trawa

Autor Wątek: All-Star Western  (Przeczytany 23151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

All-Star Western
« dnia: Październik 10, 2014, 04:33:27 pm »
Jonah Hex dzieli i rządzi :wink:
Pierwszy tom All-Star Western oceniam bardzo wysoko, pomimo wielu twórców cały tom trzyma poziom. Chociaż dwa ostatnie opowiadania są nieco słabsze, to absolutnie nie zaburza rytmu komiksu. Każda postać przedstawiona jest w wyjątkowy sposób, bohaterowie mają swoje silne charaktery, które już na pierwszych stronach pokazują z kim będziemy mieli do czynienia. W przeciwieństwie do WW, tutaj od początku mamy odjechaną podróż po Gotham City, każda strona jest pełna akcji, na żadnym etapie czytania nie będziecie się nudzić. Obok głównej serii duetu Snyder/Capullo, All-Star będzie moim numerem dwa jeśli chodzi o komiksy wydane z nowego DC. Świetny ruch Egmontu!

Offline maximumcarnage

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2014, 05:48:18 pm »
Przeczytałem. Świadomie podzieliłem sobie tom na 2 razy, bo nie mogłem znieść już tych rysunków Moritata. Po prostu katastrofa. Miejscami miałem problem z rozpoznaniem postaci na drugim planie. I obawiam się, że nie był to celowy zabieg. Ale myślałem sobie: "Jeszcze trochę, tylko trochę, później będzie Bernet". I rzeczywiście, opowieść narysowana przez Berneta jest najlepsza graficznie. Ale nie spodziewałem się niczego innego po artyście znanym ze świetnego "Torpedo". Tylko, że całą przyjemność z lektury popsuła mi fabuła, a właściwie jej brak.
Moim zdaniem pierwszy tom "All Star Western" można podzielić na 3 części. Pierwsza to "opowieści z Gotham" z udziałem Hexa - dobra fabularnie, bardzo słaba graficznie. Co prawda fabuła jest trochę od Sasa do Lasa ale jest to początek historii, trzeba stworzyć jakiś zarys. Przymykam wiec oko, liczę że się wyklaruje w następnych tomach.
Druga część to opowieść o El Diablo narysowana przez Berneta. Graficznie jest dobrze ,fabularnie mocno średnio. Krótka opowiastka o nienasyconych zombie. Nie wiem czy potrzebna.
Trzecia część to opowieść o Duchu z Barbary Coast. Graficznie nieźle, fabuły "brak" (właściwie jest na tyle idiotyczna, że wolę myśleć że jej po prostu nie ma). Moim zdaniem zwykły zapychacz, rzecz całkowicie niepotrzebna, psująca klimat tomu.
Podsumowując, liczyłem na wiele, dostałem bardzo mało. W skali od 1 do 10 dałbym 4. Pewnie kupię kolejny tom, bo lubię Hexa i Gotham z XIX wieku ale ... w takich chwilach doceniam, że mam w kolekcji "Gotham w świetle lamp gazowych".

ramirez82

  • Gość
Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2014, 12:17:38 am »
Też właśnie przeczytałem. Jak dla mnie średnie czytadło. Zapowiadało się ciekawie, western z DC, klasyczny komiksowy rewolwerowiec w odświeżonym wydaniu, do tego jeszcze dawne Gotham, zachęcająca okładka, dobre oceny na amazon.com. Niestety, w rzeczywistości "All Star Western" to słabo narysowane, proste i nudne historyjki. Przy tych wszystkich wydawanych u nas frankofońskich westernach, rysowanych przez Girauda, Swolfsa, Rosińskiego, Mariniego i Boucqu, Jonah Hex z Nowego DC Comics marnie się prezentuje. Oby drugi tom okazał się lepszy.

Druga część to opowieść o El Diablo narysowana przez Berneta. Graficznie jest dobrze ,fabularnie mocno średnio.

Szkoda, że to już nie jest ten Bernet z czasów Torpedo. Kolory w tej historii mi się podobają, ale kreska Berneta rozczarowała.

Trzecia część to opowieść o Duchu z Barbary Coast. Graficznie nieźle, fabuły "brak" (właściwie jest na tyle idiotyczna, że wolę myśleć że jej po prostu nie ma). Moim zdaniem zwykły zapychacz, rzecz całkowicie niepotrzebna, psująca klimat tomu.

A mi tę opowieść chyba najlepiej się czytało. Pani Zemsta po chińsku, w realiach Dzikiego Zachodu, do tego całkiem dobra kreska.

Offline maximumcarnage

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2014, 08:00:05 am »
zachęcająca okładka,

Właśnie te okładki (ta tytułowa i te ukryte w tomie) to były najlepsze graficznie rzeczy.

dobre oceny na amazon.com.

Ale na goodreads już nie jest tak kolorowo http://www.goodreads.com/book/show/13532242-all-star-western-vol-1

Szkoda, że to już nie jest ten Bernet z czasów Torpedo. Kolory w tej historii mi się podobają, ale kreska Berneta rozczarowała.

Po zastanowieniu też muszę stwierdzić, że to nie jest ta forma co w "Torpedo" czy "Krakenie". Ale na tle rysunków Moritata i tak wypada bardzo korzystnie.


A mi tę opowieść chyba najlepiej się czytało. Pani Zemsta po chińsku, w realiach Dzikiego Zachodu, do tego całkiem dobra kreska.

Kreska niezła ale ta fabuła jest cholernie prosta i głupia. Denerwowało mnie także, że główna bohaterka opisuje swoje działania i motywy (tak jakby czytelnik sam się nie domyślił na podstawie kadrów). Strasznie to infantylne.

Offline vision2001

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2014, 08:16:02 am »
Po zastanowieniu też muszę stwierdzić, że to nie jest ta forma co w "Torpedo" czy "Krakenie". Ale na tle rysunków Moritata i tak wypada bardzo korzystnie.
Tobie może Moritat nie odpowiada, a mnie za to bardzo jego rysunki się podobają.
Bernet się nie postarał, bo pewnie dali mu krótki czas na wykonanie grafiki. Przecież każdy wie, że komiks amerykański to linia produkcyjna.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2014, 08:20:40 am »
Tobie może Moritat nie odpowiada, a mnie za to bardzo jego rysunki się podobają.

Nie mogą mi się podobać rysunki, które utrudniają odbiór komiksu. Nie można rozpoznać miejscami twarzy bohaterów, a tła są czasem tak skąpe że nie wiadomo gdzie oni się znajdują. Uproszczenie może być zaletą, tutaj jednak jest wadą.

BTW Kolejne tomy (niewydane u nas) też rysuje Moritat?

ramirez82

  • Gość
Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2014, 08:30:57 am »
Ale na goodreads już nie jest tak kolorowo http://www.goodreads.com/book/show/13532242-all-star-western-vol-1.

No nie jest. Nawet te 3,70 wydaje mi się zawyżoną oceną.

Po zastanowieniu też muszę stwierdzić, że to nie jest ta forma co w "Torpedo" czy "Krakenie". Ale na tle rysunków Moritata i tak wypada bardzo korzystnie.

Zgoda. Na tle rysunków Moritata nawet Bernet w słabej formie wypada lepiej. O tyle o ile po pierwszych tomach "Detective Comics", czy ostatnim "Supermanie" miałbym dylemat, czy nazwać "All Star Western" najsłabszym tomem z wszystkich dotąd wydanych w kolekcji Nowe DC Comics, to te historie rysowane przez Moritata z czystym sumieniem mogę nazwać najgorzej narysowanymi komiksami z Nowego DC Comics.

Kreska niezła ale ta fabuła jest cholernie prosta i głupia. Denerwowało mnie także, że główna bohaterka opisuje swoje działania i motywy (tak jakby czytelnik sam się nie domyślił na podstawie kadrów). Strasznie to infantylne.

Dla mnie komiks ten ma fajny oldschoolowy klimat, nie zdziwię się jak coś w tym stylu przeczytamy kiedyś w "Coś na Progu: Złota  Era Komiksu".

Offline vision2001

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2014, 08:32:07 am »
Nie mogą mi się podobać rysunki, które utrudniają odbiór komiksu. Nie można rozpoznać miejscami twarzy bohaterów, a tła są czasem tak skąpe że nie wiadomo gdzie oni się znajdują. Uproszczenie może być zaletą, tutaj jednak jest wadą.
Ja nie miałem problemów z odbiorem tego komiksu właśnie dzięki brudności grafiki i z rozpoznawaniem postaci. Dla mnie całość grafiki Moritata jest rewelacyjna - coś w stylu pierwszych numerów Spawn - Dark Ages. Dla mnie bajka.
BTW Kolejne tomy (niewydane u nas) też rysuje Moritat?
Tak (info na podstawie z amazon.com)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2014, 08:37:30 am »
BTW Kolejne tomy (niewydane u nas) też rysuje Moritat?

http://dc.wikia.com/wiki/All-Star_Western_Vol_3_7

No niestety. Tom 2 zbiera zeszyty od 7 do 12. W każdym główną historię rysuje Moritat.

Ale w 10 zeszycie jest krótka historia rysowana przez rysownika "Batman: Venom"! Mam nadzieję, że znajdzie się w wydaniu zbiorczym.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2014, 08:40:57 am wysłana przez ramirez82 »

Offline maximumcarnage

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2014, 08:46:07 am »
http://dc.wikia.com/wiki/All-Star_Western_Vol_3_7

No niestety. Tom 2 zbiera zeszyty od 7 do 12. W każdym główną historię rysuje Moritat.

No to mnie Zmartwiłeś. Mam nadzieję, że albo Moritat zmieni styl albo przed końcem serii ktoś się opamięta. Jeśli nie to boję się o wyniki sprzedaży tej serii u nas i jej ewentualną kontynuację.

A druga część na goodreads ma bardzo podobne, niskie oceny http://www.goodreads.com/book/show/15754955-all-star-western-vol-2
Niepokoi mnie to.

ramirez82

  • Gość
Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2014, 08:50:54 am »
Moritat rysuje do 27 zeszytu.  :neutral: U nas chyba na razie mają wyjść dwa tomy, które stanowią jakąś tam zamkniętą całość. Patrząc na okładki późniejszych zeszytów, chyba Hexa czeka podróż w przyszłość i spotkanie z Supermanem. Głupi pomysł. Za to 34 zeszyt rysuje Darwyn Cooke!

Offline vision2001

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2014, 08:52:13 am »
No to mnie Zmartwiłeś. Mam nadzieję, że albo Moritat zmieni styl albo przed końcem serii ktoś się opamięta. Jeśli nie to boję się o wyniki sprzedaży tej serii u nas i jej ewentualną kontynuację.
A ja uważam wręcz przeciwnie - mam nadzieję, że grafika będzie na zbliżonym poziomie.
Na razie jest 2:1 (ramirex82 + maximumcarnage vs vision2001), że się nie podoba...
A druga część na goodreads ma bardzo podobne, niskie oceny http://www.goodreads.com/book/show/15754955-all-star-western-vol-2
Niepokoi mnie to.
Nie znam się i dlatego pytam: 3,71 to słaba ocena? Bo dużo komiksów ma ocenę na takim poziomie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2014, 08:56:18 am »
A ja uważam wręcz przeciwnie - mam nadzieję, że grafika będzie na zbliżonym poziomie.
Na razie jest 2:1 (ramirex82 + maximumcarnage vs vision2001), że się nie podoba...

ramirez82 + maximumcarnage vs vision2001 + Itachi
Na razie więc 2-2 :wink: A tak na poważnie to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony All-Star i mam nadzieję, że będzie wydawany dalej, po drugim tomie.

Offline maximumcarnage

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2014, 08:56:55 am »
Patrząc na okładki późniejszych zeszytów, chyba Hexa czeka podróż w przyszłość i spotkanie z Supermanem. Głupi pomysł.

Może nie taki głupi. Gdzieś czytałem, że w późniejszych zeszytach ma się pojawić Booster Gold. Miałoby wiec to jakieś uzasadnienie. Poza tym kiedyś oglądałem "Ligę Sprawiedliwości bez granic" (fajna kreskówka) i fajnie tam wyglądało porównanie Hexa z Batmanem (to byłby ciekawy zabieg).

Za to 34 zeszyt rysuje Darwyn Cooke!

I to jest nadzieja na lepsze jutro.

Nie znam się i dlatego pytam: 3,71 to słaba ocena? Bo dużo komiksów ma ocenę na takim poziomie.

Skala jest od 1 do 5. 3.71 to jest mocno średnia ocena, nie dramatycznie słaba (za takie uważam w okolicach 3.50 i niżej) ale i niezbyt dobra.

Offline peta18

Odp: All-Star Western
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2014, 09:12:00 am »
Jeszcze nie skonczylem czytac ASW, ale rzeyczwiscie nie jest to lektura gornych lotow na razie takie naciagane 3/5. Co do rysunkow Moritata to dla mnie jest super! Podobaja mi sie te grube obrysy i uproszczone tla. Jak dla mnie caly tom moglby rysowac :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything