trawa

Autor Wątek: Komiksy BUM Projekt  (Przeczytany 51644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 13, 2017, 05:49:00 pm »
I sądzisz, że powiedzą zgodnie z prawdą, że robienie biznesu (np. na wydawaniu komiksów) to nie takie hop-siup łatwe, jak się wydawało?

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:09:35 pm »
No pewnie nie, ale może uda się uzyskać informację, czy w wydawnictwie zaszły jakieś zmiany perosnalno-budżetowe (patrz więcej kasy=więcej wydawanych komiksów), czy też nie, i na następny tom przyjdzie nam znowu czekać jakieś 3 lata.

Offline 79ers

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:14:29 pm »
a może by kolejny Dylan Dog  :idea:

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:48:59 pm »
Czy wiadomo czy i kiedy Myszy trafią do szerszej dystrybucji? Na razie są dostępne chyba tylko na Gildii.

szulig

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 22, 2017, 05:01:38 pm »
Czy wiadomo czy i kiedy Myszy trafią do szerszej dystrybucji? Na razie są dostępne chyba tylko na Gildii.

na merlinie jakies znalazlem https://merlin.pl/catalog/?q=mysia%20stra%C5%BC

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:21:50 pm »
Ok, ale oczywiście chodzi o nowe tomy - ZIMA

Offline mappy

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 26, 2017, 04:18:32 pm »
No i trochę cisza z tą nową Mysią strażą w sprzedaży. Kupował ktoś poza Gildią? Nigdzie tego nie ma, a poprzednie tomy miały dystrybucję "wszędzie".

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 26, 2017, 10:41:03 pm »
Ja kupiłem na allegro. Patrząc po zakończonych aukcjach to raptem kilka osób kupiło. Dystrybucja jest BARDZO mocno ograniczona. Nie wiem jak oni zamierzają wydawać tą serię dalej, na 3 to chyba bym nie liczę... szkoda

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 27, 2017, 05:12:56 am »
Domyślam się, że bojkotujecie sklep gildii, ale macie jeszcze Centrum Komiks oraz Incal, gdzie komiksy są.

I nie do końca rozumiem. Skoro tak wam zależy na komiksie to ma dla was aż takie znaczenie, gdzie kupicie?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2017, 06:02:30 am wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 27, 2017, 07:33:39 am »
Domyślam się, że bojkotujecie sklep gildii, ale macie jeszcze Centrum Komiks oraz Incal, gdzie komiksy są.

I nie do końca rozumiem. Skoro tak wam zależy na komiksie to ma dla was aż takie znaczenie, gdzie kupicie?
Dokładnie, też tego nie rozumiem. Jest komiks, w kilku miejscach nawet, nie w jednym.
(Swoją drogą, ja otrzymałem swoje egz. z FŚ, ale zaraz potem tytuł przestał być u nich dostępny, może mało dostali?).

Offline mappy

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 27, 2017, 10:47:03 am »
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 27, 2017, 11:18:22 am »
Domyślam się, że bojkotujecie sklep gildii, ale macie jeszcze Centrum Komiks oraz Incal, gdzie komiksy są.

I nie do końca rozumiem. Skoro tak wam zależy na komiksie to ma dla was aż takie znaczenie, gdzie kupicie?

Chodziło mi tylko o to, że przy wąskim kanale sprzedaży komiks może się nie sprzedać najlepiej. Przez allegro sprzedało się tylko kilka sztuk. Nie jest to Slaine, na którego wszyscy czekali. Dodając drogą licencję mam obawy, że tytuł słabo się sprzeda i nie zarobi na kolejny numer. Dla mnie komiks super i mam jednak nadzieję, że wydadzą kolejne.
Ot takie rozważania

mkolek81

  • Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 27, 2017, 11:20:46 am »
Tylko przy małym nakładzie może być nieopłacalne wystawianie tego tytułu do dyskontów, które wymagają aby rabat był spory.

Offline mappy

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 27, 2017, 11:28:45 am »
Dlatego powstało pytanie dlaczego tak jest teraz, a nie jak wcześniej. Dwa pierwsze tomy były wszędzie. Nadal są do kupienia w sporej liczbie dyskontów. Można więc wywnioskować, że nakład był duży. Jest więc teraz niewiadoma co do tych nowych tomów czy pojawią się gdzieś w dyskontach. Minęło już sporo czasu od festiwalu, a komiks jest tylko w sklepach branżowych.
Nie spieszy mi się z zakupem ale wolałbym mieć informację co do dystrybucji.

Offline kosmoski

Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 27, 2017, 11:52:23 am »
[gdybanie]Bo komiks petarda, a do dziś jest wszędzie dostępny (pierwszy tom był w 2014)?
Ja bym nie czekał na dyskonty, bo można się nie doczekać.[/gdybanie]

A co do treści i formy - dla mnie Zima jeszcze lepsza do jesieni. Jestem zachwycony i czekam na kolejne tomy.

 

anything