Autor Wątek: Jacyś chętni do pisania RP (Roleplay)?  (Przeczytany 29404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lazycorn

Jacyś chętni do pisania RP (Roleplay)?
« dnia: Październik 03, 2014, 08:09:59 pm »
Dla tych co nie widzą Roleplay, polega na wcieleniu się w jakąś postać, najczęściej wymyśloną przez siebie (czyli oc), i pisanie nią z drugą osobą. Jest to tzw. gra roli. Postać może być kimkolwiek lub czymkolwiek, ogranicza nas tu tylko nasza wyobraźnia. Otoczenie jak i wydarzenia również wymyśla się samemu. Jest to naprawdę świetna zabawa dla tych co się nudzą i nie mają co robić, lub po prostu chcą rozwijać wyobraźnie i być kreatywni. Tak więc czy są chętni do pisania ze mną jakiegoś RP? Oczywiście na początek najlepiej pisać na przykład na skype lub gg.

Sama pisałam kilka RP, ale aktualnie nie mam z kim pisać więc tutaj zwracam się do was. ^.^

Offline Skrzydlaty

Odp: Jacyś chętni do pisania RP (Roleplay)?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2014, 10:02:40 pm »
Roleplay? To to z lateksowymi ciuszkami i pejczykami?

Offline Lazycorn

Odp: Jacyś chętni do pisania RP (Roleplay)?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2014, 12:00:26 am »
Role Play zwany potocznie RP, jest to wcielanie się przez gracza w przez siebie wybraną postać i odgrywanie różnych scen z życia. Oczywiście, nie musi być to real life, np. Gothic, jest to RPG, Role Playing Game(?), są tam smoki, ale ludzie zachowują się normalnie przy nich. Tak samo stwory, są oswojone. W RP można puścić wodzę fantazji.

Offline Hunter Killer

Odp: Jacyś chętni do pisania RP (Roleplay)?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2014, 02:50:44 am »
Droga koleżanko, bo z kontekstu wyłapałem iż zawitała do nas płeć piękna, po pierwsze witam.
Po drugie, kto jak kto, ale Skrzydlaty akuratnie chyba jako jeden z kilku, najlepiej "ogarnia" co to gry fabularne. :wink:

Co do projektu, to zakładam iż rozchodzi się o Grę Fabularną inaczej GF (w jęz. PL), lub z angielskiego RPG, jak to kolega wyżej zauważył, Roleplay to nazwa "zabaw/gier erotycznych". :smile:
Zatem gry fabularne tak zwane "papierowe" to nic innego jak RGP, lub erpegi, obecnie należą do nich również gry rozgrywane na łamach for internetowych (o ile pamiętam nazywały się PBF bodaj, play by forum czy jakoś tak), czy poprzez inne komunikatory internetowe. Po za tym ja osobiście używam takich rozwinięć jak cRPG lub jRPG, czyli odpowiednio gry komputerowe i gry produkcji japońskiej.
Ponadto mamy LARP czyli gry fabularne odgrywane "na żywo" gdzie gracze fizycznie wcielają się w odgrywane postacie, ubierają strój/ekwipunek, niejednokrotnie sami ten sprzęt wytwarzają. I grają w terenie, u nas nazywane po prostu Grą terenową.

Nie odbieraj mojego posta jako atak, tylko takie wyjaśnienie (jestem człowiekiem co lubi sporo pisać na forum :wink: ). A Gothic jest przykładem właśnie cRPG, gdzie smoki raczej średnio lubiły ludzi a ludzie z reguły uciekali na ich widok. Ale owszem, w fantasy nie ma ograniczeń, no po za naszą ograniczoną wyobraźnią.

Ja sam jestem teraz pochłonięty przy tworzeniu gry planszowej opartej o apokalipsę zombie (bardziej to s-f), ale możliwe, że ktos się tutaj znajdzie. Możesz tez zajrzeć do podforum Gildia RPG, tam jest więcej graczy zapewne. ^^

Pochwale się i zamieszczę taki przykładowy projekt kart do tejże planszówki mojego autorstwa, oczywiście to narazie wersja robocza. :smile:

kliknij to się powiększy.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline smorgart

bupropion nitrofurantoin tamoxifen azithromycin modafinil meloxicam azithro
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2022, 01:57:41 pm »
bupropion rezeptfrei kaufen bupropion kaufen  bupropion zyban kaufen nitrofurantoin 100mg kaufen nitrofurantoin tabletten kaufen  nitrofurantoin ohne rezept bestellen tamoxifen bestellen ohne rezept tamoxifen ohne rezept kaufen  tamoxifen tabletten kaufen azithromycin 500 mg ohne rezept azithromycin ohne rezept bestellen  azithromycin kaufen modafinil ohne rezept modafinil rezeptfrei kaufen  modafinil rezeptfrei meloxicam 5mg meloxicam 5mg  meloxicam ohne rezept azithromycin online kaufen azithromycin 500 mg ohne rezept  azithromycin kaufen österreich nitrofurantoin ohne rezept nitrofurantoin 50 mg ohne rezept kaufen  nitrofurantoin rezeptfrei seroquel 200mg kaufen seroquel kaufen ohne rezept  seroquel 400 mg kaufen maxalt rezeptfrei maxalt 10 mg kaufen  maxalt kaufen rezeptfrei