trawa

Autor Wątek: "Święte Królestwo"  (Przeczytany 22588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 24, 2015, 07:48:18 pm »
Z tego co wiem, to jemu się te książki i komiksy sprzedają znakomicie. Chyba wszystkie książki już miały dodruki, a po bodaj miesiącu, czy dwóch Świętego Królestwa sprzedał 400 sztuk. Romowe też super schodziło. To komiksy, które kupują ludzie na co dzień komiksów nieczytający. On woli sam sprzedawać, bo schodzą, za dużo musiałby oddawać kasy pośrednikom. Dopiero teraz trochę sobie strzelił w stopę, bo wydrukował tego nowego wydania 1. tomu Baśni nie wiadomo ile. Jestem ciekaw jak bardzo trzeba przestrzelić z nakładem, żeby rozwalić projekt, którym jeszcze kilka tygodni chwaliło się na lewo i prawo, że super sprzedaż i w ogóle.
Już miał to imperium rozwinięte. Książki, komiksy, za chwilę wyjdzie jakaś książka obrazkowa z rysunkami Bereźnickiego. Jeszcze kilka tygodni temu pisał na blogu, że Baśnie w HC będą powstawać w jakimś szybkim tempie. A tu nagle zonk. Po przeczytaniu komiksu Święte Królestwo nie wyobrażam sobie, że nie będzie tych o generale Sosabowskim i Spaleniu Rzymu. Po prostu sobie nie wyobrażam. To nie jest opcja, że nie wyjdzie jakiś frankofon do poczytania, dajmy na to Skarga utraconych ziem, to sobie kupię inny, np. Wartowników. Na rynku nie ma niczego podobnego do Świętego Królestwa i zapowiadanych przez Coryllusa komiksów.

Dla komiksów mógłby zrobić wyjątek i dać je do paru specjalistycznych sklepów, żeby kupili nie tylko czytelnicy jego książek, ale i komiksowo. Bo teraz to jest tak, że niby komiks (i to znakomity), a mało nas komiksiarzy go zakupiło. Ciekawe ile egzemplarzy miała swego czasu Gildia... Jakoś krótko był w ofercie. Właśnie Gildia, Incal, Centrum Komiksu i jeszcze ze dwa specjalistyczne i sprzedałby znowu kilkaset egzemplarzy. Tak mi się wydaje.

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:02:17 pm »
Z tego co wiem, to jemu się te książki i komiksy sprzedają znakomicie.

To w takim razie dlaczego rezygnuje również z wydawania komiksów, skoro sprzedaż dobra a i hit murowany? Z każdą kolejną publikacją grono czytelników zapewne byłoby większe.

Jestem ciekaw jak bardzo trzeba przestrzelić z nakładem, żeby rozwalić projekt, którym jeszcze kilka tygodni chwaliło się na lewo i prawo, że super sprzedaż i w ogóle.

Dobre pytanie, czyżby kwestia dodatkowego zera?

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 24, 2015, 08:15:28 pm »
On chyba nie rezygnuje. Tylko chwilowo zawiesza.
Pewnie wydał na to tyle kasy, że jak mu się nie sprzeda, to nie będzie miał jak wydać kolejnych rzeczy.
Więc hit hitem, ale najpierw trzeba mieć kasę na wydanie i zapłacenie np. Bereźnickiemu za jego pracę. No i trochę się chyba też obraził, bo pisał, że wydał Baśnie 1 w HC i w wysokim standardzie na życzenie czytelników. No, ale niska cena i duży nakład, to już jego pomysł, nie? :)
Wydał to w takiej samej cenie jak wcześniej broszurowe, a dodał HC, rysunki Bereźnickiego i jakieś inne bajery. No to musiał przy utrzymaniu ceny walnąć niezły nakład. A książka już miała ze 2 wydania + audiobook, więc pełno ludzi już tę książkę ma i tylko część wyda kasę na to samo (no, są tam chyba 3 dodatkowe opowiadania) drugi raz. Musiał mega przeszarżować z nakładem. Plus te dziwne moderowanie komentarzy. Ja nie wiem jak to działa, ale czasem dodaję komentarz i od razu jest, a pod innym wpisem jest napisane, że muszą zatwierdzić i wtedy znowu są dwie opcje, czyli albo zatwierdzą, albo nie. Patrząc na to, że mi nie zatwierdzili zwykłego pytania co to jest ta nowa książka Bereźnickiego z Piłsudskim na okładce, to musieli do siebie takim dziwnym zachowanie zrazić pełno czytelników. No bo serio, o co im chodzi? (piszę im, bo to zdaje się dwuosobowe wydawnictwo, Coryllusa i jego żony)
Normalnie taki wolnorynkowiec, a techniki moderacji na blogu jak cenzura za komuny.

