trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 392030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 19, 2015, 01:57:44 pm »
Taaa, ten Ghost Rider z Mega Marvel (2) byl super.
Do tej pory pamietam jak w deszczu bieglem przez cale miasto, do kiosku, bo wlasnie dostalem jakis hajs i moglem go w koncu kupic. Mialem 12 lat.
Pamietam rowniez, ze glowny antagonista (ten z dlugimi jasnymi wlosami i wampirzym klem) byl przerazajacy. Rysunki Texa - klasa.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 19, 2015, 02:30:44 pm »
Pamiętam, że Tm-Semic zaczął w pewnym momencie strasznie Ghost Ridera promować. Można powiedzieć, że była to postać, która miała najwięcej komiksowych hostorii, biorąc pod uwagę brak posiadania własnego tytułu. Ghost miał 2 numery Mega Marvel (plus 3 Ghost Rider 2099), występował często gościnnie w Punisherze, raz w X-Men, 2 Wydania Specjalne wraz z Wolverinem i Frankiem. Trochę tego było. Miałem wtedy wrażenie, że to jedna z najpopularniejszych postaci komiksowych. A po latach okazuje się, że dzisiajsze znaczenie tej postaci jest dość niewielkie.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 19, 2015, 02:51:03 pm »
Plus do tego sporo gościnnych występów w Spiderku (Maski, Spirits of Venom)

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 19, 2015, 02:53:34 pm »
Brzon: "Miałem wtedy wrażenie, że to jedna z najpopularniejszych postaci komiksowych. A po latach okazuje się, że dzisiajsze znaczenie tej postaci jest dość niewielkie."

Bo i trafiliśmy na dobry moment w dziejach tej postaci. "Vol.2" całkiem nieźle się sprzedawał (przynajmniej do mniej więcej 40 numeru), wkrótce doczekał się serii odpryskowej ("Ghost Rider & Johnny Blaze: Spirits of Vengeance"), osobnej mini-serii z "emerytowanym" GR w roli głównej ("Johny Blaze: Legacy of Blood") oraz autentycznie mnóstwa gościnnych występów w innych tytułach Marvela. Nie wspominając już o tym, że zapoczątkował osobną linie tytułów (fakt, że efemeryczną) Midnight Sons (m.in. "Morbius" i "Nightstalkers"). Nieprzypadkowo zaadaptowano go również na potrzeby Marvela 2099. Ta postać rzeczywiście była wówczas bardzo popularna. Tyle że trwało to względnie krótko (tj. mniej więcej do plajty Marvela). Stało się tak pewnie z co najmniej kilku powodów. Ale ogólnie twórcy Domu Pomysłów jakoś nigdy nie mieli dobrej ręki do tytułów - nazwijmy to umownie - mistycznych.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 23, 2015, 02:33:35 pm »
Nowe okładki


Fear Itself ma inną okładkę niż u Niemców

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 23, 2015, 02:45:01 pm »
Niestety, jeśli dostaniemy taki zestaw jak Czesi, to "Warlocka" nie uświadczymy.  :sad:

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 24, 2015, 03:03:42 pm »
Jest moze ktos z jeleniej gory i wie w ktorym sklepie najlepiej kupic jutrzejszy komiks? Bo akurat na feriach jestem w okolicy

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 24, 2015, 05:39:53 pm »
Pytanie - czy jutrzejszy  Son of M jest wart uwagi?

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 24, 2015, 06:50:25 pm »
Opall - chciałbym móc napisać coś więcej, ale mogę tylko tyle, że od początku kolekcji bardzo liczyłem na włączenie "Syna M" do jej polskiej wersji. Podejrzewam, że może okazać się udanym epilogiem do "Rodu M" (skądinąd pozytywnie wyróżniającej się historii).

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 24, 2015, 07:20:44 pm »
Mam nadzieję, że Warlock i Doctor Strange (od Ditko) wyjdą u nas. Tylko boję się, że te pozycje może u nas Hachette akurat odpuścić, bo niby mało popularni bohaterowie, bo starocie i takie tam.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 25, 2015, 04:55:52 pm »
Warlock nie wyjdzie. Strange od Ditko wyjdzie, ale już Separate Reality nie wyjdzie.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 25, 2015, 09:10:54 pm »
Warlock nie wyjdzie. Strange od Ditko wyjdzie, ale już Separate Reality nie wyjdzie.
O, masz jakies nowe info? Jak udało Ci się zdobyć?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 25, 2015, 09:15:54 pm »
O, masz jakies nowe info? Jak udało Ci się zdobyć?

Pewnie nie ma. Opiera się na liście czeskich tytułów

Offline Seraphim

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 25, 2015, 09:35:25 pm »
Syn M wciągnięty. Dobry, ale bez rewelacji. Rysunki b. przypadły mi do gustu, gdyż przypominają mi jednego z moich ulubieńców - Franka Quitely. Fabuła okej,
Spoiler: pokaż
zgrabnie wpleciony wątek Inhumans. Mógłbym pomarudzić trochę co do struktury opowieści: na miejscu scenarzysty bardziej podkreśliłbym uwalnianie się szaleństwa Pietro, uzewnętrznianie manii wielkości i stopniowe uzależnianie się od terrigenu. W posłowiu jest o tym mowa, lecz sama lektura komiksu średnio to oddaje. Plus zakończenie aż się prosi o jakąś mocną planszę, coś w stylu końcówki filmu "Requeim dla snu".

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 25, 2015, 10:37:13 pm »
Pewnie nie ma. Opiera się na liście czeskich tytułów
Też tak przypuszczałem, ale zadziwia mnie pewność tej wypowiedzi...

 

anything