trawa

Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 67797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 10, 2016, 12:11:44 pm »
Jeszcze będzie Flesh (5) i Bones (6), po tym zaczyna się run Finchów - War Torn(7) i jeszcze ma być wydany w maju 2016 Twist of Fate (8)

Offline Nawimar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 30, 2016, 10:04:39 am »
Chyba już wiem czym Egmont mógłby godnie zastąpić run Briana Azzarello, który powoli dobiega swego finału (w maju ukaże się piąty z sześciu tomów). Z zapowiedzi DC Comics wynika, że zamierzają w końcu wydać staż Grega Rucki z "WW vol.2" w formie wydań zbiorczych. Ponadto kolejna nowa seria (czyli po akcji "Rebirth", która już niebawem) ten sam scenarzysta ma przejąć zrestartowaną serie o przygodach Diany. Trochę się rozmarzyłem, ale szkoda byłoby gdyby ta bohaterka straciła u nas swój solowy cykl.

Offline Wolf85

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 30, 2016, 10:45:09 am »
Z powrotu Rucka do WW cieszę się jak szczerbaty z sucharów, facet jest w ścisłym topie scenarzystów którzy potrafią prowadzić postacie kobiece. Ale nie liczyłbym na to, że Egmont skusi się na coś dłuższego z WW, z wypowiedzi Kołodziejczaka wnioskuję, że chyba ta postać średnio się u nas przyjęła. Ale popieram i rozmarzam się razem z Nawimarem.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline 8azyliszek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 30, 2016, 11:57:11 am »
Mi się niezbyt podobają te WW N52. Wolałbym jakiś tytuł z tej listy.

http://naekranie.pl/artykuly/najlepsze-komiksy-o-wonder-woman-top-7

No i w WKKDC są dobre historie z jej udziałem.

Offline Wolf85

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 30, 2016, 01:53:52 pm »
No przecież na tej liście jest New 52, chciałeś i masz...
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 30, 2016, 02:11:58 pm »
Mi się niezbyt podobają te WW N52. Wolałbym jakiś tytuł z tej listy.

http://naekranie.pl/artykuly/najlepsze-komiksy-o-wonder-woman-top-7




Tak jak napisał Wolf85.
Uważasz, że WW N52 jest niebyt dobra. Jednocześnie wolisz "coś" z listy na której jest WW z N52.  :???:


Ja osobiście uważam WW według scenariusza Azzarello za jedną z ciekawszy pozycji wydawanych u nas przez Egmont w ramach N52. Bardziej kojarzy mi się z Lucyferem czy Sandmanem (oczywiście nie ta skala) niż z typowym komiksem superbohaterskim.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 30, 2016, 02:13:11 pm »
Ja osobiście uważam WW według scenariusza Azzarello za jedną z ciekawszy pozycji wydawanych u nas przez Egmont w ramach N52.


Powiem więcej, ten komiks wyróżnia się na tle całej oferty New52, nie tylko tego co dostaliśmy w Polsce.

Inna zabawna rzecz z tej listy, Greg Rucka, doceniony tak jak powinien.
perły przed wieprze

Offline isteklistek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 30, 2016, 03:07:53 pm »
W tym roku WW ma świetną passe: marzec War of Gods, kwiecień Earth One, maj run Mike'a Deodato, czerwiec WONDER WOMAN BY GREG RUCKA TP VOL 01, .Wonder Woman: The Golden Age Omnibus. Jest ciekawa solowa seria Legend of Wonder Woman . Będą też pewnie covery z okazji 75 lecia, a wisienką na torcie jest figurka

JanT

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 30, 2016, 03:44:25 pm »
Mogliby dać Earth One do deluxa  :smile:

Offline angelscorpion

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 30, 2016, 04:28:07 pm »

Powiem więcej, ten komiks wyróżnia się na tle całej oferty New52, nie tylko tego co dostaliśmy w Polsce.

Inna zabawna rzecz z tej listy, Greg Rucka, doceniony tak jak powinien.
Zgadzam się z kolegami: WW z New 52 to jedna z nielicznych serii, która trzyma poziom i świetnie się to czyta. Poza tym można ją było zobaczyć w najnowszym filmie Superman/Batman, na którego premierze ostatnio byłem... Ale to już nie DC New52 :smile:

Offline Wolf85

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 30, 2016, 04:46:33 pm »
Mogliby dać Earth One do deluxa  :smile:


Chyba jest jednak zbyt świeże (jeśli dobrze pamiętam to chyba wyjdzie w kwietniu), już prędzej bym widział Superman EO (a chętniej bym widział tom 2 Batman EO).


Nie no, już nie przesadzajmy, był kilka dobrych serii w ramach New 52, nie tylko WW. Czy była najlepsza, kwestia gustu, ale zdecydowanie łamie trykociarski stereotyp. Natomiast w wydaniu JL jest jak najbardziej "klasycznie superbohaterska". Czy ktoś czytał Superman/Wonder Woman, może skomentować jego jakość?
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 30, 2016, 08:19:09 pm »
Nie no, już nie przesadzajmy, był kilka dobrych serii w ramach New 52, nie tylko WW. Czy była najlepsza, kwestia gustu (...)


Ja tylko chciałem zaznaczyć, że stwierdziłem, że WW wyróżniała się na tle oferty New52, to jest dość spora różnica... Tylko, że pamiętajmy jedną rzecz jeszcze - WW startowała w pierwszej fali tych tytułów. No i w mojej opinii obok Animal-Mana jest wyjątkową serią bo do zamknięcia swojego pierwszego runu w New52 trzymała stały dobry poziom, miała (jak Animal Man i w sumie Swamp Thing) dość jasno wytyczony kierunek, stanowczo realizowany i mimo poważnych i kontrowersyjnych zmian w status quo postaci sama historia potrafiła wyjść obronną ręką. Natomiast inne serie, które oceniam dobrze albo musiały do tego dojrzeć (np. Green Arrow gdy uratował go Lemire po tych wcześniejszych paździerzach i dał najlepszy akcyjniak z całej oferty, kładący nudy z Batmanem na łopatki) albo wystartowały później gdy już przetestowano co działa a co nie.

Co nie zmienia faktu, że cała ten reboot zabił dla mnie taśmową lekturę amerykańskiego mainstreamu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2016, 08:22:17 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Wolf85

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 30, 2016, 08:39:24 pm »
Kuba g, w 100 % zgoda, na tle innych komiksów pierwszego rzutu WW była najlepsza, najspójniejsza i zdecydowanie najbardziej oryginalna. Nawet graficznie Chiang zdołał się elegancko odciąć od mainstreamu DC.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline Nawimar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 30, 2016, 08:40:41 pm »
Wolf85: "Czy ktoś czytał Superman/Wonder Woman, może skomentować jego jakość?"
 
Miałem okazje czytać jedynie pierwsze wydanie zbiorcze. Całkiem udany średniak z raczej zwyżkującymi jakościowo fabułami. Oczywiście nie ma się co spodziewać ponadczasowego dzieła, ale w swojej klasie - tj. typowego, solidnie zrealizowanego rozrywkowca - rzecz warta polecenia. Obawiałem się, że scenarzyści popadną w pułapkę maniery przypisanej rzewnym romansidłom. Na szczęście obyło się bez tego, a przeważa głównie żywiołowa akcja. Widać ponadto, że rysownik serii, znany u nas Tony S. Daniel, bardzo poważnie potraktował to zlecenie i wyraźnie się przykładał. Moim zdaniem bardziej niż w "Detective Comics vol.2". Tytułem podsumowania dodam, że nie żałuję wydanej kasy i z czasem zamierzam uzbierać komplet wydań zbiorczych tej serii. 

JanT

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 30, 2016, 08:50:05 pm »
Chyba jest jednak zbyt świeże (jeśli dobrze pamiętam to chyba wyjdzie w kwietniu), już prędzej bym widział Superman EO (a chętniej bym widział tom 2 Batman EO).
Za dwa tygodnie wychodzi http://www.amazon.com/Wonder-Woman-Earth-One-Vol/dp/1401229786 i u nas na gwiazdkę jak znalazł  :smile: Supermany EO są jak dla mnie średnie a bardzo jestem ciekaw Morrison'owej WW.

I ciekawe czy będzie ten Batman EO 2 (który jest lepszy od 1) znamy już 3 deluxy na ten rok i żaden to nie Batman  :smile: