Autor Wątek: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!  (Przeczytany 56531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 04, 2014, 09:11:33 am »
zależnie od powodzenia "Tales of the Batman by Tim Sale", rozważają wydanie także innych tomów np. Carmine Infantino czy Archie Goodwin.

Bardzo bym chciał więcej tego typu zbiorków, z tego cyklu najbardziej "Tales of the Batman: J.H. Williams III".

Chyba 6 (jeśli dobrze liczę) a seria nie jest ukończona, trwa nadal.

Tak, 6 tomów. Ale czy seria trwa nadal? Niby na Wikipedii podają "Publication date: Oct 2006 - present", ale od 2011 roku nie było nic nowego, w tym czasie Brubaker i Phillips zrobili "Fatale", teraz zaczynają "The Fade Out", więc kontynuacja "Criminal" na razie mało prawdopodobna się wydaje. Z drugiej strony, Image wydaje teraz wznowienie, więc może rzeczywiście robią grunt pod kontynuację serii w niedalekiej przyszłości. A jeśli potwierdzą się plotki o "Criminal" w Polsce, to dla mnie będzie to chyba najbardziej wyczekiwana premiera przyszłego roku.

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 04, 2014, 09:23:12 am »
więc kontynuacja "Criminal" na razie mało prawdopodobna się wydaje.

To się Zdziwisz. Seria powraca w styczniu z nowym one shotem https://twitter.com/brubaker/status/525023554509619200
http://comicsbeat.com/criminal-is-back-at-image/

Dlatego wątpię w wydanie tego w Polsce (przynajmniej przez Muchę). Chciałbym natomiast bardzo "Scalped". Jestem w trakcie czytania, seria miejscami niesamowita, nie ma miejsca na nudę. Poza tym już dawno zakończona. Kłopot w tym że to seria Vertigo.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 04, 2014, 09:32:50 am »
To się Zdziwisz. Seria powraca w styczniu z nowym one shotem

No patrz, a jednak.

Dlatego wątpię w wydanie tego w Polsce (przynajmniej przez Muchę).

W temacie Taurus Media ktoś wspominał, że jest szansa na "Criminal" - trzymam za to kciuki!

Chciałbym natomiast bardzo "Scalped". Jestem w trakcie czytania, seria miejscami niesamowita, nie ma miejsca na nudę. Poza tym już dawno zakończona. Kłopot w tym że to seria Vertigo.

Też bardzo chciałbym "Scalped". W końcu jest tak przez wszystkich zachwalana, że trudno nie chcieć. Ale właśnie...Vertigo. Szkoda, że sami swoimi warunkami przyczyniają się do tego, że ani nikt nie chce u nas kontynuować "Y", ani wydać "Scalped". Ale nie dziwię się wydawcom, nie opłaca im się, skoro na znacznie korzystniejszych warunkach mogą sprowadzić do nas równie ciekawe serie z Image.

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 04, 2014, 09:41:33 am »
Ale nie dziwię się wydawcom, nie opłaca im się, skoro na znacznie korzystniejszych warunkach mogą sprowadzić do nas równie ciekawe serie z Image.

A ja się jednak dziwię. Moim zdaniem serie Vertigo są dużo ciekawsze od tych z Image, dużo bardziej "mięsiste". Równolegle czytam sobie "Unknown Soldier" i to też jest świetna seria (jak na razie, po pierwszym tomie). Później przechodzę do "Northlanders".
Ja tam się nie dziwię Vertigo, że nie chce sprzedać praw do jednej serii albo tylko wybranych jej tomów. Żaden biznes. Z drugiej strony małym graczon ciężko negocjować. Najszybciej tytuły Vertigo miałby szansę wydać Egmont, robił to przecież w przeszłości.Zresztą, skoro rozważają "Preachera" w HC to może przy okazji zakupią jakiś pakiecik innych fajnych tytułów (np. "Criminal").

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 04, 2014, 09:58:20 am »
Nie wiem, czy serie Vertigo są dużo ciekawsze od tych z Image, bo nie czytam oryginałów. Dla mnie "Saga" i "Fatale" to cholernie dobre rzeczy, ekscytuję się nimi jak kiedyś "Kaznodzieją", "100 nabojami" i innymi seriami z Vertigo. Spotkałem się z opiniami, że ostatnio Image ma do zaoferowania znacznie ciekawsze tytuły niż Vertigo. Recenzje serii takich jak "Lazarus", "Velvet", czy "Black Science" też bardzo zachęcają mnie do nich. Po prostu, gdybym był wydawcą i chciał sprowadzić jakąś dobrą amerykańską serię, a potencjał komercyjny takich "Unknown Soldier" wcale nie jest większy od "Sagi", czy "Fatale", sprowadził bym tą serię, której wydawca dawałby korzystniejsze warunki. I tyle. Dlatego właśnie rozumiem Taurusa i Muchę, że sięgają po komiksy z Image - mają w czym wybierać, dostają lepsze warunki. Co do Egmontu, tak, oni są w stanie wydawać Vertigo, ale sam widzisz, że "Potwór z bagien" nie sprzedawał im się dobrze, "Amerykański wampir" też nie, bo zawiesili go - na szczęście teraz z nim ruszają i oby udało im się, może wtedy po coś jeszcze sięgną. "Lucyfera" i "Baśnie" też tak dość mozolnie ciągną. Jednak nie jest z tym Vertigo aż tak kolorowo w Egmoncie. Gdyby Vertigo dawało takie warunki jak Image, to  pewnie i Taurus i Mucha mieliby jakieś ich serie w swoich katalogach.


Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 04, 2014, 11:13:34 am »
Nie wiem, czy serie Vertigo są dużo ciekawsze od tych z Image, bo nie czytam oryginałów.

Mimo wszystko polecam. Można wyrobić sobie zdanie i nie zawieść się na danej serii wydanej po polsku. Ja dzięki czytaniu w oryginale, stwierdziłem, że "Saga" i "Locke and Key" to serie nie dla mnie.

Dla mnie "Saga" i "Fatale" to cholernie dobre rzeczy, ekscytuję się nimi jak kiedyś "Kaznodzieją", "100 nabojami" i innymi seriami z Vertigo.


To jednak nie ten rozmiar kapelusza. Ale "Fatale", muszę przyznać , jak na razie czyta się bardzo przyjemnie.


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 04, 2014, 11:19:49 am »
[...] Ja dzięki czytaniu w oryginale, stwierdziłem, że "Saga" i "Locke and Key" to serie nie dla mnie.
Chyba niezbyt dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź. Czy to znaczy, że dopuszczasz możliwość, że gdybyś czytał nie w oryginale, to mógłbyś stwierdzić, że to serie dla Ciebie?

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 04, 2014, 11:25:40 am »
Chyba niezbyt dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź. Czy to znaczy, że dopuszczasz możliwość, że gdybyś czytał nie w oryginale, to mógłbyś stwierdzić, że to serie dla Ciebie?

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Powinno być "dzięki przeczytaniu serii w oryginale, przed wydaniem jej polskiego odpowiednika..."

Chociaż z drugiej strony, zdarzają się polskie tłumaczenia, które mogą zrazić do serii, jeśli porównamy ją z oryginałem.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 04, 2014, 11:30:47 am »
To jednak nie ten rozmiar kapelusza. Ale "Fatale", muszę przyznać , jak na razie czyta się bardzo przyjemnie.
Piwo dla tego Pana!

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 04, 2014, 11:36:34 am »
Piwo dla tego Pana!

Dzięki. Ale jednak wolę czystą  :smile:

A jeszcze sobie przypomniałem, że Mucha wydawała już tytuły Vertigo, chociażby Daytripper http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/daytripper/1
I uważam, że ten komiks to bardzo dobra rekomendacja dla Vertigo. W moim prywatnym rankingu top 3 komiksów Muchy. Polecam każdemu.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 11:40:49 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline Archie

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 04, 2014, 11:40:09 am »
Vertigo skończyło się już jakiś czas temu. Można grzebać w starociach, ale obecnie wychodzą tam po prostu jedynie rzeczy poprawne/przyzwoite (poza nowymi przygodami Sandmana). Są plany żeby reanimować ten imprint w 2015, ale już takie były na 2014 i nic z tego sensownego nie wyszło. Za to Image dzięki wolności kreatywnej i finansowej jaką daje jest miejscem na publikację bardzo fajnych serii. The Fade Out, Velvet, Lazarus, Five Ghosts, Deadly Class czy Southern Bastards to są tytuły aktualnie wydawane i po prostu dobre. Dla wielu polskich czytelników komiksów przemawia to, że niedługo po premierze w USA możemy mieć jakiś tytuł u siebie. To jest fajne, że nie jesteśmy X czasu za Ameryką z dobrymi nowościami. Poza tym z twórcami negocjuje się łatwiej niż z betonem w DC. Co do Criminal to historie zawarte w każdym story-arcu dzieją się w obrębie nowych postaci i są niezależne od siebie, patent jest taki, że akcja wszystkich historii dzieje się w jednym mieście. Najlepiej pokazuje to forma wydawnicza gdzie zrezygnowano z formuły serii i ostatnie dwie historie wydano jako dwie mini-serie. Kryminalne wątki siadają Brubakerowi jak mało komu, a w Polsce tego typu komiksy się przyjmują (np. Parker) także fajnie jakby ktoś spróbował uderzyć z tym tytułem.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 04, 2014, 11:48:32 am »
Co do Criminal to historie zawarte w każdym story-arcu dzieją się w obrębie nowych postaci i są niezależne od siebie, patent jest taki, że akcja wszystkich historii dzieje się w jednym mieście. Najlepiej pokazuje to forma wydawnicza gdzie zrezygnowano z formuły serii i ostatnie dwie historie wydano jako dwie mini-serie.

Brzmi bardzo zachęcająco. Od dawna mam strasznego smaka na "Criminal", po recenzjach na Kolorowych Zeszytach, gdzie było sporo porównań do amerykańskich filmów kryminalnych z lat 70-ych jeszcze większego, po pierwszym tomie "Fatale" jeszcze większego...

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 04, 2014, 11:58:26 am »
@Archie.
Ja jeszcze wszystkich perełek (nawet tych bardzo starych) z Vertigo nie przeczytałem, więc siłą rzeczy "tylko dobre" nowe serie z Image w moich rankingach są na przegranej pozycji. Właśnie czytam Doom Patrol i jak ja biedny miś mam w ogóle porównywać do tego takie Deadly Class? Ale owszem, jeśli mówimy o tym co obecnie wychodzi, to jak najbardziej masz rację.

Offline maximumcarnage

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 04, 2014, 12:01:08 pm »
Ja mimo wszystko wolałbym nawet starocie od Vertigo, niż wiele nowych serii od Image, które odstają poziomem od tych staroci. I myślę, że wiele osób by chciało mieć po polsku "Doom Patrol, "Animal Mana", "Moonshadow", "Blood A Tale" , "Transmetropolitan", "DMZ" czy też "Scalped".

Z Image interesują mnie w tej chwili 3 serie czyli "Criminal", "Fatale" i "Chew". Reszta jakoś nie trafia w mój gust (chociażby ten zapowiadany "Lazarus").

Offline Archie

Odp: Najbardziej oczekiwane komiksy 2015 roku!
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 04, 2014, 12:34:55 pm »
Brzmi bardzo zachęcająco. Od dawna mam strasznego smaka na "Criminal", po recenzjach na Kolorowych Zeszytach, gdzie było sporo porównań do amerykańskich filmów kryminalnych z lat 70-ych jeszcze większego, po pierwszym tomie "Fatale" jeszcze większego...
Brubaker ma jakiegoś hopla w tym temacie. Criminal, Fatale, Velvet oraz The Fade Out szczególnie dobrze to pokazują. Mnie w Velvet najbardziej rozwaliła na łamach rubryki z listami dyskusja z czytelnikami na temat starych szpiegowskich książek. Nigdy nie widziałem tak merytorycznej dyskusji w rubryce z listami.

Ja jeszcze wszystkich perełek (nawet tych bardzo starych) z Vertigo nie przeczytałem, więc siłą rzeczy "tylko dobre" nowe serie z Image w moich rankingach są na przegranej pozycji. Właśnie czytam Doom Patrol i jak ja biedny miś mam w ogóle porównywać do tego takie Deadly Class? Ale owszem, jeśli mówimy o tym co obecnie wychodzi, to jak najbardziej masz rację.
Tylko jeśli stawiamy starocie z Vertigo kontra nowości z Image (pomijając kryterium jakości historii) to na niekorzyść tych pierwszych działa fakt, że one mają już swoje lata przez co wielu fanów komiksowych w Polsce po prostu już zaopatrzyło się w te tytuły (tak, wiem, że zaraz ktoś wyskoczy z Muchą, ale to był jeden album, a nie seria) + z Vertigo ciężko się negocjuje + te serie są długie. Po nowości nie każdy sięga od razu to raz, a dwa serie w Image (nie licząc TWD, Spawna, Savage Dragona, Witchblade i The Invictible) są stosunkowo krótkie i w okolicach numeru 25-30 kończą się, a to daje optymalną ilość wydań zbiorczych. Pod względem ekonomicznym Image po prostu króluje nad Vertigo i nie wygrasz z tym. Wszyscy chcemy żeby komiks w Polsce się rozwijał, ale wydawnictwa w Polsce muszą na siebie zarabiać i w takich warunkach jak nasze czynnik ekonomiczny jest kluczowy. Warto na to wszystko popatrzeć też od strony wydawcy. Uważam, że teraz jest miejsce na rozwój i umacnianie pozycji, a kiedy będą na wystarczających siłach to pewnie będą robić podchody do Vertigo. Nie chcielibyśmy żeby Mucha, Taurus i reszta skończyły jak Manzoku.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."