Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy europejskie

Durango

<< < (21/21)

-gościu-:
Dobra. Ma swoje wady, jest dość monotonna i pewnie lepiej czytać po jednym-kilka tomów, niż od razu większą ilość, ale i tak to przyjemna rozrywka. A jeśli lubi się westerny i kreskę Swolfsa, to nie można narzekać.

Amer:
Klint, wypowiem się po lekturze dwóch tomów i jako ktoś, dla kogo western jest ciekawym gatunkiem, ale daje radę bez niego żyć.

Rewelacyjne rysunki, ale to sam stwierdzisz, gdy sprawdzisz przykładowe plansze w Internecie. Fabuła sztampowa i pędzi jak szalona; z jednej strony to duży minus, bo pojedynczy album czyta się bardzo szybko, przez co sprawia on wrażenie krótszego, niż jest rzeczywiście, a ponadto umyka cała szczegółowość kreski (niby można wrócić po lekturze i przejrzeć ponownie, ale jakoś się nie chce); z drugiej strony krótka, lecz intensywna, rozrywka pozostawia po sobie wrażenie sytości. Przypomina dolarową trylogię Leone: samotny, tajemniczy główny bohater, niby szlachetny, ale też niewzbudzający sympatii innych person komiksu, odrealnione strzelaniny, naturalistycznie ukazana przemoc (choć Leone to tam mało co jeszcze pokazał, tu przemoc przypomina raczej III fazę f. westernu, tj. antywestern). Główne kobiece bohaterki to prostytutki. Krótko mówiąc: western jak się patrzy! Mnie się podoba.

Komuś pierwszy album skojarzył się ze świetnym filmem "Człowiek zwany Ciszą" Corbucciego, to ja przy okazji polecę jeden z moich ulubionych westernów, mianowicie "Twarzą w twarz" Sollimy (na FW pod oryginalnym tytułem i tak też łatwy do namierzenia na polskich stronach: http://www.filmweb.pl/film/Faccia+a+faccia-1967-5505 ). To z tego filmu wyłapałem świetny cytat (jestem ich zbieraczem): "Jeden brutalny człowiek jest zwykłym przestępcą, setka ludzi - bandą, sto tysięcy to armia." Muzyka: Ennio Morricone. Zwiastun: //www.youtube.com/watch?v=Oo7VJnhwDZQ

bowie:
Jeśli jesteś zbieraczem cytatów, to podsyłam jeden westernowy: "Wiesz, Call, myśmy po prostu przedobrzyli. Wybiliśmy wszystkich ludzi, dzięki którym działo się w tym kraju coś ciekawego"
"Na południe od Brazos". Genialna książka!

Klint:
Amer, dziękuje za tak obszerną opinię niemniej nie przymierzam się do tej serii. Byłem poprostu ciekaw.

smorgart:
etoricoxib 60 rezeptfrei etoricoxib 60 mg rezeptfrei  etoricoxib 30 mg rezeptfrei vermox bestellen ohne rezept vermox tabletten ohne rezept  vermox kaufen online dulcolax ohne rezept dulcolax ohne rezept  dulcolax rezeptfrei kaufen stromectol tabletten kaufen stromectol 6 mg kaufen  stromectol rezeptfrei deutschland xenical tabletten kaufen orlistat 60 mg kaufen schweiz  xenical rezeptfrei in österreich seroquel 100 mg kaufen seroquel kaufen apotheke  quetiapin ohne rezept maxalt 10 mg kaufen maxalt kaufen rezeptfrei  maxalt bestellen ohne rezept azithromycin ohne rezept kaufen azithromycin kaufen schweiz  azithromycin rezeptfrei quetiapin ohne rezept seroquel online kaufen  seroquel 100 mg kaufen vermox 100mg rezeptfrei vermox ohne rezept bestellen  vermox kaufen ohne rezept

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej