Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 387624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 12, 2014, 01:11:53 am »
Mam do was pytanie bo sam tego nie ogarnę ( za duże tego wszystkiego). Jakie komiksy które wydała Mucha i które nie są dublami są warte zakupu ?

Z tych, które czytałem (podaję w kolejności zaczynając od tego, który podobał mi się najbardziej)
1) Detektyw Fell (zaznaczam, że jest niedokończony i póki co nie ma szans na kontynuację)
2) Daytripper
3) Chew
4) All-Star Superman
5) Batman Długie Halloween
6) Batman Mroczne Zwycięstwo
7) Kick Ass
8  Elektra żyje
9) Loveless
10) Fatale
11) Thor: Wikingowie
12) Severed
13) Silver Surfer: Requiem

BTW Szkoda, że nie Zadałeś tego pytania w wątku "Mucha Comics". Mam nadzieję, że moderator przeniesie tam pytanie i moją odpowiedź, bo zrobi się tu niezły bajzel.

Offline Kris1982

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 12, 2014, 01:15:15 am »
Maxi napisałem to w tym temacie bo chodzi mi tylko o Marvela.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 12, 2014, 01:15:56 am »
Maxi napisałem to w tym temacie bo chodzi mi tylko o Marvela.

A, to sorry (w pytaniu nie było to podane). To się wygłupiłem  :smile:

Ale mimo wszystko jeśli chodzi o komiksy, które nie są dublami to właśnie te 3, które wymieniłem (Elektra, Thor i Silver Surfer) i jeszcze 2 tomy X-Men, które nie wyszły w WKKM. Do tego są jeszcze New Avengers ale ja całości nie czytałem.
 

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 12, 2014, 01:22:29 am »
Mam do was pytanie bo sam tego nie ogarnę ( za duże tego wszystkiego). Jakie komiksy Marvela które wydała Mucha i które nie są dublami są warte zakupu ?


Ludzie pewnie polecą sporą ilość rzeczy ale ja zrobię tak - Daredevil: Odrodzony - najpierw to bo to najlepszy komiks (oprócz Marvels) jaki wyszedł w WKKM. Są inne bardzo dobre rzeczy, ale to jest top topów i klasyka wśród klasyki.
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 12, 2014, 01:24:19 am »

Ludzie pewnie polecą sporą ilość rzeczy ale ja zrobię tak - Daredevil: Odrodzony - najpierw to bo to najlepszy komiks (oprócz Marvels) jaki wyszedł w WKKM. Są inne bardzo dobre rzeczy, ale to jest top topów i klasyka wśród klasyki.

Ale jeśli dobrze zrozumiałem to Kris chce komiksy wydane przez Muchę, których nie ma WKKM, a nie na odwrót.

Co do Daredevila to oczywiście kwestia gustu. Dla mnie miejsce piąte w WKKM jak dotąd.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 12, 2014, 01:26:35 am »
Damn, teraz ja źle doczytałem...


Ale w takim razie to Elektra, kontynuacja Astonishing X-Men i Surfer, ewentualnie New Avengers, ale trzeba pamiętać, że to nierówna seria, bez reszty można się spokojnie obejść.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2014, 01:31:25 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 12, 2014, 09:17:57 am »
Surfer tylko w drugim obiegu i za większą kasę.

Osobiście polecam kontynuację Avengers, X-Men (to też drugi obieg), Elektra (bardzo!).

Thor jest taki sobie, przeczytać i zapomnieć.
Wolverine: Logan również zadka nie urywa, do tego jest w knut krótki.

i mimo wszystko skuś się, tak jak maxie pisał, na Detektywa Fella - nie zawiedziesz się.

Offline Kris1982

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 12, 2014, 11:59:52 am »
Detektywa F. posiadam , new avengers są dostępni w sklepie Muchy a co do reszty to będe musiał polować na allegro

Offline Kris1982

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 14, 2014, 10:08:07 pm »
Jakie opinie macie o Fantastyczna Czwórka: Koniec ?

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 14, 2014, 10:23:43 pm »
Ja tam żadnym znawcą nie jestem, ale poszperałem trochę po necie i akurat ten tom odpuszczam.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 15, 2014, 06:48:52 pm »
Wielka Wojna Hulka wywołała u mnie mieszane uczucia. Był potencjał, pomysł, wszyscy dostępni bohaterowie (
Spoiler: pokaż
oprócz Capa
), a wyszło mocno średnio. Hulk dostawał z każdej strony i nic, a pozostali zostali pokonani przez jakiś kosmitów (taaa każdy silny jak Sałata przed zniszczeniem planety). Przecież to się kupy nie trzyma, wiadomo furia furią, szał szałem, wściekłość wściekłością ale trzeba to jakoś w granicach rozsądku wykorzystać. Ostatni rozdział z
Spoiler: pokaż
Sentrym
najsłabszy, nie lubię tego gościa (moc iluś tam słońc :lol: ).
Muszę przyznać rację przedmówcom, że Romita Jr. w WWH się nie popisał, Banner wyglądał na niektórych kadrach identycznie jak Dave z komiksu Kick-Ass. Sporo plansz niedokładnych, bohaterowie narysowani są nierówno, oj terminy musiały mocno gonić...

Mam tylko jedno pytanie, kiedy i jak zginęła
Spoiler: pokaż
Betty Ross
?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 15, 2014, 07:27:35 pm »
Również WWH mnie nie powaliło, nie rozumiem jednak części z Twoich argumentów.
taaa każdy silny jak Sałata przed zniszczeniem planety
I? Co w tym dziwnego/niezrozumiałego/niemożliwego? W kosmosie jest całkiem sporo bytów, którym ziemscy bohaterowie nie maja szans podskoczyć.
Przecież to się kupy nie trzyma, wiadomo furia furią, szał szałem, wściekłość wściekłością ale trzeba to jakoś w granicach rozsądku wykorzystać.
Siła Hulka Płynie z jego złości. W tym momencie miał najwiekszą furię w historii. Ergo: był też najsilniejszy w historii. Nie rozumiem, w którym miejscu jest jakaś nieścisłość.
Ostatni rozdział z
Spoiler: pokaż
Sentrym
najsłabszy, nie lubię tego gościa (moc iluś tam słońc :lol: ).
Najsłabszy, bo nie lubisz postaci? :doubt: A ile komiksów z Sentrym czytałeś, że tak go nie lubisz? Znasz w ogóle tą postać?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 15, 2014, 07:32:21 pm »
No ale nawet jak uznamy, że Itachi wybrał jakieś argumenty, które do rzeczywistości Marvela nie przystają to niezmienia to faktu, że World War Hulk to cholernie przeciętny komiks.


Średnio czytało się to w 2007, średnio czyta się to też i teraz...
perły przed wieprze

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 15, 2014, 07:36:29 pm »
No ale nawet jak uznamy, że Itachi wybrał jakieś argumenty, które do rzeczywistości Marvela nie przystają to niezmienia to faktu, że World War Hulk to cholernie przeciętny komiks.
Ależ zgadzam się w całej rozciągłości. Tylko, że w mojej opinii ta słabość nie wynika z jakichś błędów/nadużyć/niedociągnięć w świecie przedstawionym, a po prostu z przeciętnego scenariusza i marnego wykorzystania w nim bohaterów.

Offline Archie

Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."