trawa

Autor Wątek: Astonishing X-Men  (Przeczytany 10557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2018, 07:31:23 am »
Bosz ile bym dał, żeby Mucha wypuściła jeszcze raz tom 3 i 4. A może nawet więcej ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2018, 10:55:21 pm »
Hej
Mam pytanie odnośnie Jean i Pheniks.
Czytałem Sage Dark Pheniks, która kończy się śmiercią Jean.
Potem w latach 90-tych Jean powraca bo okazało się, że jej ciało zostało uśpione, a Pheniks stworzyła sobie ciało na wzór Jean i to ona zginęła na księżycu - mam nadzieję, że nic nie pokręciłem.
Potem czytałem New X-Men z WKKM i Astronishing X-Men gdzie Jean znowu nie żyje, a Scott jest z Emmą.
Co się stało w międzyczasie z Jean Greay???

mkolek81

  • Gość
Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 22, 2018, 11:27:15 pm »
Potem czytałem New X-Men z WKKM i Astronishing X-Men gdzie Jean znowu nie żyje, a Scott jest z Emmą.
Co się stało w międzyczasie z Jean Greay???
Polecam przeczytać całe New X-Men Morriosna, tam jest to wyjaśnione.

Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:06:50 am »
Czytam tylko po Polsku, nie ogarniam na tyle angielskiego by czytać w oryginale i dlatego pytam.

mkolek81

  • Gość
Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:28:48 am »
Czytam tylko po Polsku, nie ogarniam na tyle angielskiego by czytać w oryginale i dlatego pytam.
To jest dłuższa historia. W wydanych u nas tomach masz powrót mocy Phoenix.
Spoiler: pokaż

Po tym jak Xorn okazał się Magneto (lub uwierzył że nim jest, nie będę tego tłumaczył) w finałowym starciu pomiędzy nim a X-men zabija Phoenix. Po czym następuje skok w historii o 150 lat. I ponowny powrót Phoenix. Ale za dużo by tłumaczyć (między innymi dlaczego świat wygląda jak wygląda, kim są nowi X-meni, dlaczego Beat jest głównym złym historii) ostatecznie Jean dzięki mocy Phoenix naprawia wszechświat i odchodzi do białego pokoju, czas cofa się o 150 lat. Profesor X rezygnuje z prowadzenia szkoły, a Frost przekonuje Cyclopa aby otworzyć ponownie szkołę.


Potem z ważniejszych masz jeszcze X-Men: Phoenix - Warsong, w której moc Phoenix powraca na ziemię i szuka sobie nowego nosiciela, bo Jean nie żyje. Ale historia skupia się na Kukułkach a nie na samej Jean.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 07:35:51 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2018, 07:35:16 am »
No właśnie to jest najgorsze kiedy czytasz tylko po Polsku: ta świadomość, że raczej nigdy nie przeczyta się danej serii.

mkolek81

  • Gość
Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:02:34 am »
No właśnie to jest najgorsze kiedy czytasz tylko po Polsku: ta świadomość, że raczej nigdy nie przeczyta się danej serii.
Dlatego pisałem już kilka razy. New X-men byłby najlepszym komiksem, aby zacząć od niego przygodę z X-men w Klasyce Marvela od Egmontu (może z tylko z obszerniejszym wstępem wyjaśniającym co się stało z Magneto i Cyclopem), a potem Astonishing X-Men. I ludzie z radością kupili by to wznowienie, bo to jedna z lepszych serii o X-men, kiedy piszę ją Joss Whedon i daje też radę, kiedy przejmuje Warren Ellis, końcówka już nie domaga.
Kiedyś to rozpisywałem:
New X-Men Granta Morrisona (3 tomy Ultimate Collection)
-> Astonishing X-Men Jossa Whedona (2 tomy Ultimate Collection)
     -> Astonishing X-Men Warrena Ellisa
     Astonishing X-Men, Vol. 3 #25–30 & Astonishing X-Men: Ghost Boxes #1–2
     Astonishing X-Men, Vol. 3 #31–35 & Astonishing X-Men: Xenogenesis #1–5

+ opcjonalnie kontynuacja Daniela Waya
Astonishing X-Men: Monstrous (Astonishing X-Men Vol. 3 #36–37, 39, 41)
Astonishing X-Men: Children of the Brood (Astonishing X-Men Vol. 3 #38, 40, 42–43)

Potem zmienia się ponownie scenarzysta i skład drużyny, więc na tym co napisałem powyżej można skończyć czytanie.


Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:10:17 am »
Ja przeczytałem na razie to:
- New X-Men z WKKM,
- dwa tomy Astronishing X-Men,
- Ród M,
- Syn M,
- Mordercza geneza.


I czyta się wszystko świetnie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:19:24 am »
- dwa tomy Astronishing X-Men,
To żałuj że nie czytałeś wszystkich 4. Wg mnie kolejne dwa są jeszcze lepsze. Jeśli będziesz mieć możliwość to zdecydowanie nadrób.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2018, 08:22:59 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:39:40 am »
Czekają w kolejce.
Po prostu zrobiłem przerwę na Ród M bo chronologicznie dzieje się chyba pomiędzy 2, a 3 tomem prawda???

mkolek81

  • Gość
Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2018, 08:57:19 am »
Czekają w kolejce.
Po prostu zrobiłem przerwę na Ród M bo chronologicznie dzieje się chyba pomiędzy 2, a 3 tomem prawda???
Tak, ale nie ma znaczenia dla tej serii. Ród M ważny jest dla samych mutantów.

Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 28, 2018, 08:30:02 pm »
Mam takie pytanie: kim jest Rachel Gray???
I jaki ma związek z mocą Pheniks?

Offline misiokles

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 28, 2018, 08:34:05 pm »
Długo pisać, więc wklejam pierwszy lepszy link z googla. http://www.marvelcomics.pl/bios/index/id/35/Marvel-Girl-[Rachel-Summers]

Offline Maragast

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 28, 2018, 08:56:32 pm »
Dzięki.

Offline Gashu

Odp: Astonishing X-Men
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2018, 07:01:25 pm »
Jestem świeżo po lekturze AXM od Muchy. Zapomniałem już jaka to dobra seria i jak dobrze się to czyta (pierwszy raz miałem z nią styczność w oryginalnych wydaniach mniej więcej w momencie premiery w Stanach). Niestety jest to chyba równocześnie ostatnia, znana mi seria z mutantami, która trzymała poziom. Nagromadzenie głupotek i niedorzeczności w kolejnych latach zdecydowanie przekraczało mój poziom „zawieszenia niewiary”.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

 

anything