Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

Kurier z Warszawy

<< < (3/4) > >>

graves:

--- Cytat: starcek w Listopad 24, 2014, 01:26:05 pm ---A tak podpytam z ciekawości - wyjaśnione jest w komiksie jak to się stało, że Nowak (wtedy jeszcze jako Jeziorański) najpierw zaczął pracować jako nadkomisarz w Komisarycznym Zarządzie Zabezpieczonych  Nieruchomości w Warszawie, a dopiero potem nawiązał kontakt z AK? A tak się tą pracą szczycił, że.. po wojnie specjalnie się golił na łyso, żeby nikt go nie brał za tego Jeziorańskiego, co mienie pożydowskie ochoczo doglądał..
Komiks kończy się na którym roku?

--- Koniec cytatu ---
Sam komiks obejmuje lata: od 19.09.1939 do 23.01.1945.
W przypisach jest kilka zdań o jego dalszym życiu.
Poza tym powiedziane jest, że najpierw był Zdzisław Jeziorański, w lutym 41 przyjął pseudonim "Janek", potem jako kolejarz miał nazwisko "Jan Kwiatkowski", potem też jako kolejarz był w Rzeszy jako "Adalbert Kozlowski", później znowu Jan Kwiatkowski, jak wszędzie pojawiły się "plakaty" z jego podobizną zmienił na Nowak i pod tym nazwiskiem kończy się komiks :smile:

Itachi:
Tak po Waszych komentarzach stwierdziłem, że chyba będę musiał napisać do Gildii w sprawie rozszerzenia zamówienia.

Przykładowe strony wydają się bardzo charakterystyczne i wyjątkowo, ciekawa sprawa :smile:

Nawimar:
Dorzucam słów parę od siebie:

http://histmag.org/Kurier-z-Warszawy-recenzja-komiksu-10803

Holsten:
Dobra recenzja.

Nawimar:
Dziękuję za miłe słowa :) Komiks też autentycznie dobry. Mam nadzieję, że jego autorzy zdecydują się na kontynuacje, bo jest o czym opowiedzieć (sprawa Czechowicza, ucieczka pułkownika Światły, Nowak-Jeziorański w realiach Polski po 1989 r. etc.).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej