Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

komiksy z konkursu im. Janusza Christy

<< < (2/5) > >>

mgnesium:
"krasnolud nap" - czytał ktoś? jak wrażenia?

(nie widziałem sensu zakładać nowego tematu - album mamy tylko jeden, a komiks, przynajmniej wizualnie, nawiązuje do prac christy).

Archelon:
Krasnolud Nap to sprawnie napisana opowieść fantasy dla młodszych dzieci. Lord Dartor przypomina mi Gargamela lub Iktorna z gumisiów. Tytułowy bohater nie jest postacią krystaliczną, to łasuch, nicpoń, manipulator i złodziejaszek. Nap ucieka z lochów Dartora. Krasnoluda znajduje księżniczka Klara i jej przyjaciel. Nap podstępnie namawia dzieci na wyprawę do magicznej krainy. Tropem córki podąża król. Równocześnie Dartor oraz jego pomocnik będący właścicielem gadającego psa poszukują zbiegłego krasnoluda. Podobał mi się pomysł z gadającym psem i jego niezbyt rozgarniętym właścicielem. Sympatyczny jest także smok, którego pamięć nie jest idealna i musi sporządzać graficzne notatki. Oczywiście jak wszystkie smoki kocha skarby.
Rysunki przypominają mi prace Sławomira Jezierskiego.
Za około 15 zł (w niektórych księgarniach internetowych) warto kupić.

Death:
Mam inny komiks tego duetu. O Heweliuszu. Rysunki wyglądają świetnie. Od dawna się za to zabieram. Pamiętam, że tutejszy administrator CD Jack i Holcman z Kultury Gniewu bardzo ten komiks chwalili.  http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/163363-uczen-heweliusza
Czytałeś i masz porównanie? Bo jak mi się spodoba, to sobie kupię tego o krasnoludzie, jeśli dorównuje Heweliuszowi. Trystuła ma najlepszą kreskę ze wszystkich rysowników, jakim Egmont wydał albumy po konkursach im. Christy.

mgnesium:
dziękuję za odpowiedzi. pewnie przy okazji zamówię (na jakiejś stronie przeczytałem, że krasnolud nap jest najbliższy duchem - cokolwiek miałoby to znaczyć - komiksom christy ze wszystkich, które zostały do tej pory nagrodzone w konkursie jego imienia), ale ciekaw byłem opinii innych.

Archelon:
Niestety Heweliusza nie czytałem.
Rysunki troszkę się zmieniły. Szczególnie widać na przykładzie twarzy. Inaczej rysowane oczy. Jak wspomniałem bardziej przypominają stylowo postacie rysowane przez Sławomira Jezierskiego (Kic Przystojniak). Być może tylko ja mam takie odczucia.
Aleja Komiksu zamieściła recenzję Napa (niżej 3 przykładowe plansze):
http://www.alejakomiksu.com/artykul/6463/Podroz-przez-smocza-kraine/


Zgadzam się, że problemem może być antypatyczność tytułowego bohatera. Szczególnie w odbiorze przez dzieci.
Co do zakupu pozycji, moim zdaniem warto.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej