Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 391326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 05, 2014, 05:57:31 pm »
Jestem po lekturze nowego Thora i muszę stwierdzić, że jest tak jak wielu przedtem i teraz mówiło - jedno wielkie nieporozumienie. Jakim cudem ta popirdułka spisana na kolanie znalazła się w ogóle w tej kolekcji "Wielkich Komiksów Marvela". Ale żeby nie było, że wszystko jest takie be, to na plus idą rysunki, debiuty postaci z kosmosu Marvela, których u nas na kartach komiksów jeszcze chyba nie było i fakt, że to bądź co bądź nowość.

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 06, 2014, 01:14:20 pm »
Nowy Thor nie jest Aż taki zły.
Ale mogli wybrać ciekawszy komiks z nim.
the time is near

Offline Kris1982

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 07, 2014, 11:04:13 pm »
Jak ten komiks Avengers - Avengers Disassembled ma się do WKKM to jest jakaś historia dodatkowa czy jest to ciąg dalszy historii z tomów WKKM? Dobre to jest?

Offline Archie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 07, 2014, 11:32:59 pm »
Avengers Disassembled to jest to samo co w WKKM zostało wydane jako Avengers: Upadek Avengers. Tak, jest to bardzo dobra historia i jednocześnie przełomowa. Później nastąpiło utworzenie New Avengers i o tym przeczytać możesz w kolejnym tomie WKKM zwanym New Avengers: Ucieczka.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Kris1982

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 07, 2014, 11:41:27 pm »
Dzięki Archie

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 08, 2014, 12:20:12 am »
Jak ten komiks Avengers - Avengers Disassembled ma się do WKKM to jest jakaś historia dodatkowa czy jest to ciąg dalszy historii z tomów WKKM? Dobre to jest?
Dla mnie jeden z najsłabszych tomów WKKM.

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 08, 2014, 08:50:32 am »
To żebyś miał komplet różnych opinii - dla mnie jest ok ale dupy nie urywa.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:57:21 am »
Nie no, Disassembled trzeba oceniać wg. funkcji jaką ten komiks spełnił. Było edytorskie przykazanie "rozpieprz to wszystko w drobny mak" i Benids zrobił to tak żeby początkowo wydawało się czytelnikowi, że nie będzie łatwo tego odwrócić. Może i historia ma wady, ale z drugiej strony ten skondensowany do minimum trybut dla historii Avengers w połączeniu z naprawdę ładną grą emocjami z ostatniego zeszytu, daje radę.


Ja lubię Disassembled ale w tym dużo sentymentów rzutuje na opinię.
perły przed wieprze

Offline pa3ck

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 08, 2014, 10:23:57 am »
Przyszły tomy 52-53, a żeby listonoszowi za lekko nie było to razem z Thorgalem 22-23.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 08, 2014, 07:18:47 pm »
Nowe okładki. Deadpoola już widzieliśmy wcześniej w wersji rosyjskiej


endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #430 dnia: Grudzień 08, 2014, 08:26:12 pm »
Coś się zaczyna zmieniać w Hachette. Na razie w amerykanskim oddziale.
Wreszcie podpisali z Amazonem wieloletnią umowę na pre-order ich pozycji, a na przyszly rok planują nawet sprzedawać wydania przez Twittera.

http://www.theverge.com/2014/11/13/7214703/amazon-hachette-resolve-ebooks-dispute
http://www.theverge.com/2014/12/8/7353905/hachette-to-sell-books-through-twitter-with-exclusive-gifts

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 09, 2014, 10:52:01 pm »
Astonishing Thor

Na pewno nie nazwałbym tego komiksu "najsłabszym" w WKKM. Bo były takie, przy których bawiłem się źle, były takie, których nie mogłem zmęczyć, były też takie, które odpychały mnie szatą graficzną.

A Thor to dla mnie całkiem fajna historia podana w bardzo nieudolny sposób. Bo widzę w tym wszystkim jakiś potencjał, jakoś mnie to było w stanie zaciekawić, ale wykonanie, dialogi, ujęcia - to wszystko jest nawet nie tyle sztampowe, co amatorskie. Szkoda, bo mamy ciekawe postaci i bardzo ładne zakończenie, ale nie dane nam jest tego docenić.

Graficznie jest mocno nierówno - planety są piękne, tła takoż, a z kolei postaci i twarze nierzadko bardziej przypominają szkice niż skończone prace. Ja rozumiem, że taka maniera, ale do mnie nie trafia. Do tego dostajemy takie dłonie:

Próbowałem na wszystkie strony, nie jestem w stanie tak ułożyć dłoni.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #432 dnia: Grudzień 10, 2014, 05:34:00 am »
Próbowałem na wszystkie strony, nie jestem w stanie tak ułożyć dłoni.
O widzisz, jakbys byl Bogiem Piorunow to bys byl w stanie, a tak tylko mierzysz sie z Najwyzszym. Oj nieladnie! Bogom by sie chcialo dorownac, co za ludzie...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #433 dnia: Grudzień 10, 2014, 07:04:23 am »
Czy ktoś może mi napisać jak przetłumaczono poniższe kwestie Collectora?





I od razu mam pytanie do fragsela, jakby nie było nauczyciela matematyki: Czy dodekaedr, może być jednocześnie teseraktem? Zastanawiam się czy Robert Rodi czegoś nie pomylił, ale orłem z matmy nie byłem i nadal nie jestem. W każdym razie wtopę zaliczył Mike Choi, który w tej "galerii dwunastościanów" narysował też inne bryły o mniejszej lub większej liczbie ścian.  :lol:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #434 dnia: Grudzień 10, 2014, 07:59:20 am »
Czy ktoś może mi napisać jak przetłumaczono poniższe kwestie Collectora?




- Oto moja galeria dodekahedronow. Kazdy z nich to tesserakt zawierajacy kiesznkowy wszechswiat, w ktorym przechowuje eksponaty zbyt duze, by wystawic je w glownym muzeum.
Buk, Hodor i Dziczyzna