Autor Wątek: Komiksy BUM Projekt  (Przeczytany 28315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

• Gość
Odp: Komiksy BUM Projekt
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 27, 2017, 11:20:46 am »
Tylko przy małym nakładzie może być nieopłacalne wystawianie tego tytułu do dyskontów, które wymagają aby rabat był spory.

Offline mappy

« Odpowiedź #136 dnia: Październik 27, 2017, 11:28:45 am »
Dlatego powstało pytanie dlaczego tak jest teraz, a nie jak wcześniej. Dwa pierwsze tomy były wszędzie. Nadal są do kupienia w sporej liczbie dyskontów. Można więc wywnioskować, że nakład był duży. Jest więc teraz niewiadoma co do tych nowych tomów czy pojawią się gdzieś w dyskontach. Minęło już sporo czasu od festiwalu, a komiks jest tylko w sklepach branżowych.
Nie spieszy mi się z zakupem ale wolałbym mieć informację co do dystrybucji.

Offline kosmoski

« Odpowiedź #137 dnia: Październik 27, 2017, 11:52:23 am »
[gdybanie]Bo komiks petarda, a do dziś jest wszędzie dostępny (pierwszy tom był w 2014)?
Ja bym nie czekał na dyskonty, bo można się nie doczekać.[/gdybanie]

A co do treści i formy - dla mnie Zima jeszcze lepsza do jesieni. Jestem zachwycony i czekam na kolejne tomy.

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #138 dnia: Październik 27, 2017, 12:42:54 pm »
Tak, pewnie nakład Jesieni był przestrzelony i nadal się nie sprzedała, więc z Zimą poszli mocno ostrożnie i w dyskontach przypuszczam nigdy się nie pojawi. Życzę im żeby jednak Zima się sprzedała i dali radę wydać kolejne tomy.

Offline adam and arluk

« Odpowiedź #139 dnia: Październik 28, 2017, 02:56:18 pm »
Do tej pory każdy z komiksów BUM trafiał do księgarń internetowych ze sporym opóźnieniem, myślę że to celowe działanie.

Offline jeanvanhamme

« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 02, 2017, 03:22:47 pm »
No nie wiem, bardzo to dziwne, że półtora miesiąca minęło od premiery, a komiks zniknął z internetowych księgarni. Ja rozumiem, że ostrożność z nakładem, ale w sytuacji kiedy rynek jest w bumie, ty masz bum w nazwie, a komiksu nie ma nigdzie, nawet w Gildii, to coś jest zajebiście nie tak.

Wygląda na to, że trzeba będzie w oryginale zamówić, bo licencjobiorca nie ogarnia 2+2

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 02, 2017, 04:03:40 pm »
Z tego co na szybko widzę, to w Centrum Komiksu podają, że mają jeszcze DUŻO na stanie. Pewnie w Gildii był mały rzut i się wyprzedało, a dodruku nie ma.

Offline robbirob

« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:28:09 am »

JanT

• Gość
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:37:32 am »
Już myślałem że Dylan  :smile:

Zna ktoś to Mesmo Delivery?

To tylko 80 stron.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:48:26 am »
Już myślałem że Dylan  :smile:
Z tego co pisali na FB to z przyczyn niezależnych od "wydawcy" to Dylan Dog ma pojawić sie w późniejszym terminie.
Dodatkowo wydawca będzie starał się wydać w tym roku kolejny cykl Mysiej Straży.

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 13, 2018, 08:55:27 am »
Czyli jednak żyją ;) Ja czekam bardziej na Mysią Straż.

Offline Komediant

« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 13, 2018, 09:08:03 am »

Zna ktoś to Mesmo Delivery?

To tylko 80 stron.

Zna, fabuła jest zupełnie pretekstowa (jedna wielka naparzanka), jest brutalnie i zabawnie. Czytania na może pół godziny (w sumie nieco ponad 50 stron, reszta to dodatki), ale oglądać można bez końca, Grampa bawi się perspektywą i kadrowaniem, styl gdzieś tam w okolicach Pope'a i Risso, niesamowicie ekspresyjny i mocno przerysowany. Warto wyguglować jego prace.
Świetne, po lekturze 'Mesmo' ma się ochotę na więcej, Grampa miał dla Dark Horse'a tworzyć serię komiksową, ale nic z tego nie wyszło, widać miał bardziej zyskowne zlecenia.

Offline Itachi

« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 17, 2018, 03:44:10 pm »
Mysia Straż Zima oba tomy

Podobieństwa do Miecza Ardeńczyka nasuwają się same, epickość i brutalność wylewa się z kadrów, przyznaję iż Zima podobała mi się zdecydowanie bardziej od Jesieni. Znakomite kadrowanie, ciągłe poczucie niepewności, walki z żywiołem, drapieżnikami i czasem powodują bardzo ciężki klimat. Depresji. Przemijania. Pewnych nieprzerwanych okresów. Grafika to uczta dla oczu, przepiękne kadry podziemnych tuneli, śnieżne kadry lodowych pustkowi z nutką krwistej czerwieni. Scenariusz spina klamrą kolejny etap powieści, Mysia Straż doczeka się kontynuacji w piątym tomie! Może premiera we wrześniu? :smile: Proszęęęę!

Offline Alfman

« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 17, 2018, 09:15:43 pm »
Mysia Straż doczeka się kontynuacji w piątym tomie! Może premiera we wrześniu? :smile: Proszęęęę!

Następny The Black Axe? Zresztą nieważne, też świetny album  :wink:

Offline Itachi

« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 17, 2018, 09:57:07 pm »
Dokładnie.

anything