trawa

Autor Wątek: Komiksy BUM Projekt  (Przeczytany 51669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 21, 2016, 10:02:14 pm »
Z radością odszczekuję powyższe grymasy.
Najnowszy "Dylan" - "Miasteczko Ramblyn" - jest jednym z najlepszych tomów serii!
To dwuczęściowa całość (jak "Zamek grozy"), fenomenalnie pokręcona, z kilkoma udanymi żartami a do tego odwołująca się na wiele sposobów do pewnego
Spoiler: pokaż
słynnego serialu z początku lat 90.

Polecam, jasny gwint!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline NuoLab

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 21, 2016, 10:17:28 pm »
Naprawdę dać szansę ? Bo naczytałem się jaki to ten Dylan super, że nawet Umberto Eco się zaczytuje a Golkonda mnie nie zachwyciła i to tak raczej bardzo. Innych Dylanów nie znam.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 21, 2016, 10:21:31 pm »
Jak dla mnie "Golkonda!" to była jakaś wpada. Jak pisałem wyżej: musiałem odświeżyć sobie Dylanową biblioteczkę, żeby się utwierdzić, że to jednak świetny komiks. "Miasteczko Ramblyn" jest znacznie lepsze. Według mnie, choć przyznam, że nie potrafię powiedzieć konkretnie dlaczego. Różnice są w zasadzie subtelne i niby Dylan to Dylan, a jednak...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Death

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 21, 2016, 10:23:17 pm »
Ja czytałem kiedyś dawno temu takiego z wilkołakiem na okładce i nic z niego nie pamiętam.
A niedawno walnąłem w krótkim czasie dwa podwójne z Egmontu.
Ten mi się bardzo podobał: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dylan_dog/16.17
A ten był dużo, dużo gorszy:  http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dylan_dog/25
Chyba zależy jak się trafi. :smile:

Offline Koalar

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 21, 2016, 11:02:18 pm »
Uwielbiam Dylana i musowo kupię niedługo nowy komiks od BUM Projekt!
Dylan jest specyficzny, na początku nie kumałem tych sucharów Groucha, ale potem to już sikałem po rajtkach ze śmiechu. Jest sporo powracających motywów, wracają czasem jakieś postaci, więc myślę, że Dylan zyskuje, kiedy zna się więcej historii z jego udziałem. Tak że niefajnie, że niełatwo zdobyć niektóre tomy.  :doubt:
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Sokratesik

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 22, 2016, 12:22:24 am »
Dokładnie - specyficzny. Może to nie żaden wielki komiks, ale jedna z moich ulubionych serii. Szkoda, że tak mało tego u nas. Te suchary, ta otoczka, ta całość - perełka kultury popularnej

Offline Nawimar

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 22, 2016, 09:11:35 am »
Pierwszego Dylana z BUM Projekt przyswoiłem sobie dopiero w zeszłym tygodniu. Dziwię się sceptycznym opiniom, których nie brakowało, bo jak dla mnie jest to jedna z najbardziej zakręconych i zabawnych odsłon tej serii (Groucho bezbłędny). Jej lektura to była czysta radość. Tegoroczny zbiorek już zamówiony.

Offline Kris1982

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 22, 2016, 12:41:46 pm »
Bum będzie dublowało tomy z tymi które już kiedyś wyszły czy wszystko bedzie nowe?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 22, 2016, 01:39:31 pm »
Bardzo mało prawdopodobne.  Dylanów jest tyle, że nie ma takiej potrzeby. Poza tym od początku tłumaczy Drewnowski, który ma chyba też jakiś wpływ na dobór tytułów...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mgnesium

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 26, 2016, 10:37:23 am »
Bum będzie dublowało tomy z tymi które już kiedyś wyszły czy wszystko bedzie nowe?

przypuszczam że wszystko nowe. tempo wydania przez nich komiksów jest takie, że wypuszczenie na rynek samych dubli zajęłoby parę lat. nie mówiąc o tym, że to wydawnictwo amatorskie z niewielką bazą kapitału, nabywające licencje po jednym tytule (najprawdopodobniej).
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 10:41:14 am wysłana przez mgnesium »

Offline pokia

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 02, 2017, 07:41:30 pm »
BUM ma jeszcze w planach wydawanie Mysiej Straży? Ostatni tom ukazał się w 2015 roku.

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 02, 2017, 08:34:42 pm »
Spekuluję, że nie sprzedały im się poprzednie dwa tomy, a że licencja jest podobno droga, to przy braku zwrotu poniesionych kosztów raczej nie będzie kolejnych tomów. Po tak długiej przerwie i dużej konkurencji na rynku kolejne tomy też raczej nie byłyby hitem sprzedaży, a szkoda. Ja przerzuciłem się już na oryginalne wydania, które dodatkowo są znacznie lepiej wydane (twarda okładka, obwoluta etc.)

Offline clandestino

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 04, 2017, 07:06:14 am »
A słychać coś w sprawie kolejnych Dylanów?

Offline gsg80

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 04, 2017, 07:51:07 am »
Ostatnio na KKK ktoś zadał pytanie o Mysią Straż - ja podpiąłem się z pytaniem o DD ;)



JanT

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 04, 2017, 07:58:17 am »
To jeden Dylan w tym roku  :doubt: