Autor Wątek: Szpon  (Przeczytany 11738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2015, 11:40:13 am »
Sequel? Tak sobie.

Imho jak masz inne wydatki, to Szpona odpuść.

Offline Itachi

Odp: Szpon
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2015, 12:20:06 pm »
Imho jak masz inne wydatki, to Szpona odpuść.

Kurczę, teraz nie wiem co zrobić. Pierwszy tom był całkiem dobry, fabuła się zazębiała, ale jeśli wszyscy mówicie, że lepiej odpuścić to chyba tym razem skorzystam z rad. Pozwolę sobie dopytać, dzieje się tam coś ważnego, co wpłynęło na ogólną historię Trybunału Sów?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2015, 12:23:17 pm »
Nie przychodzi mi do głowy nic, czego i tak byś się nie domyślił po pierwszym tomie.

Kruca, i jeszcze ta okładka! Najsłabsza z zestawu dostępnych, no ale że jest Batman, to trzeba wrzucić...

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2015, 12:30:55 pm »
Kruca, i jeszcze ta okładka! Najsłabsza z zestawu dostępnych, no ale że jest Batman, to trzeba wrzucić...
Bo Batman dobrze się sprzeda ;) do obrzydzenia ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline veritius

Odp: Szpon
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 20, 2015, 04:35:22 pm »
Zmartwiliście mnie, kupiłem własnie Szpona 2 w Arosie choć wiedziałem że będzie słabszy bo to przymusowy koniec, ale że jest aż tak źle :neutral: . Poczekam aż dojdzie i ocenie, pocieszam się też że kupiłem go zamiast Ghosta z WKKM.

Offline Gre

Odp: Szpon
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2015, 04:40:57 pm »
...czyli to samo co z miastem sów batman
pierwszy tom swietny --drugi słabizna
jak ktos powiedział snyder dobrze zaczyna a gorzej konczy

Offline Itachi

Odp: Szpon
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2015, 05:12:28 pm »
...czyli to samo co z miastem sów batman
pierwszy tom swietny --drugi słabizna
jak ktos powiedział snyder dobrze zaczyna a gorzej konczy

No już nie przesadzaj... Trybunał Sów był wyjątkowo dobrym komiksem, nawet jak na Batmana. Miasto Sów nie utrzymało tak wysokie pułapu, ale żeby od razu nazywać go słabizną? Mi też finalne rozwiązanie akcji, nie do końca przypadło do gustu, ale jeśli porównam je od właśnie przeczytanego przeze mnie The Wake to historia Trybunału wcale nie zakończyła się źle.

Offline Gre

Odp: Szpon
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2015, 06:31:32 pm »
no cos z tymi zakonczeniami snydera nie bardzo....

tak to juz jest po bardzo dobrym miescie sów chciałoby sie tak samo dobrego albo lepszego komiksu

oczekiwania rosną taka natura

Lokus

  • Gość
Odp: Szpon
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2015, 06:38:07 pm »
no cos z tymi zakonczeniami snydera nie bardzo...
Zwłaszcza że Snyder w Szponie jest tylko współtwórcą pierwszego tomu, a za zakończenie Szpona odpowiadają Tynion IV i Seeley. No ale kto by się tam przejmował takimi szczegółami  :wink:

Offline Gre

Odp: Szpon
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2015, 07:38:33 pm »
Zwłaszcza że Snyder w Szponie jest tylko współtwórcą pierwszego tomu, a za zakończenie Szpona odpowiadają Tynion IV i Seeley. No ale kto by się tam przejmował takimi szczegółami  :wink:

...a to przepraszam..tak wałsnie myslałem czy przypadkiem nie poleciałem w tej ocenie bo nie sprawdzalem czy snyder pisał zakonczenie

Offline mack3

Odp: Szpon
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2015, 10:46:17 pm »
...a to przepraszam..tak wałsnie myslałem czy przypadkiem nie poleciałem w tej ocenie bo nie sprawdzalem czy snyder pisał zakonczenie
Z tego, co mi wiadomo, to Snyder nie pisał nawet 1. tomu. Był zdaje się jakimś "konsultantem" (a cholera wie, czy jego nazwisko nie pojawiło sie tam ze względów marketingowych, po wypowiedzeniu 2 zdań w temacie "konsuktacji" ;) ). W 2. tomie jego nazwiska już w ogóle nie ma.

ramirez82

  • Gość
Odp: Szpon
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2015, 12:21:20 am »
Przeczytałem drugi tom "Szpona" i rzeczywiście szału nie było. Kontynuacja historii rozpoczętej w pierwszym tomie, choć wyraźnie słabsza, to jeszcze nie była tragiczna, całkiem znośnie się ją czytało, ale im bliżej finału, tym gorzej. Finał skopany. Na bonus dostajemy kilka słabych historii dodatkowych, będących zapychaczami. Graficznie przeciętnie - w ogóle jak dla mnie, w komiksach publikowanych u nas w ramach Nowego DC Comics, bardzo dobry poziom prezentują Capullo, Lee i Chiang, wyróżnia się Morales i Finch, reszta to przeciętny mainstremowy standard, poniżej niego Moritat. Szkoda, że nie udało się tej historii w lepszym stylu zakończyć. Niby lektura "Szpona" i "All Star Western" jeszcze bardziej uświadamia nam potęgę Trybunału Sów, ale co z tego? Po raz kolejny po lekturze komiksu z Nowego DC Comics żałuję, że Egmont nie buduje tej kolekcji wokół Ligi Sprawiedliwości: "Liga Sprawiedliwości", "Batman", "Action Comics", "Wonder Woman", "Flash", "Aquaman" i "Green Lantern" - wolałbym taki zestaw...

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 23, 2015, 05:48:34 pm »
Może ze Szponem #2 szału nie ma, ale wg mnie lepsze czytadło niż All-Star Western #2.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Szpon
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2015, 09:29:32 pm »
To na pewno. Ale to akurat żaden wyczyn...

Offline vision2001

Odp: Szpon
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2015, 07:48:00 pm »
Hehe... Dzisiaj dopiero doczytałem dwa ostatnie zeszyty zawarte w Szponie #2.
Ale to są gnioty.
Gdyby całość była taka, to chyba swoją cienizną dorównywałby All-Star Western #2...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything