Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 02, 2015, 06:17:05 pm »
Wiedzą już co będzie w tomie 61, a nie wiedzą co będzie w 59 i 60? Ale paranoja.  :lol: Przecież te tomy na pewno są już przetłumaczone i zaraz powinny być drukowane, bo w kioskach jest już tom 57.

No właśnie nawet babka nie potwierdziła mi tego 61 Avengers: Forever. O 10 rano, jak dzwonił Nick Jackolson wiedziała jaki będzie 61 tom, a popołudniu już nie wiedziała jakie będą tomy od 59 wzwyż - ot, infolinie Hachette.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 02, 2015, 06:20:50 pm »
I tak wiadomo co będzie w 59 i 60 :wink:

A do do 61. Wszystko się potwierdza. Miał być tom z Avengers i jest. Do tego 61 potwierdza się nam z czeskim co nie jest do końca dobrą wiadomością ;(

Ale cieszmy się, że to tom z petycji chociaż. Szkoda tylko, że tylko (fajne zdanie) Forver jak na razie zapowiada się z naszej petycji. Deadpoola i Captaina Brytanii ni widu ni słychu ;( Przynajmniej u Czechów

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 02, 2015, 06:26:00 pm »
Dlaczego oni nie mogą się zachować racjonalnie i w końcu podać listę nadchodzących tytułów?Zrobili by to raz a dobrze i by nie było problemów,domysłów,dzwonienia na infolinie,e-mailowania .

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 02, 2015, 06:34:36 pm »
Bo lubią jak ich telefony dzwonią a skrzynki mailowe się zapychają. Przynajmniej czas do końca zmiany ciekawie upływa.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 02, 2015, 08:29:48 pm »
I na Forum nie byłoby tej ekscytacji, w ramach oczekiwania na kolejny strzęp informacji nt. tego, co rzucą.  :badgrin:
A później radość, że oto jest. Nowe pięć tomów!
Kto wie, może H zagląda tutaj i uśmiecha się pod nosem, myśląc: "Bo ty nie wiesz, a ja wiem...".  ;-)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 02, 2015, 09:01:01 pm »
A mnie się wydaje, że ta cała szopka z tym ujawnieniem tytułów co jakiś czas to taka cwana, wyrachowana zagrywka marketingowo-pijarowa mająca na celu jak najdłużej podtrzymać zainteresowanie kolekcją. Angażują fanów w jakieś petycje i katalogi propozycji obiecując, że niby będą je brać pod uwagę podczas tworzenia jakiejś mitycznej listy tytułów po to tylko, żeby ludzie jak najdłużej trwali przy kolekcji złudzeni tym, że mają jakikolwiek wpływ na jej kształt. Chyba raczej już nie ma jakiejś większej wątpliwości co do tego, że dostaniemy dokładnie to, co Czesi.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 03, 2015, 12:37:29 am »
Jak piszę na fanpage'u o tie-inach i innych uzupełniających lekturach to zawsze staram się niczego nie spoilerować, a jedynie zachęcić do przeczytania. Nie trzeba się bać wchodzenia na stronę.  :wink:

Przy Secret Invasion z tie-inów koniecznie trzeba przeczytać New Avengers (Vol. 1) #40-48 oraz Mighty Avengers (Vol. 1) #12-20, bo to właśnie w nich Bendis wyłożył wszystkie karty na stół i ujawnił kulisy inwazji z punktu widzenia Skrulli, a także wyjaśnił jak zebrany został zespół Nicka Fury'ego. Pozostałe tie-iny są nieobowiązkowe, ale bardzo dobre i pomysłowe były te z serii Captain Britain and MI13, Black Panther, Thunderbolts i The Incredible Hercules.

Heh, może powinienem wrzucać tu raz na jakiś czas linki do najnowszych materiałów na fanpage'u?
Wielkie dzięki Anion. Myślę, że nie trzeba rzucać linków do fb. Widziałem, że zrobiłeś (/zrobiliście?) 8-częściową mapę drogową, ale zdaje się opisywałeś w niej kilka tie-inów, a ja własnie przymierzam się do kupna kilku angielskich TPB, i przy okazji chciałem kupić też coś do SI, ale nie więcej niż 2 TPB... stąd było moje pytanie, które z tych tie-inów są najbardziej przydatne.
Zresztą widzę, że Marvel rzecz jasna sprytnie podzielił wymienione przez Ciebie numery, tak, że New Avengers 40-48 zajmują 3 TPB, a Mighty Avengers 12-20 - 2 TPB. Będę musiał chyba na coś się zdecydować, a resztę doczytać w streszczeniach, bo nie zamierzam kupować 5 TPB i to dość słabo ocenianych na goodreads.


A czy Siege też będzie wymagało poznania tie-inów by się dobrze bawić, czy też nie będzie to takie niezbędne jak w Secret Invasion?

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 03, 2015, 09:40:38 am »
@ mack3
Mighty Avengers 12-20 to tak naprawdę opis wydarzeń z tła Tajnej Inwazji, które można streścić w 4 zeszytach z 10 które to opisują. Najlepsze to te dotyczące Pyma, Wasp,  Nicka Furego i Sentrego. Jako że czytam Secret Warriors to te zeszyty mnie interesowały, ale uważam że nie warto ich kupować dla samego eventu i chyba lepiej kupić New Avengers z tego okresu. Dużo lepiej  w kwestii tie-in Tajnej Inwazji wypadła Sacred Invasion Herculesa, którą czyta się obłędnie za poczucie humoru i sporo zwrotów akcji, (sam run Paka wypada świetnie) a sama jest zamknięta historią bitwy naszych bogów z bóstwami Skrulli.



PS: Dzwoniłem do BOKU kilka minut temu, i już mówią że nic nie wiedzą bo ,, wydawca nie podał tytułów" z rozmowy wyszło że Hachette i bok to dwie różne instytucje  :lol:


Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 03, 2015, 01:45:51 pm »
Może jakieś pisemko by zadziałało na Hachette ?Bo wydaje mi się że wiele ludzi chciało by poznać pełną listę tytułów.                                     


Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 03, 2015, 02:10:42 pm »
Może jakieś pisemko by zadziałało na Hachette ?Bo wydaje mi się że wiele ludzi chciało by poznać pełną listę tytułów.                                     

Jak to mówią chcieć i mieć to dwie różne rzeczy. Moim zdaniem w rozszerzeniu nic się niestety nie zmieni i dalej Hachette będzie wyjawiało po maks 5 kolejnych tytułów. Przedszkole na całego, ej kto ma łopatkę?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 03, 2015, 07:32:09 pm »
Dlaczego oni nie mogą się zachować racjonalnie


A wy możecie zacząć się zachowywać racjonalnie kupując komiksy i ciesząc się z nich a nie bawić się w durne telefony ?


Czy za czasów Tm-Semic też każdy z was łapał za słuchawkę po przeczytanym komiksie i pytał się co będzie za 2-3 miesiące ?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 03, 2015, 07:45:29 pm »
Durna to może być wypowiedź, ale telefon? Nie trzeba być Napoleonem, aby robić dwie rzeczy w życiu, tz. czytać i pasjonować się komiksami oraz czasami skorzystać z telefonu (nie - durnego) i zadzwonić na infolinię. Od czegoś te panie tam w końcu są.

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 03, 2015, 07:55:09 pm »



Czy za czasów Tm-Semic też każdy z was łapał za słuchawkę po przeczytanym komiksie i pytał się co będzie za 2-3 miesiące ?
Nie bo za czasów tm-semicu w Polsce byliśmy uzależnieni od jednego wydawnictwa.Dzisiaj kiedy wchodzę na stronę sklepu z komiksami w celu zakupieniu jakiegoś amerykańskiego wydania ,nie mogę się na nic zdecydować bo coś co kupię może się pojawić w WKKM.Gdybym miał pewność co że nie wydadzą np. Howarda albo Deadpoola jakiegoś to mogę sobie wejść chociaż by na multiversum i tam zakupić i nie czekać jak głupek z myślą "nie kupię ,bo a nuż wydadzą go u nas"
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 08:08:57 pm wysłana przez acidos »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 03, 2015, 08:03:15 pm »


Czy za czasów Tm-Semic też każdy z was łapał za słuchawkę po przeczytanym komiksie i pytał się co będzie za 2-3 miesiące ?

Za czasów TM-Semic nie było internetu, żeby porównać listę tytułów wydawanych u nas z tymi z innych krajów. ;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 03, 2015, 08:13:23 pm »
Czy za czasów Tm-Semic też każdy z was łapał za słuchawkę po przeczytanym komiksie i pytał się co będzie za 2-3 miesiące ?

Za czasów Tm-Semic, zawsze w grudniu na stronach klubowych każdej serii, podawali plan na cały najbliższy rok.