Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7  (Przeczytany 397556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1395 dnia: Maj 19, 2015, 11:51:47 am »
I uważam to za głupotę, mając darmową reklamę na fb Aniona...
To jest nie tylko głupota, to jest wręcz chu.... E, po prostu tego nie komentujmy.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1396 dnia: Maj 19, 2015, 12:32:36 pm »
Nie wiem co jest takiego roszczeniowego i totalnie nielogicznego w chęci posiadania wybranego komiksu przez potencjalnego klienta. Świadomość mechanizmu świadomością, ale szczerze mam gdzieś czy im się to kalkuluje. Nie są w stanie zaspokoić popytu na swoje komiksy to klient pozyska komiks z innego źródła. Proste.


A mi się wydaje, że kolekcja już z założenia jest przeznaczona dla kolekcjonerów (jak znaczki pocztowe, figurki z jajek z niespodzianką, czy obrazy Van Gogha). I to kolekcjoner powinien w ostatecznym rozrachunku być tym, który zyskuje na popycie na komiksy z kolekcji.
Przecież, gdyby obrazy Van Gogha były domalowywane na życzenie każdego, kto chciałby je mieć, to nie miałyby wartości, jaką mają.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1397 dnia: Maj 19, 2015, 01:39:32 pm »
Przecież to jest proste jak but, gdyby profit był to by dodruki były, skoro big H nie dodrukowuje to znaczy, że profit jest dla firmy niewystarczający. Przykro mi, że czeka kogoś walka na allegro ale wydawnictwa to nie wróżka w Disneyu. Kolekcja dla kolekcjonerów się skończyła i ewidentnie stała sprzedażowa zaspokaja ich na tyle żeby nie patrzeć na back catalogue. To jak płacze, że Marvel nie dodrukowuje non stop Omnibusów...


Wszyscy tak bardzo wolny rynek ale koniec końców to tylko chcę, chcę i chcę  :lol:  Numerki, dodruki albo śmierć, przesunięta premiera jako hańba, coraz lepiej.
perły przed wieprze

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1398 dnia: Maj 19, 2015, 01:49:03 pm »
A ja zaczynam się obawiać czy kolekcja dojedzie do końca. Urwane historie (których nie będzie np. w ofercie od Egmontu), kiepska dystrybucja prenumeraty, olewanie czytelników, brak jasnej listy tytułów. No i jest teraz w czym wybierać.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1399 dnia: Maj 19, 2015, 01:59:42 pm »
Nie licząc paru wyjątków to i tak te dodruki na bieżąco to był ewenement w skali naszego rynku. Być może ilość zamówień na pierwsze numery na tyle spadła, że przestało to być dla nich opłacalne a być może skończyła im się licencja.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1400 dnia: Maj 19, 2015, 02:02:26 pm »
A ja zaczynam się obawiać czy kolekcja dojedzie do końca. Urwane historie (których nie będzie np. w ofercie od Egmontu), kiepska dystrybucja prenumeraty, olewanie czytelników, brak jasnej listy tytułów. No i jest teraz w czym wybierać.


Przecież Kolekcja już dojechała do końca (miało być 60 tomów i jest) i spokojnie jedzie dalej (nie było chyba zapowiedzi, ile jeszcze tomów wyda? Czy była?). Do tej pory jej wydawca traktował czytelników tak, jak traktował i osiągnął sukces, czemu więc miałby coś zmieniać?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mr.castor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1401 dnia: Maj 19, 2015, 03:15:37 pm »
A może po prostu nigdy nie było dodruków? Możliwe że mają naprawdę duże nakłady i sprzedają do ostatnich sztuk. Weźcie pod uwagę że Hachette ściemnia w sprawie kolekcji praktycznie na każdym kroku, ( chociażby kolekcje testowe, sugestie czytelników, ceny komiksów w poszczególnych województwach ). A jeżeli  w polityce wizerunkowej firmy wymyślili sobie żeby mówić o dodrukach, a tak naprawdę sprzedawali wszystkie zwroty z kiosków i to co nie zeszło w prenumeracie, a klient myślał kurcze nieźle idzie ta kolekcja bo robią dodruki a dla H biznes się kręci.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1402 dnia: Maj 19, 2015, 03:19:15 pm »
A może po prostu nigdy nie było dodruków?

Słuszna uwaga.

Offline burberry

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1403 dnia: Maj 19, 2015, 03:30:59 pm »
Bardzo zła wiadomość. Dokładnie, jak ktoś pisał wcześniej - czekałem na spokojniejsze miesiące i lepsze czasy, żeby dokupić brakujące tomy. Większość z nich z przedziału 1-29. Jak teraz pomyślę, że na allegro zaczną hulać za dwukrotność, to jestem nieźle wkur...
Bóg Cię kocha

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1404 dnia: Maj 19, 2015, 03:31:28 pm »
Według mnie to, że nagle, podkreślam nagle, w tym samym czasie, wszystkie 29 pierwszych tomów stało się niedostępnych, wskazuję, że wszystkie resztki tych tomów zostały komuś sprzedane. Jakieś firmie, które sprzedaje tanie książki. Jak już wiele razy mówiłem, wszystkie kolekcje książkowe wydawane przez Hachette wcześniej lub później lądowały na taniej książce. Być może w tym wypadku też tak się stało.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mummu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1405 dnia: Maj 19, 2015, 03:34:55 pm »
Bardzo zła wiadomość. Dokładnie, jak ktoś pisał wcześniej - czekałem na spokojniejsze miesiące i lepsze czasy, żeby dokupić brakujące tomy. Większość z nich z przedziału 1-29. Jak teraz pomyślę, że na allegro zaczną hulać za dwukrotność, to jestem nieźle wkur...

"lepsze" czasy się już skończyły  :wink:

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1406 dnia: Maj 19, 2015, 05:35:47 pm »
Hachette jest powiązane z Panini, oba to koncerny, które jak chcą to będą miały licencje na komiksy Marvela, bo nawet sam Marvel do nich będzie anonsował by wydawać swoje komiksy i poszerzać rynek na świecie. Osobiście uważam że kolekcję mogą wydać, tomy też ale to już im się nie opłaca, wolą drukować nowe i przygotowywać się inne serie komiksowe, w końcu to jest kolekcja a nie firma wydawnicza dwa lata dawali pierwszą 30 więc cóż... narzekać można tylko na polski oddział że ma tragiczną komunikację z klientem.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1407 dnia: Maj 19, 2015, 06:03:31 pm »
Ale o co chodzi z błędną komunikację z klientem? Klient dzwoni i się dowiaduje, że już nie będzie dodruków i nakład pewnych numerów jest wyczerpany. H. nie obiecywało, że dodruki będą zawsze - jeśli zamówień na starsze tomy mają z pięć miesięcznie (nie wiemy ile, ale błędnie przyjmujemy że nie wiadomo ile ich jest), to sami widzą, że rynek starszymi numerami się wysycił i koszt dodruku jest większy niż zysk. Naprawdę firma nie musi prowadzić bloga i relacjonować klientom każdego ruchu z ich życia. Ogarnijcie się trochę. Żadne wydawnictwo książkowe raczej nie informuje o wyprzedaniu nakładów - to dzieje się, że po prostu produkt w sklepach jest nie do kupienia.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1408 dnia: Maj 19, 2015, 06:25:12 pm »
bieżącą bieżącą.
Chyba bieżąco?

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.7
« Odpowiedź #1409 dnia: Maj 19, 2015, 07:33:14 pm »
Ludziska co wy porownujecie van gogha do wkkm :lol:
ale tak serio, to troszku szkoda, bo chcialem kupic kuzynowi w prezencie wszystkie 120 tomow.No nic trzeba bedzie zapolowac na ebayu albo na allu, ale to jest melodia przyszlosci. Teraz jest tyle swietnych komiksow na rynku, ze takie zakupy nie sa dla mnie priorytetem
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!