przemawia, bo zwyczajnie zaczynałem od Spider Mana innego, tego klasycznego. Jestem mile zaskoczony tym, jak 48 tom mi przypasował. Genialny wątek z ciocią May, kapitalne dialogi przy których idzie się też uśmiechnąć co dla mnie nie jest takie powszechne w tym "nowszym" Spider Manie (kwestia na twórczość Sandlera mnie rozwaliła  :biggrin: ). Wizualnie też jest bardzo dobrze. Ten cały wątek z człowiekiem astralnym jest dla mnie zbędny, ale w kontekście całości znośny. No i miło zobaczyć dwóch doktorów naparzających się w tle. Polecam każdemu.

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:20:02 pm »
Miki
Ja to w ogole wzialbym cala kolekcje, ktora skladalaby sie z samego kosmosu, serio :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 29, 2014, 02:25:37 pm »
Ja nawet kiedys ukladalem swoj wlasny pomysl na kolekcje z komiksow, ktore czytalem i mi sie podobaly. Wyszlo mi 120 tomow, z czego 50 to kosmos  :lol:  Przeczytales juz wszystkie* komiksy z kosmosu Marvela, ktore napisal? Polowa nie jest zebrana w trejdach...

*Poprzez wszystkie rozumiem: Silver Surfer v3 34-38, 40-48, 50; Thanos Quest 1-2; Infininty Gauntlet 1-6; Infinity War 1-6; Infinity Crusade 1-6, Warlock and the Infinity Watch 1-31; Warlock Chronicles 1-8, Infininty Abyss 1-6; Marvel Universe: The End 1-6; Thanos 1-6; Infinity Revelation OGN

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2014, 02:32:22 pm »
Mam takie spostrzeżenie, nawiązujące do toczonej kilkaset stron temu dyskusji na temat dubli w WKKM... Tak się złożyło, że obecnie tkwimy w "dublowej depresji" - największej w całym WKKM. Światełkiem w tunelu jest połowa "TAS-m: Revelations", ale jednak pod rząd mamy 4,5 tomów dubli ("Broń X", "1602", "Diabeł stróż", "TAS-m", "Przedwieczni" - wszystkie skądinąd dobre lub bardzo dobre). Do tej pory pod rząd powtarzały się tylko raz 4 tomy: pomiędzy 15 a 18.

W zasadzie z dublami się pogodziłem i w ogóle bym tego nie pisał, ale przy okazji mam obawy co do zawartości WKKM-owskich "Przedwiecznych". W soft-coverowym wydaniu Egmontu zamieszczono bardzo moim zdaniem ciekawy wywiad z Gaimanem, którego nie spodziewam się w wydaniu Hachette (za długi). Przeczytanie tego akurat tekstu wiele wniosło do mojej lektury komiksu. Obym się mylił i w wydaniu WKKM był on również zamieszczony...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Rafi20

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 29, 2014, 07:36:43 pm »
To o czym mówisz nie jest wcale takie złe  o ile komiksy tworzą zamknięta całość  . Najgorsze moim zdaniem w tej kolekcji są nieskończone historie oraz takie "arcydzieła" jak Thor: Odrodzenie czy Avengers: Impas.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 29, 2014, 07:49:57 pm »
To o czym mówisz nie jest wcale takie złe  o ile komiksy tworzą zamknięta całość  . Najgorsze moim zdaniem w tej kolekcji są nieskończone historie oraz takie "arcydzieła" jak Thor: Odrodzenie czy Avengers: Impas.
Thor: Odrodzenie jest dobry - jeśli przeczyta się całość. My dostaliśmy wstęp do preludium trailera. :razz: Główna fabuła to 2 i 3 tom... Była tu już kiedyś dyskusja o możliwości wprowadzenia Fantastic Four Hickmanna. Znakomity run, który zbiera świetne oceny i czasami jest porównywany nawet do runów Lee-Kirby'ego czy Byrne'a. Co my byśmy dostali gdyby Hachette zdecydowało się na ten run? Zapewne pierwszą historię. "Bridge". A ona jest akurat raczej słaba i służy jako wprowadzenie. I potem byśmy mieli narzekania jakie to FF Hickmanna jest słabe i przereklamowane...

Offline Rafi20

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:28:10 pm »
Dlatego nie rozumiem dlaczego Hachette zdecydowało się na taki krok. Pierwszy tom i koniec.Według mnie to próba zachęcania polskich czytelników do kupna pozostałych części runu w oryginale. Ciężko jest jednak zachęcić kiedy pierwszy tom jest po prostu słaby. Dla mnie lepszym wyjściem było by umieszczenie na miejscach tych tomów innych tytułów, które tworzą zamknięta całość. Ale to tylko moje zdanie.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:41:02 pm »
Kolekcja to kolekcja. Ma być reprezentatywna i ładnie wyglądać na półce. Hachette wydaje ją w wielu innych krajach, a w części z nich wcześniej wydano na tyle marvela i w dodatku całe historie, że bez kolekcji można się spokojnie obejść i niewiele stracić.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:36:01 am »
Coś mi się zdawało, że nawet ja coś pokręciłem więc pogrzebałem trochę w necie.

Informacja o planach wydania niemych zeszytów opublikowana 6 września 2001: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=355

Niemy zeszyt ASM początkowo miał wyjść z numerem #38, ale doszedł zeszyt z WTC więc przesunięto go miesiąc i wydano jako #39. I nawet okładka miała być inna o czy można się przekonać przeglądając prehistoryczne zapowiedzi na CBR: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=432

@Anion jednak to jest Nuff Said:

http://marvel.wikia.com/Amazing_Spider-Man_Vol_2_39
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 30, 2014, 12:39:08 pm »
@Anion jednak to jest Nuff Said:

http://marvel.wikia.com/Amazing_Spider-Man_Vol_2_39
No, ale o co chodzi? Przecież napisałem, że Nuff Said początkowo miał być w #38, ale w końcu ukazał się w #39 czyli tym, który podałeś w linku.