trawa

Autor Wątek: Baru (Herve Barulea)  (Przeczytany 2372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Baru (Herve Barulea)
« dnia: Listopad 10, 2014, 11:55:48 am »
Poznaliśmy kolejnego mistrza komiksu europejskiego dzięki wydawnictwu Timof Comics. "Autostrada Słońca" jest tak znakomicie poprowadzoną pod względem komiksowym opowieścią, że nie wyobrażam sobie, iż nie otrzymamy za jakiś czas kolejnej propozycji Baru w polskiej wersji. Narracyjnie naprawdę sunie się przez ten album jak po komiksowej autostradzie ku słońcu czytelniczego spełnienia (przepraszam za ten manieryzm) - niesamowity montaż kadrów, ciekawe i zaskakujące punkty widzenia, zwalniane i przyśpieszane tempo, podawana jakby mimochodem, a przez to bardzo naturalnie, psychologia postaci... Majstersztyk! Album na szczęście przełożył Wojciech Birek i chociaż uważam, że tłumaczy ostatnio za dużo i nie ma czasu dopieszczać polskich zdań - vide "Bar starego Francuza" - w "Autostradzie..." spisał się na medal. 

Offline kenji

Odp: Baru (Herve Barulea)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2014, 08:00:52 pm »
Wspaniałe sie bawiłem czytając - polecam

Wlasnie jestem na wakacjach we Francji, gdzie udałem sie do biblioteki... Mnóstwo fajnych rzeczy widziem tego autora. Mam nadzieje ze Timof wyda cos jeszcze. WARTO

Offline Koalar

Odp: Baru (Herve Barulea)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2015, 10:34:05 pm »
Autostrada słońca - pościgi, strzelaniny, s... eks, to nie film! Ale to całkiem filmowy komiks. Parę razy nie do końca załapałem, co tam się zadziało pomiędzy kadrami, więc musiałem uważniej je studiować, ale tak to czytało mi się wszystko płynnie, jakbym właśnie oglądał dobry film. Myślałem, że to jakiś komiks drogi i się zaskoczyłem, ale na plus.

Zastanawiam się, czy przypadkiem cena nie wpływa na to, że mniej osób sięga po debiutancki na naszym rynku komiks Baru, a przez to i kolejne ewentualne jego komiksy u nas stoją pod znakiem zapytania. Mam nadzieję, że jeszcze coś fajnego tego autora dostaniemy.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)