Autor Wątek: Coś na Progu: Złota era komiksu  (Przeczytany 26003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:04:15 pm »
Maxi, a Tobie ten naczelny w końcu odpisał?

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:06:11 pm »
Maxi, a Tobie ten naczelny w końcu odpisał?

Nie odpisał mi niestety nikt (nawet sprzątaczka) i to od dwóch dni. Nie jestem chyba odosobniony, patrząc na komentarze na fejsie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:14:40 pm »

Nie odpisał mi niestety nikt (nawet sprzątaczka) i to od dwóch dni. Nie jestem chyba odosobniony, patrząc na komentarze na fejsie.
Hmm, mnie też niestety nie, ale dopiero od 3 min. Skoro nie odpisał ani naczelny, ani sprzątaczka, to byc moze jest to ta sama osoba.
Naczelny odpisuje od razu :wink: 

Jaroslaw, czy piszac o naczelnym miales na mysli redaktora, czy tez moze po prostu rząd ssaków, bo to wszystko jakoś mi zaczyna przypominac jedna z ksiag przygod Tytusa, Romka i A'tomka.

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:15:54 pm »
Skoro nie odpisał ani naczelny, ani sprzątaczka, to byc moze jest to ta sama osoba.

Jaroslaw, czy piszac o naczelnym miales na mysli redaktora, czy tez moze po prostu rząd ssaków, bo to wszystko jakoś mi zaczyna przypominac jedna z ksiag przygod Tytusa, Romka i A'tomka.

No i mnie Rozbawiłeś :smile:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:49:12 pm »
Na FB odpisuje Łukasz Śmigiel z tego co pamiętam to jest naczelny tego pisma.
Panowie spokojnie, nie każdy musi przebywać 24/h na fb.


To jest dość małe pismo z tego co się orientuje więc dystrybucja nie wygląda tak jak w Egmoncie. Zresztą pismo było w Empikach z tym, że za drogo kosztowała ich tam sprzedaż stąd tylko przez net.


Co do dodruków to mogę podejrzewać, że obawiają się wtopy, bo w dużej mierze kto chciał to pismo już kupił, a przecież nie zrobią dodruku dla 10 osób.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2014, 02:52:04 pm »
Co do dodruków to mogę podejrzewać, że obawiają się wtopy, bo w dużej mierze kto chciał to pismo już kupił, a przecież nie zrobią dodruku dla 10 osób.

Czytając komentarze na fejsie obstawiam, że jest więcej niż 10ciu chętnych. I obawiam się, że wiele osób nie kupiło bo nie wiedziało o istnieniu takiego pisma. Ja dowiedziałem się dopiero po kilku numerach, a raczej śledzę różne nowości.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2014, 03:30:02 pm »
No nie wiem ciężko polemizować, bo żadnych danych nie ma natomiast wszystkie numery były dostępne jeszcze do niedawna tak naprawdę. Osobiście po prostu przegapiłem moment kiedy był ostatni czas na zakup pierwszego numeru.
Za to całkiem niedawno za grosze kupiłem kilka numerów jak wydawcy sprzedawali pakiety promocyjne.
Obawiam się, że zainteresowanie nie jest tak naprawdę tak duże jak sądzisz.
Zresztą Łukasz jest na tym forum obecny, bo wpisuje się w wątku o Cosiu w Literaturze.
Pierwszy numer dostępny jest nawet w wersji elektronicznej.
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34282.0.html


Max widzę, że śledzisz nowości i trochę dziwi mnie, że tak późno dowiedziałeś się o Cosiu, bo było dość "głośno" od początku. Mieli nawet stoisko oddzielne na MFKiG (o tym co zrozumiałe mogłeś nie wiedzieć) i przecież sprzedaż w Empiku.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2014, 03:38:29 pm »
Nie wiem dlaczego tak późno się dowiedziałem. Wpływ mogła mieć ta ograniczona dystrybucja. A w Empiku to numery musiały być albo słabo wyeksponowane albo tylko w wybranych punktach, bo ja ich nie dostrzegłem, a jestem praktycznie co środę.
Elektroniczna wersja to niestety nie to samo. Ja muszę czuć zapach farby i papier pod palcami :smile: Czytanie na kompie nie zdaje w moim wypadku egzaminu. Tylko oczy mnie bolą.
Myślę, że dużo większe szanse powodzenia ma właśnie ta nowa wersja czasopisma, w której ma być więcej komiksów niż tekstów publicystycznych.
Gdyby jeszcze wprowadzili jakieś fajne zasady prenumeraty...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2014, 03:51:26 pm »
Jaroslaw, przejrzałem Twoją Półke z Cosiami, ale jakoś nie za bardzo wychwyciłem jak obszerne komiksy sie w nich znajdują. Mogłbys tak mniej wiecej napisac ile komiksowych stron w Cosiach jest?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 30, 2014, 03:59:13 pm »
@Max teraz tak poważnie polecam zaopatrzyć się w czytnik z epapierem. Naprawdę warto. Ja mam "fetysz papieru", ale kupując dwa lata temu czytnik przekonałem się do wersji elektronicznych. Tym bardziej jeśli magazyn czy książka jest czarno biała. Spróbuj, to nie jest duży koszt.


@kukioktopus - komiksy były dodatkiem tak naprawdę choć ważnym. Ostatni numer to 130 stron magazynu i jeden za to ciekawy i dość długi komiks. Włoski komiks Martin Y - kwestia czasu, który miał 13 stron. W poprzednim było 130 stron i dwa komiksy Rafała Szłapy i short z Tequilla. Poza tym artykuły o komiksach i raz był dodatek w formie szorta Rafała Szłapy dla preorderu.

@Max - Co do Empiku to powiem Ci, że każdego numeru było sporo w każdym łódzkim sklepie. Stały razem z komiksami wydawanymi co miesiąc, czyli tam gdzie manga czy Biały Orzeł. Mniejsza o to, bo teraz już nie będzie tam dostępny.


Z prenumeratą może być różnie, bo przecież teraz ludzie też mieli, ale po zmianach je anulowali.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2014, 04:02:46 pm »
Dzieki, ale bardziej chodziło mi o Cosie, które nie są opisane na Półce, w szczególności #1-5.

Offline maximumcarnage

Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2014, 04:04:01 pm »
Zerknij tutaj http://www.horror.gildia.pl/prasa/cos-na-progu
Mnie w Cosiach zawsze rozwalały te okładki Gedeona. Arcydzieło po prostu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 30, 2014, 04:07:28 pm »
Dzięki Maxi, w ogóle tak mnie te Cosie zaskoczyly, że jakies zacmienie mnie wzielo i zapomniałem, iz mogę poszukac w necie poza jaroslawową Półką.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 30, 2014, 04:09:24 pm »
#3 - 5 stron
#4 - dwa komiksy 6 i 4 strony
#5 - dwa komiksy 4 i 4 strony


Numeru #1 i #2 nie mam niestety.

Edit widzę, że Max dał Ci już gotową odpowiedź :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Coś na Progu: Złota era komiksu
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 30, 2014, 04:11:03 pm »
Akurat tam takich szczegółowych informacji nie ma. Dziękuje.

 

anything