trawa

Autor Wątek: Komiksowe adaptacje Biblii  (Przeczytany 7319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 03, 2014, 03:59:32 pm »
Ja również odebrałem dzisiaj Biblię, komiks prezentuje się bardzo dobrze. Przeczytałem nawet kilkanaście pierwszych stron, wszystko łopatologicznie przedstawione i narysowane, jak dla mnie bomba. Cena świetna, sam nie jestem za bardzo religijny, ale zakup takiego wydania traktuję jako świetną okazję do przeczytania ponad 750 stron dobrze narysowanego komiksu. I tylko tyle :wink:

Offline nori

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2014, 06:08:04 am »
Ostatnie wydanie Biblii naprawdę kusi, jak to stoi od strony prowadzenia opowieści oraz graficznej?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Nawimar

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2014, 07:29:07 am »
Nori: "(...) jak to stoi od strony prowadzenia opowieści oraz graficznej?"
 
Opowieść prowadzona jest według tradycyjnych schematów. Żadnego eksperymentatorstwa w tym tytule nie uświadczymy (chociaż w odróżnieniu od innych tego typu produkcji historia Hioba została zaprezentowana znacznie wcześniej). Wbrew pozorom ma to swoje dobre strony bo przyczynia się do klarowności przekazu. Graficznie też raczej zachowawczo, choć w pozytywnym rozumieniu tego słowa. Pierwsze wrażenie miałem takie, że rysował to gość o nieco zbliżonym warsztacie do Toma Grummetta i Jacksona Guice'a. I chyba nie do końca się pomyliłem bo autor tej wersji komiksowej Biblii - Sergio Cariello - narysował dla DC Comics całkiem sporo komiksów. Solidny z niego rzemieślnik. Warto nadmienić, że niektóre sceny z jego pracy są wprost wzorowane na wznowionej w zeszłym roku przez Vocatio wersji Ivy Hoth i Andre LeBlanca. Poniżej przykładowa plansza:
 

Offline nori

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:43:16 pm »
Dzięki!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2015, 04:00:57 pm »
Tak może dziwnie zapytam. Nie miałem przyjemności czytać i oglądać Biblii, a zbliża się chrzest w rodzinie. Pomyślałem, że jako jedną z pamiątek mógłbym zakupić komiksową wersję Biblii zamiast tradycyjnej. Pytanie do osób, które czytały. Myślicie, że się przyda w przyszłości czy to średni pomysł?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2015, 06:42:12 pm »
Na Pierwszą Komunię to moooźe by się nadawało.
Na Chrzciny raczej chyba nie.
Duźo teź zaleźy od podejścia rodziców tego dzieciątka do spraw religijnych.
Znam osoby które by  się obraziły na taki prezent.
Cięźki temat. :D
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Nawimar

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2015, 07:38:19 pm »
Greg0: "Znam osoby które by  się obraziły na taki prezent."

Jeszcze parę lat, a nie bardzo już będą mieli możliwość obrażać się na tego typu prezenty :) Choć niekoniecznie będzie to dotyczyć Biblii:


 
Jarosławie, też mam przeczucie, że to bardzo dobry prezent, ale raczej na Komunie. Może na tym etapie raczej warto byłoby sięgnąć po jedną z książeczek dla najmłodszych opartych na Biblii. W sumie sam miałbym dylemat.

Offline Nawimar

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2015, 05:51:08 pm »
Rozmawiałem dziś na Targach Książki Katolickiej z przedstawicielem Wydawnictwa M. Komiksowa "Biblia" sprzedała im się bardzo dobrze. W magazynie zostało niewiele ponad dwadzieścia sztuk. W maju planują dodruk (wiadomo, Komunie). Być może jeszcze w tym roku zaprezentują pierwszy tom serii w której chrześcijańscy superbohaterowie (sic!) zmuszeni będą zmierzyć się z symptomami Apokalipsy. Sprawa nie jest jednak jeszcze w pełni dograna, jako że jest to dość rozległy (a zatem również finansowo ryzykowny) cykl. Jest jednak ponoć spora szansa na realizacje tego zamierzenia. Niestety przedstawiciel wydawnictwa nie bardzo potrafił przypomnieć sobie tytuł serii choć kojarzył mu się z Wojną Światów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:26:41 am »
Chyba komiksowa "Biblia" dobrze się sprzedawała, bo Wydawnictwo M zapowiedziało na październik prequel "Biblia. Komiks. Zaczyna się bitwa".

http://www.wak.net.pl/ci-tytuly-0-5162-0.html

Offline adro

Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2015, 02:51:39 pm »
mogliby wydac mangowa biblie :razz:
pzdr
ps ciekawa zapowiedz  :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Komiksowe adaptacje Biblii
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2015, 10:24:11 pm »
Wersja biblii w interpretacji  R. Dąbrowskiego  lub  M. Lachowicza to by dopiero była gratka . :???: :sad:
"Jesteś podwójnym sobą."

 

anything