Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 396273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 15, 2014, 08:04:58 pm »
A ile komiksów z Sentrym czytałeś, że tak go nie lubisz? Znasz w ogóle tą postać?

A jest w ogóle jakis warty uwagi? Czytałem WWH, trade'a od Muchy, fragment Thunderbolts i podobnie jak Itachi nie pałam sympatią do tej postaci (bo wydaje mi się sztuczna stworzona na potrzebę chwili). Zreszta obecnie
Spoiler: pokaż
chyba Sentry rozpadł się na ileś tam atomów...
Węc zapytuję, czy warto zawracać sobie głowę tą bendisową sezonową postacią?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 15, 2014, 08:22:26 pm »
W tym momencie chyba ja sie pogubiłem/czegoś nie czytałem. Fajnie, że czytałeś Thunderbolts, ale... co ma niby Sentry do Thunderbolts? Mam podejrzenia, że może Ci chodzić o Dark Avengers - a to całkiem niezły komiks jest. Tak, nazwałbym go "wartym uwagi komiksem z Sentrym". :razz:
I ostatnio widziałem Sentrego całkiem żywego i żwawego (tu znowu możliwe, że czegoś jeszcze nie czytałem, bo nie jestem specjalnie na bieżąco)...


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 15, 2014, 08:31:00 pm »
No zwłaszcza, że tej sezonowej bendisowej postaci nie stworzył Bendis a Jenkis, więc myślę, że spokojnie można zabrać się najpierw zabrać za jego o komiksy o Sentry? No ale ja z drugiej strony uważam, że New Avengers: Sentry nie było złą historią...

Poza tym bardzo dobrym komiksem o Sentrym jest The Age Of Sentry pisane przez Jeffa Parkera i Paula Tobina (same nazwiska twórców pokazują z jakim komiksem będziemy mieli styczność). Wyszło to chyba w 2008 roku.
perły przed wieprze

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 15, 2014, 09:06:47 pm »
Mi się WWH podobało bardzo. Jestem świeżo po lekturze i nie mam temu komiksowi wiele do zarzucenia.
Z minusów tylko twist fabularny mi się nie spodobał - czegoś podobnego się spodziewałem.
JRJR jak najbardziej ok, chociaż przyznaję, że natrafiałem na kadry, które od razu rzucały się w oczy swoją niedbałością. Ale ja jestem fanbojem JRJRJ, więc nie mam zamiaru o to marudzić.

Fabuła, jak przystało na komiks poświęconej rąbance, nie zawodzi - nie jest to durne przechodzenie od jednego uderzenia pięścią do drugiej, tylko ma to jakiś tam sens. Dla mnie był to miks idealny - komiksu nie przeczytałem zbyt szybko (jak to miało miejsce z bodaj którymś Thorem w WKKM) ani też w żadnym momencie mi się nie dłużył.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 15, 2014, 09:27:45 pm »
I? Co w tym dziwnego/niezrozumiałego/niemożliwego? W kosmosie jest całkiem sporo bytów, którym ziemscy bohaterowie nie maja szans podskoczyć.

Nie piszę, że nie... ale kosmici poskładali Avengers i Fantastyczną Czwórkę jak amatorów, wcale nie wyglądali na jakiś nowych Galactusów.
W moim odczucie, było to sztuczne podwyższenie ich potencjału bojowego, względem Sałaty. Ziemscy bohaterowie, praktycznie nie walczyli, scenarzysta delikatnie olał ten wątek. Hulk miał być główną postacią, ale tutaj nagle się okazuje, że byle jaki twór z odnogami może pokonać całą grupę herosów. Zaznaczam, że nie jest to jakiś nowy zabieg, tylko często powtarzający się proces.

Siła Hulka Płynie z jego złości. W tym momencie miał najwiekszą furię w historii. Ergo: był też najsilniejszy w historii. Nie rozumiem, w którym miejscu jest jakaś nieścisłość.

Mało tego, bo jeszcze zachował pełną kontrolę i był przekonany o swoim postępowaniu. Ale, czy to ma być odpowiedź na wszystkie obrażenia? Ja widzę tutaj totalną dowolność, robimy komiks o Hulku, który ma wszystko rozpirzyć i tyle. Doktor Strange mógł go pokonać kiedy chciał, jak sam o tym mówił i co? Nagle nie chciał wykorzystywać swoich zdolności? Dopadły go wyrzuty sumienia, tak jak pozostałych? Moim zdaniem tylko Iron Man zachował jaja, poszedł na całość i przyznał się do winy.
I jeszcze jedno, co ma furia do kadru, w którym Hulk dostał kulkę prosto w oko? To jakaś nowa zdolność regeneracji, jak u Rosomaka?

Najsłabszy, bo nie lubisz postaci? :doubt: A ile komiksów z Sentrym czytałeś, że tak go nie lubisz? Znasz w ogóle tą postać?

Co w tym dziwnego, skoro ta postać odgrywa tam kluczową rolę? :???: ??:
Znam go z New Avengers, więc nie była to dla mnie jakaś niespodzianka.

A jest w ogóle jakis warty uwagi? Czytałem WWH, trade'a od Muchy, fragment Thunderbolts i podobnie jak Itachi nie pałam sympatią do tej postaci (bo wydaje mi się sztuczna stworzona na potrzebę chwili).

Mam podobne odczucia, ileż razy można czytać ten sam tekst "to jest najpotężniejsze istota na Ziemi, albo w kosmosie, albo wszechświecie".
Wiem, wiem, superhero to superhero :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 15, 2014, 09:45:55 pm »
Osobiście uważam, że nie ma kiepskich postaci, są tylo kiepscy scenarzyści.
perły przed wieprze

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 15, 2014, 09:54:42 pm »
Nie piszę, że nie... ale kosmici poskładali Avengers i Fantastyczną Czwórkę jak amatorów, wcale nie wyglądali na jakiś nowych Galactusów.
Nie oceniałbym mocy bohaterów Marvela po ich wyglądzie. :wink:
I jeszcze jedno, co ma furia do kadru, w którym Hulk dostał kulkę prosto w oko? To jakaś nowa zdolność regeneracji, jak u Rosomaka?
Jak to nowa? Come on! :smile:


Mam podobne odczucia, ileż razy można czytać ten sam tekst "to jest najpotężniejsze istota na Ziemi, albo w kosmosie, albo wszechświecie".
Ale jeśli jest najpoteżniejszą istotą na Ziemi, to co innego ma pisać?
Mi sie podoba zarówno pomysł na Roberta Reynoldsa, na to, że nikt nie pamięta jego dokonań (tylko mi ten motyw kojarzy się z ForgetMeNot? :wink: ), na walkę z Voidem, relacje z żoną i na to, co o jego originie ujawnia sie później. Dobrze prowadzona postać imho.
Wiem, wiem, superhero to superhero :wink:
To znaczy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2014, 10:08:02 pm wysłana przez Blaskowitz »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 15, 2014, 10:08:29 pm »
Jak to nowa? Come on! :smile:

Właśnie skończyłeś czytać w jakich sytuacjach Hulk się regenerował, strzał w oko to pikuś :smile: Widać, że miałem dłuższy odpoczynek od superhero, mój błąd.

Ale jeśli jest najpoteżniejszą istotą na Ziemi, to co innego ma pisać?

Niech piszą, przecież nie muszę być fanem każdej postaci (bo jeszcze Pajęczak się pogniewa i co będzie? :wink: ).

To znaczy?

Wiadomo, ma swoje prawa. Brak ograniczeń, za jakiś czas może się okazać, że znowu jakaś postać okaże się to najsilniejszą na świecie. Dodając do tego restarty, zmartwychwstania, mamy nieograniczone pole do manewru.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2014, 10:15:48 pm wysłana przez Itachi »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 17, 2014, 03:56:41 pm »
Czy Fantastyczna Czwórka: Koniec i Astonishing Thor są warte zakupu? Jak na razie i FF i Thor w WKKM nie prezentują się jakoś okazale. Pytam, bo chcę dzisiaj złożyć zamówienie i mam wątpliwości o jakość tych propozycji.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 17, 2014, 04:25:47 pm »
Jeżeli nie zbierasz wszystkiego dla integrala to Astonishing Thor jest jak najbardziej do odpuszczenia i wydania tych 40pln na coś lepszego. The End jest już komiksem, który nie ma tak jednoznacznie złej prasy jak Astonishing Thor ale w mojej opinii to nie jest nic specjalnego (ale nie powiem, że to zły komiks). Widać, że Davis chciał zrobić fanom przysługę i wsadzić w Koniec wszystko co teoretycznie fani chcą dostać. Nawet jak nie wyszło z tego nic genialnego ja doceniam to, że Davis chciał sprzedać ludziom w The End trybut dla ich ukochanych postaci, a nie zrobić pozbawioną nedziei dekonstrukcję jak większość historii z cyklu The End.


Rysunków nie oceniam bo to zbyt subiektywna rzecz.
perły przed wieprze

Offline Nick Jackolson

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 17, 2014, 04:56:02 pm »
Czy Fantastyczna Czwórka: Koniec i Astonishing Thor są warte zakupu? Jak na razie i FF i Thor w WKKM nie prezentują się jakoś okazale. Pytam, bo chcę dzisiaj złożyć zamówienie i mam wątpliwości o jakość tych propozycji.

Thor jest najsłabszą pozycją całej kolekcji i jak dla mnie impas przy tym jest bomba. FF nie czytałem (nie chcę zabrzmieć jak hipokryta ale biorę oba jako prenumerator dla obrazka...)


Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 17, 2014, 05:02:06 pm »
Dzięki za opinię, cóż oba tytuły odpuściłem, a do zamówienia dołożyłem Wolverina :wink:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 18, 2014, 02:22:55 pm »
Okładka The Life and Death of Captain Marvel (Part 2)



Offline dagobert

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 19, 2014, 08:18:37 am »
Jestem po lekturze World War Hulk i jestem bardzo zawiedziony. Scenariusz do Planet Hulk bardzo mi się podobał, natomiast tutaj Greg Pak serwuje niezwykle nudną rąbaninę. Zawodem numer dwa jest JRJR, który bardzo mi się podobał np. w runie Spider-Mana JSM, natomiast tutaj dosłownie ma kilka kadrów, które przykuwają oko. Z tych tomów WKKM, które czytałem WWH był najsłabszy.


W przeciwieństwie do WWH, Spider-Man:Wyznania razem z Powrotem do domu przypadły mi do gustu i nawet zastanawiałem się na kontynuacją run'u, ale pomysły JSM z dalszych tomów mogłyby być dla mnie jednak zbyt ciut kontrowersyjne;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2014, 08:30:36 am wysłana przez dagobert »

Offline perek82

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 19, 2014, 04:18:02 pm »
Ja właśnie wciągnąłem cały run JMS i muszę przyznać, że wciągnąłem się na maxa (jednego dnia nawet wziąłem urlop na żądanie, żeby poczytać :biggrin: )
JMS pisał chyba przez 7 lat, więc oczywiście były słabsze momenty. Za plus trzeba policzyć nowe postaci, ciekawe pokazanie związku Petera i MJ, ciocia May zyskała na znaczeniu i odgrywa bardzo ważną rolę. Wiele zeszytów poświęcono wydarzeniom prowadzącym do Civil war i później jej konsekwencjom. Minusy to tak jak piszesz - kontrowersyjne pomysły. Natomiast co do zakończenia runu (One more day) to mam mieszane uczucia  Z jednej strony były emocje, zaskakujące rozwiązanie, szczególnie gdy MJ i Peter odbudowali swój związek. Z drugiej strony ciężko mi było czytać historie po One more day - wolę dojrzalszą wersję Petera.
Niemniej jednak uważam, że powrót do domu i wyznania to najlepsze historie z całego runu JMS.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5