trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 390819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #465 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:14:37 pm »
Bo równie dobrze moglibyśmy sobie zażyczyć Mroczną Wieżę (przecież świetna, piękna graficznie i fabularnie) czy np. adaptacje prozy Orsona Scotta Carda... Przecież to też Marvel.
Bardzo, bardzo niemądre porównania, bo Kaczor Howard jest postacią z głównego uniwersum Marvela. Jak Spidey czy X-men. Więc porównywanie jego komiksów do Mrocznej Wieży jest niemądre bardzo. Jest z nim ileś serii, miał swoje występy w grach, film, scenkę w Guardiansach i planowana jest kompletnie nowa seria w ramach All-New Marvel Now. Chociażby z tych dwóch ostatnich powodów warto było przedstawić polskiemu czytelnikowi tą postać.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:19:52 pm »
Bardzo, bardzo niemądre porównania, bo Kaczor Howard jest postacią z głównego uniwersum Marvela. Jak Spidey czy X-men. Więc porównywanie jego komiksów do Mrocznej Wieży jest niemądre bardzo. Jest z nim ileś serii, miał swoje występy w grach, film, scenkę w Guardiansach i planowana jest kompletnie nowa seria w ramach All-New Marvel Now. Chociażby z tych dwóch ostatnich powodów warto było przedstawić polskiemu czytelnikowi tą postać.


Rewelacyjny film. Ja niego zapamiętałem tyle :





Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:23:24 pm »
A czy ja powiedziałem, że ten film był dobry? Zwracam tylko uwagę, że to nie jest jakaś kompletnie niszowa i nieznana postać, jak sugerują niektórzy. A skoro jest rozpoznawalna, to na 100 tomów WKKM jeden można jej poświęcić.

Z całą sympatią, odpuść sobie. Nie wiem czy pamiętasz, czy nie, z tym samym użytkownikiem były już podobnie przeprawy o tym, że Howard to "strata papieru" na forum avalonu, nawet nie jedna, nie dwie, ale praktycznie za każdym razem gdy ktoś gdzieś napisał Kaczor Howard  :wink:
Fakt, kolega VooDoo miał wtedy avatar z Wolverinem, ale nick się zgadza. My bad.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:28:50 pm »
A jak się prezentuje seria MAX poświęcona Kaczorowi?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #469 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:30:07 pm »
Serię dostał, bo miał cameo właśnie w Strażnikach. Btw, twórca postaci Howarda musiał mieć niezłe plecy w Marvelu, żeby przepchnać coś takiego i jeszcze włączyć do głównego uniwesum. :lol:

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #470 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:33:26 pm »
Tak, na pewno miał plecy i wcale nie chodzi o to, że jego komiksy były dobre. :wink:

Edit:
Jak na ironię w dzisiejszej dziesiątce "2014 Top 50 Comic Book Writers #30-21" (wybieranych w głosowaniu przez użytkowników forum comicbookresources) Steve Gerber znalazł się na 28 miejscu, a jako przykład jego kunsztu jest podany jeden z bardziej znanych zeszytów Kaczora Howarda. :smile: Wyżej od tak hajpowanych scenarzystów jak Kirkman i Azzarello.
2014 Top 50 Comic Book Writers #30-21
Nisza i plecy.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #471 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:37:04 pm »

Rewelacyjny film. Ja niego zapamiętałem tyle :


Kolejna świetna wypowiedź. Jak rozumiem komiks "przeczytałeś" poprzez obejrzenie filmu a ściśle rzecz biorąc jego fragmentu. Tak jak "przeczytałeś" Animal Mana na podstawie 3 plansz znalezionych gdzieś w necie i tak jak "przeczytałeś" Doom Patrol po zerknięciu na rysunki z lat 90tych. Co będzie następne? Wylejesz jakieś popłuczyny na podstawie okładki obejrzanej przez szybę kiosku Ruchu?


Serię dostał, bo miał cameo właśnie w Strażnikach. Btw, twórca postaci Howarda musiał mieć niezłe plecy w Marvelu, żeby przepchnać coś takiego i jeszcze włączyć do głównego uniwesum. :lol:

Rozumiem, że czytałeś skoro stwierdzasz, że jest to "coś takiego". Bo w innym wypadku się ośmieszasz. Wystarczy spojrzeć na noty jakie ma "coś takiego" i porównać z większością tomów WKKM.

Aha, bo bym zapomniał

Też uważam, że Kaczor Donald... ekhem... Howard to taka tam egzotyka skierowana do dość specyficznego grona odbiorców, czy jak kto woli koneserów. Jak ktoś jest jej ciekaw to niech sobie sprowadzi ten tytuł w ten czy inny sposób we własnym zakresie, a nie zadrecza ludzi i Hachette o jego wyjątkowości itp itd. Na jego msc wolałbym któregoś Deadpoola.