Offline Nawimar

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 24, 2015, 09:00:15 pm »
Niestety Coryllus mistrzem dyplomacji nie jest. Rozmawiałem z nim kiedyś przy okazji jakichś targów i generalnie sprawia wrażenie zupełnie niepotrzebnie postrzelonego, a przy okazji osobnika, który wie wszystko - także w kontekście komiksowego rynku. Stąd pewnie problem w kontekście dogadania się z innymi dystrybutorami niż on sam. Jego kłopot. Albo się po "Świętym Królestwie" poduczy sztuki kompromisu albo popłynie wraz z nurtem Dunaju.
 
Co do sprzedaży tego komiksu to z tego z co wspominał jakiś miesiąc temu przy okazji jednego ze spotkań autorskich (w Dęblinie?) to ponoć udało mu się sprzedać 700 egz. (o ile oczywiście jest szczery). Pal licho polskie wydanie. Gorzej, że nadrukował sporo tego po angielsku licząc na wciśnięcie towaru Węgrom. Pech w tym, że Madziarzy bezceremonialnie spuścili go po rynnie. Na Wyspach raczej tego nie sprzeda, bo raz że kogo tam obchodzą jakieś Węgry, a dwa że pewnie i tak by się z nikim tam nie dogadał (nie tylko ze względu na barierę językową). Stąd niewykluczone, że to m.in. zalegająca anglojęzyczna wersja mogła przysłużyć się do wygaszania przezeń interesu.

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 24, 2015, 09:23:43 pm »
Pal licho polskie wydanie. Gorzej, że nadrukował sporo tego po angielsku licząc na wciśnięcie towaru Węgrom. Pech w tym, że Madziarzy bezceremonialnie spuścili go po rynnie. Na Wyspach raczej tego nie sprzeda, bo raz że kogo tam obchodzą jakieś Węgry, a dwa że pewnie i tak by się z nikim tam nie dogadał (nie tylko ze względu na barierę językową). Stąd niewykluczone, że to m.in. zalegająca anglojęzyczna wersja mogła przysłużyć się do wygaszania przezeń interesu.

Słusznie zauważyłeś, jednak wszytko zależy od tego jak podzielił nakład wersji anglojęzycznej. 1:3 w stosunku do naszej? 1:2? Trudno wyrokować. Z drugiej strony przy podejmowaniu tak ważnej decyzji jak druk w innym języku, wydawca powinien wstępnie dogadać się z dystrybutorami. Chyba, że to zrobił, też w sumie trudno ocenić, bo kompletnie nie znam rynku węgierskiego, więc nie będę wróżył z fusów. Jednak graficznie album robi wrażenie, tematycznie również obejmuje zasięgiem geograficznym, ciekawe dlaczego odzew był tak mizerny...

On chyba nie rezygnuje. Tylko chwilowo zawiesza.
Pewnie wydał na to tyle kasy, że jak mu się nie sprzeda, to nie będzie miał jak wydać kolejnych rzeczy.
Więc hit hitem, ale najpierw trzeba mieć kasę na wydanie i zapłacenie np. Bereźnickiemu za jego pracę. No i trochę się chyba też obraził, bo pisał, że wydał Baśnie 1 w HC i w wysokim standardzie na życzenie czytelników. No, ale niska cena i duży nakład, to już jego pomysł, nie? :smile:

Pytanie tylko czy zaryzykuje po raz kolejny, skoro teraz się sparzył? Dużo będzie zależało teraz od tego w jakim tempie będą schodziły egzemplarze. Bo to, że autor jest zakręcony na punkcie historii to pewne, chęci i zapału raczej nie straci. Podobno Bereźnicki ma teraz brać udział w innych projektach, więc też nie wiadomo jak dalej ta współpraca się potoczy. Podobnie jak Ty, nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie otrzymamy kontynuacji Świętego Królestwa. Jednak następnym razem odpuściłbym sobie bajery typu płyty z muzą, a skupił się na samej formie komiksowej. Albo wydał dwie wersje, jedną z płyta, drugą bez. Żeby tylko jednak wtedy z nakładem płyt nie przestrzelił :smile:


Offline Nawimar

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 24, 2015, 09:58:47 pm »
Itachi: "wydawca powinien wstępnie dogadać się z dystrybutorami"
 
Pewnie, że powinien, ale oczywiście tego nie zrobił. Po co skoro skoro z góry wie wszystko i był przekonany, że Węgrzy wzniosą mu za ten komiks pomnik tuż obok pomnika Bema. Z tego co wspominał gość z ambasady węgierskiej nawet nie kojarzył bitwy pod Mohaczem. Zapytał tylko czy Węgrzy wygrali. Gdy okazało się, że nie zupełnie stracił zainteresowanie Maciejewskim. Oczywiście ku jego zaskoczeniu, bo był przekonany że spokojnie zarobi na Węgrzech kokosy. Niektórzy z mitomanii leczą się w wieku młodzieńczym; inni cierpią na nią zwykle do splajtowania ponoć niezatapialnego interesu. Ogólnie podejrzewam, że żaląc się na słabą sprzedaż Coryllus akurat tego dnia miał niedobór magnezu, a co za tym idzie lekkiego doła. Pewnie niczym bohaterowie "Najdłuższej podróży" opije się podwójnego kakao, odzyska animusz i zbierze na tyle sporo kasy, aby kupić sobie dalszy udział Bereźnickiego w swoich inicjatywach. Dlatego wcześniej czy później "Sacco di Roma" pewnie powstanie (tak mniemam).

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 09, 2015, 07:01:19 pm »
Od dziś w sprzedaży ta książka z mnóstwem rysunków Bereźnickiego, o której pisaliśmy kilka postów temu. 4 dyszki to fajna cena. Szkoda tylko, że nie podali ilości stron, formatu itd. Coryllus niby zna się na biznesie, a nie podaje podstawowych informacji. Chyba sobie kupię tę książkę, bo na filmiku z YouTube widać, że świetne rysunki, ale dopiero za jakiś czas, bo na razie nadchodzą majowe komiksy.
Tutaj jest trochę info: http://coryllus.pl/?p=2330
A tutaj można kupić: http://coryllus.pl/?wpsc-product=narodziny-swiata-w-20-obrazach-1864-1914

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 02, 2015, 03:25:55 pm »
Na tym filmiku od 18:40 Coryllus pokazuje plansze najnowszego książko-komiksu (picturebooka no), który stworzył z Bereźnickim: https://www.youtube.com/watch?v=hQ4MF3GalUM
Bardzo ładne te ilustracje. Szkoda, że na razie nie pracują nad tymi zapowiadanymi komiksami o Sosabowskim i Spaleniu Rzymu, ale dobre i to. Od jutra do niedzieli koleś będzie we Wrocławiu na targach książki. Szkoda, ze akurat wyjechałem stamtąd na tydzień, bo chętnie wydałbym na stosku te 8 dych na dwie podobne komikso-książki duetu Bereźnicki-Maciejewski:
http://coryllus.pl/?wpsc-product=narodziny-swiata-w-20-obrazach-1864-1914
http://coryllus.pl/?wpsc-product=swiat-w-ciemnosciach
A wysyłki w samej bąbelkowej się boję.

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 19, 2016, 11:16:09 pm »
Na warszawskich targach premierę będzie miał nowy komiks Bereźnickiego.

Mamy już na koncie sporo produktów graficznych, a teraz dochodzi do tego jeszcze jeden – album zatytułowany „Zamah”, którego główną osią jest historia polemizująca ze sławnym komiksem Karela Saudka, opublikowanym dawno temu w magazynie „Relax”, który nosił tytuł podobny, ale inaczej zapisany – „Zamach”.

Album wydany jest w twardej oprawie, ma 72 strony i zawiera także pierwszy na świecie komiks o przygodach Adama Michnika.


Różne linki:
Tu można kupić: http://coryllus.pl/?wpsc-product=zamah-komiks-polemiczny
Tu są przykładowe plansze: https://issuu.com/tomaszbereznicki/docs/zamah_net
A tutaj ziomek pisze trochę o komiksie:
http://coryllus.pl/?p=3411
http://coryllus.pl/?p=3423

Maciejewski już kilka razy zapowiadał komiksy z rysunkami Bereźnickiego, ale nie wszystkie się ukazały. Pamiętam, że planował albumy o spaleniu Rzymu i Sosabowskim. Święte Królestwo było świetne, więc bardzo czrkam na kolejne.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2016, 11:28:17 pm wysłana przez Death »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 21, 2016, 06:26:54 pm »
Tutaj troszkę o komiksie "Zamach".
https://www.youtube.com/watch?v=G-pW3U44_EU
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 21, 2016, 03:31:27 pm »
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/306043-zamah-czyli-meisterstueck-i-inne-komiksy

Zamówione! Jak ktoś ma program rabatowy to wychodzi tylko 37,60 zł :smile:

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 21, 2016, 05:55:18 pm »
A Narodziny świata kiedykolwiek mieli? Niby są podstrony na Gildii, ale nie widziałem w sprzedaży.
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/291928-narodziny-swiata-1-narodziny-swiata-w-20-obrazach-1864-1914
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/291929-narodziny-swiata-3-swiat-w-ciemnosciach-1945-1956
Super, że mają Zamah, bo niedługo kupię sobie u nich razem z nowym komiksem Wyrzykowskiego i Zajączkowskiego, który właśnie się drukuje.

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 03, 2016, 07:31:34 pm »
Fajna ta grafika z Vabanku w 2:56. :) Dobrze, że sobie zamówiłem. Itachi, czytałeś już?

Offline Itachi

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 03, 2016, 07:49:42 pm »
Moje zamówienie z Gildii jest dosyć obszerne (około 20 pozycji) więc jeszcze trochę muszę poczekać. Z drugiej strony muszę zrobić kolejne z serią "Narodziny świata" póki są dostępne. Swoją drogą są gdzieś przykładowe ilustracje z "Oświęcimskich historii"?

Offline Death

Odp: "Święte Królestwo"
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:18:17 pm »
Też szukałem tych plansz. Nigdzie nie ma. Na razie wziąłem Narodziny świata x 2 i ZamaH. Jak będą choć w połowie tak dobre jak Święte królestwo, to jesteśmy w domu. :)

 

anything