Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy amerykańskie

Astonishing X-Men

(1/7) > >>

Dariusz Hallmann:
Moją przygodę z marvelowskimi komiksami, po przeczytaniu ostatnio ponad 20 albumów, postanowiłem na razie przerwać, spinając to niejako klamrą, czyli lekturą 3. i 4. tomu "Astonishing X-Men" Whedona i Cassadaya. Generalnie przygoda okazała się bardzo satysfakcjonująca, niemniej "AXM" to dla mnie arcydzieło komiksu superbohaterskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tomu "Niepowstrzymani". Wszystkie Millary, jak również Brubakery, a nawet Bendisy, mogą się przy Whedonie schować. W życiu bym się nie spodziewał wydźwignięcia tematu superbohaterskiego w wersji standardowej na taki poziom. Niesamowity wstrząs i tym większa siła oddziaływania. 

Maragast:
Mam takie pytanko: w jaki sposób została wskrzeszona Jean Grey po śmierci w sadze Mroczna Feniks???

LucasCorso:

--- Cytat: Maragast w Marzec 20, 2018, 09:00:08 pm ---Mam takie pytanko: w jaki sposób została wskrzeszona Jean Grey po śmierci w sadze Mroczna Feniks???

--- Koniec cytatu ---


W Sadze o Mrocznej Phoenix nie ginie Jean Grey
Ginie Phoenix, taka kosmiczna istota, udająca Jean Grey (żeby poczuć jak to jest być człowiekiem)


Jean Grey była wtedy zahibernowana w kokonie na dnie zatoki Hudson. Znaleźli ją członkowie Fantastycznej Czwórki i wybudzili...

death_bird:

--- Cytat: Dariusz Hallmann w Wrzesień 20, 2014, 05:22:20 pm ---"Astonishing X-Men" Whedona i Cassadaya. Generalnie przygoda okazała się bardzo satysfakcjonująca, niemniej "AXM" to dla mnie arcydzieło komiksu superbohaterskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tomu "Niepowstrzymani". Wszystkie Millary, jak również Brubakery, a nawet Bendisy, mogą się przy Whedonie schować. W życiu bym się nie spodziewał wydźwignięcia tematu superbohaterskiego w wersji standardowej na taki poziom. Niesamowity wstrząs i tym większa siła oddziaływania.
--- Koniec cytatu ---

Przyjdzie mi się zgodzić w około 80%. Whedon udowodnił, że dobrym scenarzystą jest i kilka motywów w jego "Iksach" było tego dobitnym (wręcz takim "serialowym") potwierdzeniem. Ale arcydzieło? Raczej bardzo, ale to bardzo sprawne rzemiosło.

Epekeina:

--- Cytat: Maragast w Marzec 20, 2018, 09:00:08 pm ---Mam takie pytanko: w jaki sposób została wskrzeszona Jean Grey po śmierci w sadze Mroczna Feniks???

--- Koniec cytatu ---


Dodam, ze to Byrne w czasie swego runu FF bodajze w 1980 zretconowal mrocza phoenic - Claremontowi bylo i jest to w niesmak. Wielka szkoda ze tak sie stalo, nawet jesli bylo to nieuniknione, ale opowiesc o tym jak sie to stalo jest juz wyjatkowo idiotyczna

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej