Autor Wątek: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG  (Przeczytany 23849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Funny

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 22, 2015, 05:06:13 pm »
Co prawda andreasem nie jestem, ale mnie można łapać na korytarzu poza kolejką, jak ktoś nie zdąży w godzinach podpisywania.
Zapraszam, śmiało.


Mateusz, trzymam Cie za słowo  :biggrin: :biggrin: :biggrin:




Offline keram

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 22, 2015, 05:32:15 pm »
Za te 0,25% biorą kasę.Poczytaj te "konstruktywne propozycję".Co osoba to inne zdanie.Organizatorzy powinni zakończyć ten coroczny cyrk.Jasne zasady jak na Angouleme.Losowanie.Usłyszymy płacz miłośników całonocnego czuwania.I co z tego?. Odwagi organizatorzy!!! Podejmij ie raz tą decyzję i miejcie spokój na lata

Trudno żeby wszyscy mieli jednakowe zdanie, to chyba normalne, że w dyskusji "co należy zmienić" padają różne propozycje. Organizatorzy powinni się z nimi zaznajomić, przeanalizować i wypracować własną propozycję, którą mogliby zawczasu przedstawić, aby po ewentualnych uwagach dokonać korekty, lub wytłumaczyć czemu pewne rzeczy muszą być tak a nie inaczej.

Po za tym przypominam, że jeden z forumowiczów (Qwant) spotkał organizatorów na Komiksowej Warszawie i pewne rzeczy obiecali.

Offline MateuszSkutnik

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 22, 2015, 05:44:59 pm »
Mateusz, trzymam Cie za słowo  :biggrin: :biggrin: :biggrin:
zapraszam!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 11:47:12 am wysłana przez MateuszSkutnik »

Offline Qwant

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 26, 2015, 06:41:48 am »
Po za tym przypominam, że jeden z forumowiczów (Qwant) spotkał organizatorów na Komiksowej Warszawie i pewne rzeczy obiecali.

Przypomnę, że odpowiedzialny za strefę autografów Piotr Kasiński obiecał, że:
(i) zapozna się z uwagami w tym wątki
(ii) stolik z numerkami będzie na zewnątrz. Nie będzie więc trzeba forsować ochrony.

Nie wiem czy zrobił (i), bo nie zabrał tu głosu. Punkt (ii) był też potwierdzony kiedyś na FB, więc myślę, że tak źle jak ostatnio już nie będzie.

Offline eskos

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 26, 2015, 07:40:06 am »
Przypomnę, że odpowiedzialny za strefę autografów Piotr Kasiński obiecał, że:
(i) zapozna się z uwagami w tym wątki
(ii) stolik z numerkami będzie na zewnątrz. Nie będzie więc trzeba forsować ochrony.

Nie wiem czy zrobił (i), bo nie zabrał tu głosu. Punkt (ii) był też potwierdzony kiedyś na FB, więc myślę, że tak źle jak ostatnio już nie będzie.


Z korespondencji e-mailowej z Panem Piotrem wynika, że, cytuję:
Będą numerki. Dystrybucja ma być od zewnątrz Atlas Areny. Nad regulaminem jeszcze pracujemy.

Offline mackey

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 28, 2015, 10:43:02 am »
Powinny być 2 rodzaje autografów - darmowe i VIP - gdzie Ci którzy nie chcą tracić festiwalu w kolejkach lub wystawać od rana pod halą mogą zapłacić i dostać rysunek na spokojnie bez nerwówki. Są tacy, którzy chętnie zapłacą za taką możliwość. Szkoda, że organizatorzy nie pomyślą o czymś takim. Np. w jeden dzień są rysunki darmowe, a w drugi płatne - wtedy wilk syty i owca cała. Pamiętam jak przyjechał Dillon i można było bez żadnego problemu za kilkadziesiąt złotych dostać bez kolejki rysunek nawet jak się przyszło jak już rysował.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Koalar

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 28, 2015, 12:11:44 pm »
Powinny być 2 rodzaje autografów - darmowe i VIP - gdzie Ci którzy nie chcą tracić festiwalu w kolejkach lub wystawać od rana pod halą mogą zapłacić i dostać rysunek na spokojnie bez nerwówki. Są tacy, którzy chętnie zapłacą za taką możliwość. Szkoda, że organizatorzy nie pomyślą o czymś takim. Np. w jeden dzień są rysunki darmowe, a w drugi płatne - wtedy wilk syty i owca cała. Pamiętam jak przyjechał Dillon i można było bez żadnego problemu za kilkadziesiąt złotych dostać bez kolejki rysunek nawet jak się przyszło jak już rysował.

Zastanawiam się, czy zorganizowanie płatnych rysunków na legalu jest takie proste. Znajdzie się życzliwy, doniesie, że tu ktoś rysunki robi za pieniądze, a kasy fiskalnej nie ma czy coś tam i organizatorzy będą mieli problemy. Chyba że jakaś przedsprzedaż biletów VIP.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline isteklistek

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 28, 2015, 12:26:01 pm »
Wystarczy zmienić w nazwie "festiwal" na "targi" i wszyscy będą zadowoleni, nikt nie będzie narzekał, że najbardziej fanowskie wydarzenie staje się coraz bardziej skomercjalizowane.

Offline mackey

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 28, 2015, 09:08:50 pm »
Ale przecież nikt Ci nie broni stać cały dzień od 5 rano w jednym miejscu i sobie czekać na darmowy rysunek - nie proponowałem zastąpienia jednego drugim. Tak jak nikt nie powinien mi bronić zapłacić przy okazji wizyty autora w naszym kraju za kilka minut jego pracy, skoro nie mam chęci czynić pierwszej czynności z posta. Co do "legalności" to na pewno jakoś dałoby się to ogarnąć - przecież autorzy biorą na pewno jakieś pieniądze za wizytę - sprzedaż biletów VIP byłaby dobrym pomysłem - z tej puli można by po prostu zwiększyć honorarium autora za przybycie. Pozostaje oczywiście kwestia czasu autora i kwestia czy vip powinien zabrać część czasu z darmowego. Pamiętając jak łatwo zdobyłem rysunek Dillona (a przecież to była jedna z większych gwiazd festiwalu), nie sądzę, aby to mocno nadwyrężyło ich rękę.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Motyl

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 29, 2015, 06:23:28 am »
Najlepiej zmienić nazwę na Międzynarodowy Festiwal Autografów i Gier, wywalić z programy wszystkie spotkania i zrobić tylko sesję autografów od 6:15 do 19:47 z przerwą na śniadanie i obiad, wystawić stosowny cennik - w ten sposób sfinansuje się przylot każdej gwiazdy. Komiksy do autografów powinny być sprzedawane po cenach okładkowych. Wydawcy też muszą zarobić, a jak ktoś bardzo chce autograf (dla siebie czy szpanować na allegro) to kupi, a jak nie kupi to już inna bajka.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline niebosklon

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 29, 2015, 01:49:24 pm »
Piotrek poczytał wasze posty.Sensownie jest to zorganizowane. Nie ma się do czego przyczepić

Offline starcek

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:21:09 pm »
Ciekawe jak zweryfikuje to życie i zastanawiające jest, że dopuszczalna jest bilokacja (2 numerki na jedną godzinę).
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:22:06 pm »
Mnie natomiast zastanawia trochę odwrotna sytuacja. Ciekawy czy będzie można podejść do autora nie posiadając numerka w sytuacji, gdy nie będzie chętnych? Zdarzało się tak w zeszłym roku. Podejrzewam, że problemu nie będzie, ale...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline kosmoski

Odp: Konstruktywne propozycje zmiany system numerków w strefia autografów MFKiG
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:54:53 pm »
Rok temu brak numerka w takiej sytuacji nie był żadnym problemem.


 

anything