Autor Wątek: Książki o historii świata XX w.  (Przeczytany 4071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Książki o historii świata XX w.
« dnia: Październik 01, 2014, 01:39:33 pm »
Mam do zacnych forumowiczów prośbę :) Podzielcie swoimi ulubionymi lekturami związanymi tematycznie z historią świata XX wieku - czy będą to książki naukowe, reportaże czy ambitniejsza fabuła. Najchętniej rzeczy niedawno wydane.
Uzupełniam listę lektur dla studentów ;)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline zaciekawiony

Odp: Książki o historii świata XX w.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2014, 10:01:28 pm »
Ale muszą to być książki o sprawach międzynarodowych? Mi z reportaży bardzo podoba się "Czarny ogród" i  " Wyspa klucz" Małogorzaty Szejnert, chociaż są to opisy konkretnych miejsc więc nie wiem czy to pasuje.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Książki o historii świata XX w.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2014, 11:38:40 pm »
Może już kiedyś o tym wspominałem, ale polecam "Wspomnienia i zapiski" Hugona Steinhausa. To jest dziennik znakomitego przedstawiciela lwowskiej szkoły matematycznej, dający wgląd w czasy przed II wojną światową i okres okupacji z punktu widzenia elit intelektualnych.



O ile prawdą jest, że nie przepadam za historią XX wieku, to nie mogę zaprzeczyć, że Steinhaus zrobił na mnie wrażenie. Nadaje się na lekturę, chociaż Ribaldzie wolałbyś zapewne coś bardziej światowego?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Ribald

Odp: Książki o historii świata XX w.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2014, 07:25:13 pm »
Prowadzę historię powszechną ;) Dzięki! Szejnert Wyspę klucz i Dom żółwia włączyłem do spisu :)



mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline zaciekawiony

Odp: Książki o historii świata XX w.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2014, 12:33:53 pm »
To możesz jeszcze uwzględnić takie książki jak "Wielkie katastrofy XX wieku". To w zasadzie leksykon, ale uwzględnienie w historii nie tylko skutków działań ludzi ale też zaburzających ciąg zdarzeń katastrof, mogłoby być ciekawym punktem spojrzenia.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline smorgart

propranolol accutane vermox bupropion vermox citalopram keppra propranolol
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2022, 06:52:48 pm »
propranolol online rezeptfrei propranolol 40 mg kaufen  propranolol 10 mg kaufen accutane kaufen schweiz isotretinoin ohne rezept kaufen  accutane isotretinoin kaufen vermox tabletten kaufen vermox online kaufen  vermox 100 mg kaufen wellbutrin online kaufen bupropion online rezept  bupropion rezeptfrei kaufen vermox mebendazol rezeptfrei vermox ohne rezept bestellen  vermox tabletten kaufen citalopram ohne rezept citalopram rezeptfrei bestellen  citalopram kaufen ohne rezept keppra kaufen günstig keppra bestellen ohne rezept  keppra kaufen ohne rezept propranolol kaufen ohne rezept propranolol 40 mg kaufen  propranolol bestellen ohne rezept dulcolax rezeptfrei schweiz dulcolax tabletten kaufen  dulcolax kaufen meloxicam kaufen ohne rezept meloxicam kaufen ohne rezept  meloxicam online kaufen

 

anything