Autor Wątek: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!  (Przeczytany 56052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« dnia: Listopad 01, 2014, 04:55:19 pm »
Znamy już praktycznie wszystkie zapowiedzi na ten rok, dlatego sądzę że możemy zacząć patrzyć w przyszłość. Jak myślicie kolejny rok będzie jeszcze lepszy?

Zastanawiając się nad pytaniem, na co czekam najbardziej, stwierdziłem że na bardzo, bardzo dużo świetnych komiksów :wink:

Zaczynając od Egmontu, na czele z nowym DC (Batman, Detective Comics, All-Star Western + nowe zapowiedzi), dodrukiem Roku pierwszego, dodrukiem pierwszego i trzecim tomem Amerykańskiego Wampira).

Poprzez Muchę i kolejne tomy Fatale, Sex czy Chew. Ale przede wszystkim na Justice i Tales of the Batman: Tim Sale!

Taurusa i kolejne tomy Locke&Key, Parkera, Żywych trupów, Elryka. Oczywiście na Black Science i Lazarusa!

Elemental z kolejnymi Durango.

Ongrys z drugim integralem Bruce'a J. Hawkera i kolejnymi Żbikami.

Hachette z Wielką Kolekcją Komiksów Marvela z nową 40 lub 60;)

Nie zapominając o mangach:
Naruto
Atak Tytanów
Bereserk
Monster

Zachęcam do uzupełniania swoich list, w poście wymieniłem te serie, które sam czytam i kolekcjonuję.

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2014, 04:59:45 pm »
Ten wątek ma służyć wypisywaniu oczekiwanych tytułów w oparciu o zapowiedzi krajowych wydawnictw czy też można wykraczać poza te ramy?

Offline Itachi

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2014, 05:21:38 pm »
Jest to jak najbardziej otwarty temat, ja natomiast skupiłem się na oficjalnych zapowiedziach na naszym rynku.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2014, 05:25:24 pm »
Ten wątek ma służyć wypisywaniu oczekiwanych tytułów w oparciu o zapowiedzi krajowych wydawnictw czy też można wykraczać poza te ramy?
A z jakiej racji mielibyśmy się ograniczać tylko do krajowych wydawnictw? :razz: Jak ktoś bardzo czeka na coś, co za granicą zostanie wydane w 2015, to dla niego to jest "Najbardziej oczekiwany komiks 2015 roku!", czyli chyba pasuje do tematu?

Ja najbardziej czekam na Absolute Transmetropolitan i Swamp Thing by Millar/Morrison oraz w drugiej kolejności na Avengers Busieka/Pereza. Oraz Scalped Deluxe HC. Zabieram się do tej serii i zabieram, w końcu trzeba to poznać, a jak lepiej niż w takim wydaniu? Po Daredevilu, Alias i Howard the Duck czekam również na kolejne wznowienia omnibusów od Marvela - tu kciuki głównie za Capa Britanię.

Krajowe wydawnictwa maja sporo fajnych tytułów w planach, ale na razie nic, na co czekałbym z wypiekami na twarzy. Na pewno biorę drugi tom Fatale i Kolejne Batmany ale nie są to na razie "najbardziej oczekiwane". Taurus ma ciekawą ofertę, więc też znajdą we mnie klienta.

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2014, 05:31:30 pm »
kciuki głównie za Capa Britanię.


Dołączam się do tego. Bardzo bym chciał mieć ten omnibus. A chodzą jakieś słuchy na zagranicznych forach o wznowieniu czy na razie cisza?

Co do pozycji, które chciałbym zobaczyć wydane po polsku to na myśl przychodzą mi w tej chwili dwie: "The Crow" Jamesa O'Barra i "Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth".

Z zagranicznych omnibusów chciałbym jeszcze vol 2 "The amazing Spider-Man"


Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2014, 05:44:18 pm »
Dołączam się do tego. Bardzo bym chciał mieć ten omnibus. A chodzą jakieś słuchy na zagranicznych forach o wznowieniu czy na razie cisza?
Cisza i niepewność. Przydałby się jakiś film/serial z Capem, bo to wyraźnie motywuje Marvela do robienia dodruków.

Co do Omnibusa Spideya, to na cbr padło niedawno takie pytanie:
Cytuj
I've found an Amazing Spiderman omnibus vol 2 at my lcs for cover price. Is it worth it?
Ktoś wrzucał zdjęcia jeszcze zafoliowanego Capa Britanii, też kupionego po okładkowej jeśli dobrze pamiętam. Oraz kilku zafoliowanych egzemplarzy Omnibusa Elektry Millera i Sienkiewicza. Amerykanie... nawet nie wiedzą jak dobrze mają z komiksami. :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2014, 05:52:47 pm »
Po okładkowej to też bym wziął te omnibusy.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2014, 06:06:50 pm »
Po okładkowej to też bym wziął te omnibusy.
Jakbyśmy na co dzień mieli -50% okładkowej, to też byśmy marudzili. :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2014, 06:09:36 pm »
Jakbyśmy na co dzień mieli -50% okładkowej, to też byśmy marudzili. :wink:

Wiadomo. Ale chodziło mi o to, że gdybym teraz miał możliwość zakupienia po okładkowej to bym się jednak zdecydował i to bez marudzenia :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2014, 06:23:29 pm »
Znamy już praktycznie wszystkie zapowiedzi na ten rok, dlatego sądzę że możemy zacząć patrzyć w przyszłość. Jak myślicie kolejny rok będzie jeszcze lepszy?

Oby był tak dobry jak ten. Pewnie w grudniu wielu wydawców pochwali się swoimi planami na przyszły rok, Egmont odpowie na kilka kwestii, które miały wyjaśnić się jesienią, wtedy będzie więcej wiadomo. A na dzień dzisiejszy? Z tego co pewne:

- kolejne tomy Jeremiaha i Durango od Elemental
- Justice, Tales of the Batman: Tim Sale, kolejne tomy Sagi i Fatale od Mucha Comics
- daj Boże David Boring z KG
- Sixth Gun od Timofa
- Bouncer, Lazarus i kolejne tomy Parkera od Taurus Media
- Bruce J. Hawker od Ongrysa
- Local z Wydawnictwa Komiksowego - Edit: i oczywiście zapowiadany na styczeń 10 tom Wież Bois Maury!
- kolejne tomy Batmana Snydera i Wonder Woman, oraz Shazama (niby jeszcze oficjalnie niepotwierdzony) z Nowego DC Comics, Pasażerów wiatru, Blueberry'ego i Amerykańskiego Wampira z Egmontu

Na te najbardziej czekam. Bardzo też wyczekuje aż wyjaśni się kilka kwestii: co dalej w WKKM, kolejna seria w Nowym DC Comics (oby coś dobrego, typowo superbohaterskiego jak Flash, czy Aquaman), potwierdzi się plotka o Criminal od Taurus Media, i wyjaśni się co Egmont i Mucha Comics wyda jeszcze z DC sprzed New 52, mam nawet swoją wstępną listę marzeń:


The New Frontier
World’s Gretaest Superheroes
Superman: Red Son
Green Lantern: Rebirth
Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow?
Batman: Black Mirror
Luthor
Flashpoint
Green Arrow: The Longbow Hunter
Green Arrow: Year One
Batman: Earth One
Batman: Under the Red Hood
Batman and the Mad Monk
Batman: Noel
Batman and the Monster Men
Trinity
Batman: Vampire
Batman: Prey
Batman: Birth of the Demon
Superman: For Tomorrow
Tales of the Batman: J.H. Williams III
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2014, 06:53:22 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Itachi

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2014, 06:35:13 pm »
Red Son i Black Mirror po prostu muszą wyjść w najbliższym czasie w Polsce :wink:

A odnośnie nowego DC to stawiam na jakiś tytuł z trio Shazam, Batman/Superman lub Superman Unchained. Nie pogardziłbym również kolejnymi tomami Ligi Sprawiedliwości...

Offline isteklistek

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2014, 06:38:34 pm »
Ja to bym sobie życzył jakiś nowy tytuł. Coś, co u nas jest mało znane np. coś z literek DC - JSA, JLA, JLI, JLE - chociaż jeden tytuł. Ewentualnie jakikolwiek "Crisis" z DC.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2014, 06:52:03 pm »
Red Son i Black Mirror po prostu muszą wyjść w najbliższym czasie w Polsce :wink:

Po sukcesie Batmana Snydera, Egmont pewnie sięgnie po Black Mirror, nawet nie wiem czy czasami w odpowiedziach nie pisali, że rozważają.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2014, 07:24:50 pm »
Ja to bym sobie życzył jakiś nowy tytuł. Coś, co u nas jest mało znane np. coś z literek DC - JSA, JLA, JLI, JLE - chociaż jeden tytuł. Ewentualnie jakikolwiek "Crisis" z DC.
O tak, tak, tak. Tam się kryje dużo dobra. Z chęcią przeczytałbym po Polsku Infinite Crisis + 52. Ciekawe ile to by było tomów. :smile:

Offline badday

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2014, 07:50:55 pm »
Ja tam czekam na "Filutka". Może się uda jeszcze w tym roku.
Do tego jeszcze kolejne integrale "Blueberry"
a z USA na wznowienie (ponoć przełom roku) niedostępnych tomów "Secret Six"