Dla mnie Deadpool to jednak jakaś egzotyka skierowana do dość specyficznego grona odbiorców. Jak ktoś jest jej ciekaw to niech sobie sprowadzi ten tytuł w ten czy inny sposób we własnym zakresie, a nie zadrecza ludzi i Hachette o jego wyjątkowości itp itd.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #472 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:41:08 pm »
Tak, na pewno miał plecy i wcale nie chodzi o to, że jego komiksy były dobre. :wink:

Edit:
Jak na ironię w dzisiejszej dziesiątce "2014 Top 50 Comic Book Writers #30-21" (wybieranych w głosowaniu przez użytkowników forum comicbookresources) Steve Gerber znalazł się na 28 miejscu, a jako przykład jego kunsztu jest podany jeden z bardziej znanych zeszytów Kaczora Howarda. :smile: Wyżej od tak hajpowanych scenarzystów jak Kirkman i Azzarello.
2014 Top 50 Comic Book Writers #30-21
Nisza i plecy.

A seria utrzymywała się pewnie tak długo, bo miała gościnne występy Spider-Mana i reszty ekipy trykociarzy... Lol.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #473 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:44:42 pm »
Kolejna świetna wypowiedź. Jak rozumiem komiks "przeczytałeś" poprzez obejrzenie filmu a ściśle rzecz biorąc jego fragmentu. Tak jak "przeczytałeś" Animal Mana na podstawie 3 plansz znalezionych gdzieś w necie i tak jak "przeczytałeś" Doom Patrol po zerknięciu na rysunki z lat 90tych. Co będzie następne? Wylejesz jakieś popłuczyny na podstawie okładki obejrzanej przez szybę kiosku Ruchu?


Rozumiem, że czytałeś skoro stwierdzasz, że jest to "coś takiego". Bo w innym wypadku się ośmieszasz. Wystarczy spojrzeć na noty jakie ma "coś takiego" i porównać z większością tomów WKKM.

Aha, bo bym zapomniał

Dla mnie Deadpool to jednak jakaś egzotyka skierowana do dość specyficznego grona odbiorców. Jak ktoś jest jej ciekaw to niech sobie sprowadzi ten tytuł w ten czy inny sposób we własnym zakresie, a nie zadrecza ludzi i Hachette o jego wyjątkowości itp itd.


Nie, skąd. Nikt na tym forum nie czyta komiksów oprócz Ciebie.  :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #474 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:47:56 pm »

Nie, skąd. Nikt na tym forum nie czyta komiksów oprócz Ciebie.  :smile:

To co, pogadamy sobie co z tych komiksów które hejtujesz, przeczytałeś? Zaraz ci się kolor avatara zmieni.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:49:14 pm »
A seria utrzymywała się pewnie tak długo, bo miała gościnne występy Spider-Mana i reszty ekipy trykociarzy... Lol.
Nie mam zielonego pojęcia, jak to się odnosi do mojej wypowiedzi. Skoro ją cytujesz, to w którymś miejscu powinno jakoś się o nią zaczepiać. Ale w którym? Przedstawiłem Ci dowód, że czytelnicy dalej doceniają prace Gerbera. Sugerujesz, że to dzięki gościnnemu występowi Spidera? o.O

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:55:15 pm »
Nie mam zielonego pojęcia, jak to się odnosi do mojej wypowiedzi. Skoro ją cytujesz, to w którymś miejscu powinno jakoś się o nią zaczepiać. Ale w którym? Przedstawiłem Ci dowód, że czytelnicy dalej doceniają prace Gerbera. Sugerujesz, że to dzięki gościnnemu występowi Spidera? o.O
Ups, teraz dopiero to zauważyłem, my bed... :p

Offline VooDoo79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:55:54 pm »
Zwracam tylko uwagę, że to nie jest jakaś kompletnie niszowa i nieznana postać, jak sugerują niektórzy. A skoro jest rozpoznawalna, to na 100 tomów WKKM jeden można jej poświęcić.

Trochę słaby ten argument, Guardians Of The Galaxy są o wiele bardziej rozpoznawalni a ich nie będzie, to dlaczego mają poświęcić tom dla tak kontrowersyjnej postaci jak Kaczor Howard ?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 14, 2014, 09:58:43 pm »
my bed... :razz:
Jeśli to propozycja, to nie skorzystam. nohomo

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 14, 2014, 10:09:26 pm »
Jeśli to propozycja, to nie skorzystam. nohomo

Miało być "my bad", w sesie "mój błąd"