Autor Wątek: Komiksy BUM Projekt  (Przeczytany 51508 razy)

0 użytkowników i 0 Gości przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 08, 2014, 01:01:26 pm »
Garść informacji z fejsa odnośnie Dylan Doga:

"Pytań o Dylan Doga sporo, więc wypada odpowiedzieć.
 
 Postaramy się, żeby posiadacze wydań z Egmontu nie odczuli zmiany wydawcy, co oznacza, że zachowamy format i sposób wydania. W pierwszym tomiku znajdą się dwie opowieści o Dylan Dogu, podobnie jak było to w ostatnim tomiku egmontowym. Będą to odcinki "Golconda!" i łączący się z nim "La quinta stagione". Chcielibyśmy, żeby Dylan Dog pojawiał się na polskim rynku przynajmniej dwa razy w roku.
 
 Za dobór odcinków i ich tłumaczenie odpowiada znawca tematu i miłośnik serii Jacek Drewnowski, który zajmował się tym również w Egmoncie.
 
 Na razie nie planujemy wznawiać rzeczy już przez Egmont wydanych."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 08, 2014, 01:52:34 pm »
To święte info, przede wszystkim dlatego, że mając na uwadze liczbę do tej pory wydanych przygód oraz czestotliwosc wydawania kolejnych, będzimy mieli przyjemnosc czytania Dylan Doga przez najbliższe 200 lat. Czego sobie i Wam życze.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 08, 2014, 01:56:10 pm »
To święte info, przede wszystkim dlatego, że mając na uwadze liczbę do tej pory wydanych przygód oraz czestotliwosc wydawania kolejnych, będzimy mieli przyjemnosc czytania Dylan Doga przez najbliższe 200 lat. Czego sobie i Wam życze.

Kłopot w tym, że to będą tylko wybrane historie, a Bum Projekt ma wydawać tylko dwa tomy rocznie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2014, 02:05:49 pm »
Kłopot w tym, że to będą tylko wybrane historie, a Bum Projekt ma wydawać tylko dwa tomy rocznie.
Czy mam przez to rozumiec, że źle życzysz Bumowi i jednak za jakies 200 lat nie będziemy narzekac, że DD tom 467 przyszedł z Gildii podziurawiony przez cyrklowca?

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2014, 02:09:35 pm »
Czy mam przez to rozumiec, że źle życzysz Bumowi i jednak za jakies 200 lat nie będziemy narzekac, że DD tom 467 przyszedł z Gildii podziurawiony przez cyrklowca?

Wydawnictwu życzę jak najlepiej. A tom 467 i tak może przyjść i to o wiele wcześniej, bo oryginalne tomy nie będą wydawane po kolei. Na przykład ten najbliższy zbiera numery 41 i 117.

Offline giera

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2014, 07:14:44 pm »
zapraszam do przeczytania artykułu przybliżającego uniwersum Mysiej Straży

http://dybuk.wordpress.com/2014/10/08/rekomendacje-mysia-straz/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline wazon

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 10, 2014, 07:10:20 pm »
dd ma być wydany jak w egmoncie - po 2 albumy. mysia straż - komiks świetny, ale niestety część 1, to tylko cześć 1 pierwszej części. porażka. myślałem że dzielenie trejdów to już przeszłość.
Nie mogę aktualnie znależć artykułu w którym była rozmowa z wydawcą, ale wypowiadał się że planują takze wydanie trada

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2014, 04:46:04 pm »
Lektura "Mysiej Straży" potwierdziła moje pierwsze wrażenie z przeglądania: to bardzo sympatyczny komiks. Realistyczne rysunki wyglądały jak bardziej "chropawa" wersja ilustracji Tony'ego Wolfa do książek o Leśnym Ludku, które czytałem w dzieciństwie. To wrażenie potęgowały również dodatki, jak w książkach Wolfa: mapa, rejestr zawodów itd.
Format przyjemny, a kadry efektownie, dość pomysłowo ułożone.
Natomiast narracji i konstrukcji świata na razie nie potrafię ocenić. Czyta się niezwykle szybko (jeszcze szybciej niż myślałem). Pozostaje więc pewien niedosyt.

Na minus zaliczyłbym, poza ową szybkością lektury (która może być też plusem, zwłaszcza dla młodszego czytelnika), również jakość klejenia tomiku. Jeśli nie będzie się czytało ostrożnie, to - mam wrażenie - może się rozpaść.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline wazon

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 30, 2014, 12:39:12 am »
Komiks świetny. Piękna grafika. Ale ta cena :{ Integral za ok 100 zł byłby do przyjęcia. Obawiam się, że wiele osób zrezygnuje po pierwszym tomie

Offline freshmaker

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 16, 2014, 10:42:20 am »
czy znana jest przyblizona data wydania dylana?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 16, 2014, 10:47:45 am »
czy znana jest przyblizona data wydania dylana?

Miał być na przełomie listopada i grudnia ale wydawnictwo od wielu dni nie odpowiada na pytania o ten komiks, także nie wiadomo. Bardzo słabo wygląda przepływ informacji. Mam nadzieję że dystrybucja będzie chociaż lepsza niż w przypadku "Mysiej straży".

Offline peta18

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 16, 2014, 12:39:05 pm »
Miał być na przełomie listopada i grudnia ale wydawnictwo od wielu dni nie odpowiada na pytania o ten komiks, także nie wiadomo. Bardzo słabo wygląda przepływ informacji. Mam nadzieję że dystrybucja będzie chociaż lepsza niż w przypadku "Mysiej straży".
Dystrybucja Myszy jest juz ok. Pojawily sie w dyskontach i innych ksiegarnich niespecjalistycznych.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 28, 2014, 01:02:04 pm »
Ciekawe co z tym Dylan Dogiem? Czyżby drugie (a właściwie trzecie) nieudane podejście do serii?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 28, 2014, 01:44:38 pm »
Ciekawe co z tym Dylan Dogiem? Czyżby drugie (a właściwie trzecie) nieudane podejście do serii?
Nie wiem jak z DD, ale wygląda na to, że teraz BUM Projekt zaniemówił. Może trzeba zacząć narzekać - jak miało to miejsce w przypadku Taurusa - że nieudzielanie odpowiedzi, to zniechęcanie do siebie potencjalnych klientów. No to zaczynam:


Bum Projekt zasłużył na grubą krechę, bo nie chce się wypowiedzieć, co z tym obiecywanym Dylan Dogiem będzie!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 28, 2014, 01:50:51 pm »
teraz BUM Projekt zaniemówił. 

Niezupełnie zaniemówił. Info odnośnie "Mysiej Straży" (oczywiście tego wydanego tomu) wrzucają bardzo chętnie. tylko na pytania czytelników coś nie bardzo chcę odpowiadać.