trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 387586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #435 dnia: Grudzień 10, 2014, 11:03:51 am »
Dzięki peta18.

Czy dodekaedr, może być jednocześnie teseraktem?
Właśnie dotarło do mnie jaką bzdurę palnąłem zadając to pytanie.  :oops:  Możecie się ze mnie śmiać.

Z innej beczki: Jak myślicie kiedy możemy spodziewać się nowych zapowiedzi? Jeszcze przed Świetąmi czy zaraz po Nowym Roku?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #436 dnia: Grudzień 10, 2014, 12:00:32 pm »
Z innej beczki: Jak myślicie kiedy możemy spodziewać się nowych zapowiedzi? Jeszcze przed Świetąmi czy zaraz po Nowym Roku?

Ja myślę że między Świętami a Nowym Rokiem  :biggrin:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #437 dnia: Grudzień 10, 2014, 01:02:44 pm »
Cytuj
Z innej beczki: Jak myślicie kiedy możemy spodziewać się nowych zapowiedzi? Jeszcze przed Świetąmi czy zaraz po Nowym Roku?

E tam takie zapowiedzi. Można tylko zadzwonić z kronikarskiego obowiązku i potwierdzić to co wiadomo od dawna czyli:
- Doctor Strange: The Oath
- Thunderbolts: Faith In Monsters
- Ghost Rider: Road To Damnation
- Son of M
- Siege

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #438 dnia: Grudzień 13, 2014, 12:25:13 pm »
W nowym Thorze jest ort. Thor pyta czemóż, podczas gdy powinno być oczywiście czemuż.
A sama historia ok. Pojawia się kilka fajnych postaci, historia z rozmachem (czy raczej potencjałem rozmachu, bo jednak krótka). Postać Thora nieźle przedstawiona, rzeczywiście widać tu jego boskie korzenie, mniej jest tu avengerowego superbohaterstwa. Ilustracje przyjemne dla oka. Było w kolekcji już sporo gorszych tytułów. Oczywiście do wybitności tutaj daleko, ale od 1-10 dałbym mocne 6. Czyli można.

Offline VooDoo79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #439 dnia: Grudzień 13, 2014, 02:57:33 pm »
Prawda jest taka że w tej kolekcji 1/4 to słabizna, niektóre to wręcz nieporozumienie, ale i tak za tą cenę to się opłaca, dlatego po to jest ten nadruk na grzbietach okładek żeby większość kupowała wszystkie tomy, czysto komercyjne i trafne zagranie od wydawcy :D

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #440 dnia: Grudzień 13, 2014, 03:06:22 pm »
Czyli można.
Nie, jednak nie można. Czytałem tuziny lepszych historii z Thorem, z lepiej przedstawionymi postaciami, większym rozmachem i gdzie lepiej było widać boskie korzenie Thora. I oczywiście z lepszymi rysunkami, bo (poza kosmosem) te rysunki to kiepski żart. Razem daje nam to, że można 4 razy lepiej. :razz:
Prawda jest taka że w tej kolekcji 1/4 to słabizna, niektóre to wręcz nieporozumienie, ale i tak za tą cenę to się opłaca, dlatego po to jest ten nadruk na grzbietach okładek żeby większość kupowała wszystkie tomy, czysto komercyjne i trafne zagranie od wydawcy :biggrin:
Słabizny nie opłaca się kupować za żadną cenę, bo tracisz czas, nerwy i przestrzeń na półkach jeszcze za to płacąc. Dlatego po to lepiej zamiast dwóch-trzech słabizn kupić jeden dobry komiks (np. Kaczora Howarda  :wink: ).

Offline VooDoo79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #441 dnia: Grudzień 13, 2014, 03:14:31 pm »
Jeśli Cię stać to bierzesz wszystko, zwłaszcza dla panoramy na wszystkich komiksach żeby nie było głupich dziur, a co do Howarda to będzie jedyne badziewie ze wszystkich (prawdopodobnie) 120 tomach jakie będzie wydane, ale jakoś to przeżyje dla tej panoramy, choć myślę że tego zdecydowanie u nas nie wydadzą  :D

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #442 dnia: Grudzień 13, 2014, 03:44:51 pm »
a co do Howarda to będzie jedyne badziewie ze wszystkich (prawdopodobnie) 120 tomach jakie będzie wydane
Absolutnie uwielbiam, kiedy ludzie wypowiadają się na temat czegoś, czego nawet nie czytali. Uwielbiam! <3

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #443 dnia: Grudzień 13, 2014, 05:42:38 pm »
przeczytałem na siłę kilkanaście-kilkadziesiąt numerków i mnie w ogóle nie wciągnął nic a nic...
Mam głupie podejrzenia, że nie przeczytałeś tych numerków nic a nic. Ale to nie moja sprawa, ja tylko liczyłem na ciekawą dyskusję o komiksie...


Edit: A teraz mam jeszcze głupsze podejrzenia, że fragsel mógł mieć cały czas rację na temat przyswajalności tego tytułu dla polskiego czytelnika.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #444 dnia: Grudzień 13, 2014, 05:50:19 pm »
Nie, jednak nie można. Czytałem tuziny lepszych historii z Thorem,
ja też. To jednak nie czyni jeszcze z tej historii crapa.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #445 dnia: Grudzień 13, 2014, 05:55:50 pm »
ja też. To jednak nie czyni jeszcze z tej historii crapa.
Masz rację, ale z drugiej strony stawia ją to stosunkowo nisko nawet pośród samych komiksów z Thorem.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #446 dnia: Grudzień 13, 2014, 05:57:11 pm »

Edit: A teraz mam jeszcze głupsze podejrzenia, że fragsel mógł mieć cały czas rację na temat przyswajalności tego tytułu dla polskiego czytelnika.

Jeśli rzeczywiście tak silnie nawiązuje do ówczesnych wydarzeń spoleczno-kulturowo-politycznych Amerykanów i sytuacji wewnętrznej wydawcy, o których obecnie przeciętny czytelnik nie tylko spoza USA  ma prawo nie mieć zielonego pojęcia, to ja też odpuściłbym sobie taką lekturę.

Offline VooDoo79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #447 dnia: Grudzień 13, 2014, 05:57:39 pm »
Mam głupie podejrzenia, że nie przeczytałeś tych numerków nic a nic. Ale to nie moja sprawa, ja tylko liczyłem na ciekawą dyskusję o komiksie...

Ech no znowu cię rozczaruję i niestety przeczytałem kilkanaście numerków i do dzisiaj żałuję straty czasu itp. Zresztą nic nie muszę udowadniać ani nie mam zamiaru nikogo przekonywać do moich racji... Jeśli liczysz na ciekawą dyskusję o tym komiksie to wybacz ale Ja ci nie pomogę bo nic ciekawego o nim nie napiszę bo nie ma w nim dla mnie nic ciekawego i tyle... wybacz że cię rozczarowałem  ;-)

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #448 dnia: Grudzień 13, 2014, 06:15:16 pm »
Jeśli liczysz na ciekawą dyskusję o tym komiksie to wybacz ale Ja ci nie pomogę
To już zrozumiałem.
nic ciekawego o nim nie napiszę
Nie wątpię.
wybacz że cię rozczarowałem  :wink:
Spoko, wybaczam.

Jeśli rzeczywiście tak silnie nawiązuje do ówczesnych wydarzeń spoleczno-kulturowo-politycznych Amerykanów i sytuacji wewnętrznej wydawcy, o których obecnie przeciętny czytelnik nie tylko spoza USA  ma prawo nie mieć zielonego pojęcia, to ja też odpuściłbym sobie taką lekturę.
Wydaje mi się, że więcej jest nawiązań do ówczesnego rynku komiksowego i wychodzących w tamtym czasie tytułów Marvela i te mogłyby być problematyczne. Równocześnie nie wiem, czy ich znajomość jest konieczna do czerpania przyjemności z lektury. W zeszycie stanowiącym pastisz space opery wystarczyła mi znajomość kina s-f z tamtych czasów i było całkiem zabawnie. W zeszycie o wschodnich sztukach walki wyśmiewane były klisze obecne również w filmach, więc także było zabawnie. Oczywiście nie wiem ile dokładnie mi umknęło przez nieznajomość komiksów z tamtych lat.

Offline VooDoo79

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #449 dnia: Grudzień 13, 2014, 06:50:26 pm »
@ Blaskowitz heh widzę że jesteś "Mistrzem" w wyrywaniu słów z kontekstu, i koniecznie musisz wszystkim udowodnić że racja jest po twojej stronie (chyba za często Kargula i Pawlaka oglądałeś :D ), ale zresztą zawziętość i nieodpuszczanie to Moje ulubione cechy więc chylę czoła  :lol: