Autor Wątek: "Święte Królestwo"  (Przeczytany 22843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2014, 09:10:19 am »
W jakiej formie jest dodana ścieżka dźwiękowa?  Wiadomo co zawiera?
http://coryllus.pl/?wpsc-product=swiete-krolestwo
Do komiksu dołączona jest płyta z autorskimi kompozycjami Tomasza, jest on bowiem także muzykiem. Płyta zawiera sześć tematycznych utworów instrumentalnych związanych bezpośrednio z treścią albumu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2014, 01:45:41 pm »
Czy ja wiem czy drogo? Ja patrzę na to, że produktem nie jest sam komiks, ale również ścieżka dźwiękowa (bez której co poniektórzy na pewno by się obyli), więc 60 pln to wcale nie są jakieś wygórowane pieniądze jako za całość.
Do Września pułkownika Maczka płyta CD z piosenką miała być gratis. Może kłamali. ;)

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2015, 03:48:05 pm »
Nie wiedziałem czy wkleić tutaj czy w temacie o Romowe.
Grubo ponad 2-godzinny filmik, a ogląda się świetnie. Polecam fanom komiksów z IPN, Romowe i Bereźnickiego. W ogóle każdemu kto ma mózg. Im dalej, tym lepiej.
Chyba muszę w końcu kupić Święte królestwo. Ciekawe czy jak czytaliście ten komiks, to wyłapaliście te wszystkie smaczki, o których tutaj opowiadają.  :smile:
https://www.youtube.com/watch?v=zWmSMvBnHuw

Tutaj jeszcze jeden. Dopiero teraz go znalazłem, więc jeszcze nie oglądałem: https://www.youtube.com/watch?v=ZAS_tBU9pcI
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2015, 03:52:32 pm wysłana przez Death »

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2015, 06:37:54 pm »
Zamówiłem, żeby wydać 71 zł na 56 stron komiksu to jednak trzeba być zaintrygowanym :wink:

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2015, 03:16:37 pm »
Czytał ktoś już Święte Królestwo? W temacie cisza jak makiem zasiał...

Stwierdzam, że jestem pod wrażeniem komiksu duetu Bereźnicki/Maciejewski, chociaż czasy w których toczy się fabuła zbytnio mnie nie interesują, to komiks czyta się wyśmienicie. Szkoda tylko, że dosyć szybko. Po lekturze ma się ochotę na zdecydowanie więcej. Święte Królestwo jest taką trampoliną, aby pogłębić swoją wiedzę odnośnie historii Polski i Europy Środkowej jako centrum świata.

Pod względem rysunków album bije na głowę większość konkurencji. Widocznie jednak pomogły im odpowiednio dobrane żywe kolory, a także jakość wydania komiksu, błyszczący papier dobrej jakości, twarda okładka czy rozkładane strony. Dołączona płyta, którą właśnie słucham również w bardzo udany sposób komponuje się z komiksem, kawał dobrego rocka.

Jedyny mankament w moim egzemplarzu to zagięta rozkładana strona na około 2 cm wzdłuż. Rozprostowałem ją, ale pozostała widoczna biała linia. Święte Królestwo będzie kontynuowane w kolejnym albumie, wypada więc życzyć twórcom udanej współpracy.

Jeśli ktoś się zastanawia, zachęcam do zakupu!

Offline Nawimar

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2015, 04:32:22 pm »
Cisza zapewne nieprzypadkowa, bo dystrybucja komiksu ograniczona jest w zasadzie tylko do wydawcy. Podejrzewam, że spora część komiksowej braci może nawet nie być świadoma istnienia "Świętego Królestwa".

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2015, 06:44:38 pm »
A jak Coryllus zapakował ten komiks? Jest foliowany? Dodano bąbelki, karton? I rozumiem, że przyszedł pocztą? 71 zł z wysyłką to sporo, ale wkrótce kupię. A pytam o to wszystko, bo jak mam dać 71 zł za pojedynczy komiks w formacie frankofońskim, to ma być w stanie idealnym.  :smile:  Na ten komiks nie ma żadnych zniżek, więc to tak jakbym kupił album z ceną 100 zł na okładce w Arosie.
Nie jestem pewien czy interesuje mnie ta dodana płyta. Piosenka dołączona do Września pułkownika Maczka nie jest nawet w połowie tak dobra jak np. Deszcze niespokojne z Pancernych, Chodź ze mną z Wyspy złoczyńców, Nim wstanie dzień z Prawa i pięści, czy Róża i bez z Jak rozpętałem II WŚ. No, ale Bereźnicki nie miał do pomocy tekściarza klasy Agnieszki Osieckiej. Bo muzyka bardzo ok, gorzej ze słowami. Tytuły wymieniłem, bo w którymś z wywiadów na YT Bereźnicki wspominał, że chciał stworzyć piosenkę w stylu właśnie Ballady o pancernych (znanej również jako Deszcze niespokojne). Te 4 mogę słuchać na okrągło, a piosenkę z Maczka posłuchałem 2 razy i mam dość. Bossssze, ale słaby ten tekst (nawet nie pamiętam kto jest jego autorem).
W każdym razie komiks kupię, bo planszę są obłędne, pomysły są obłędne i strasznie mnie intryguje duet Maciejewski-Bereźnicki. A jak kupię komiks, to od razu z jakimś tomem Baśni jak niedźwiedź, bo to muszą być świetne książki.
Oto plansze. Trzymajcie się fotela, jeśli jeszcze nie widzieliście tej z monetami, dłoną i miastem z tyłu. http://issuu.com/tomaszbereznicki/docs/swiete_krolestwo?e=0/10020057

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2015, 07:40:58 pm »
A jak Coryllus zapakował ten komiks? Jest foliowany? Dodano bąbelki, karton? I rozumiem, że przyszedł pocztą? 71 zł z wysyłką to sporo, ale wkrótce kupię. A pytam o to wszystko, bo jak mam dać 71 zł za pojedynczy komiks w formacie frankofońskim, to ma być w stanie idealnym.  :smile:

Komiks jest zafoliowany, wysłany został w kopercie bąbelkowej, dosyć ściśle, więc przyszedł w bardzo dobrym stanie. Oczywiście pocztą, we wtorek dostałem potwierdzenie otrzymania zapłaty, w środę potwierdzenie wysłania, a Święte Królestwo otrzymałem dzisiaj po 14. Jedyny minus, tak jak wspomniałem wcześniej dałem za zagięcie rozkładanej strony.

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2015, 01:56:23 pm »
Znając moje szczęście jak przyjdzie w samej kopercie bąbelkowej, to będzie rozwalony. Chyba zaczekam na jakieś targi książki i po prostu kupię kilka książek w tym ten komiks na jego stoisku.

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2015, 09:44:03 pm »
Death kupuj, będzie chociaż z kim podyskutować!

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2015, 09:48:25 am »
Death kupuj, będzie chociaż z kim podyskutować!
Już niedługo kupię, to sobie podyskutujemy. Czekam aż wyjdzie drugie wydanie pierwszego tomu Baśni jak niedźwiedź, bo chcę spróbować tę serię i kupię razem. Ma być twarda oprawa. Jest już okładka Bereźnickiego. Dużo ładniejsza, niż ta w pierwszym wydaniu.

A może jeszcze wezmę najnowszy numer Szkoły nawigatorów, bo jest dużo o Imperium Brytyjskim i ich najazdach na kontynent i świetnie mi to uzupełni wiedzę, którą nabyłem czytając Pomocnik historyczny Polityki.
Maciejewskiego zawsze dobrze posłuchać, bo potrafi opowiadać: https://youtu.be/N9e7xCyDoFQ
Na końcu mówi trochę o Świętym Królestwie. Itachi, wyczaiłeś nawiązanie do Ojca Chrzestnego? :smile:

Offline Nawimar

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2015, 10:02:00 am »
Widzę Death, że na dobre wciągnąłeś się do "sekty" Coryllusa :smile: Gratuluję. To tak tylko dodam, że podobno Tomasz Bereźnicki rysuje już kolejny komiks. Tyle że chyba nie jest to jeszcze kontynuacja "Świętego Królestwa".

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2015, 10:15:31 am »
To wiem, mówi nawet o tym w tym filmiku. Jakiś inny komiks. Kontynuacja Świętego Królestwa będzie w 2017 r.
Nie wiem czy się wciągnąłem, na razie jeszcze nic nie czytałem. Jestem wstępnie zainteresowany. Fajnie opowiada i ma super podejście do biznesu, czyli jesteśmy skazani na sukces, trzeba ostro zapieprzać i tak dalej. :smile:

Offline Nawimar

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:44:42 pm »
Coryllus odwołał planowaną na 2017 r. kontynuacje "Świętego Królestwa". Coś mu chyba poszło nie do końca tak jak się spodziewał

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2015, 08:47:59 pm »
No niestety, czytałem ten tekst ostatnio i bardzo żałuję.

 

anything