trawa

Autor Wątek: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?  (Przeczytany 15597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« dnia: Lipiec 27, 2014, 12:36:45 am »

Wydzielone z tematu "Skład Główny" - podejmowane kwestie już od dawna nie dotyczy tylko tego komiksu.
graves



Patrzac na sytuacje , ktora ma miejsce teraz na rynku komiksowych- chyba jestem spokojny , że prędzej czy pozniej ktos wyda kolejne części tego wspaniałego komiksu. I mimo, że uczuciowo bliżej mi do innych wydawnictw- to chyba fajniej byłoby, gdyby wydał to Egmont w kolejnym tomie Plansz Europy.

A tak przy okazji- ktory to juz kolejny komiks z tej serii, ktory jakos nie moze doczekać sie kontynuacji...
-Bouncer
-Pirat Izaak
- Arq
- Blueberry

Coś pominąłem?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2014, 06:45:55 pm wysłana przez graves »

Offline kosmoski

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2014, 12:47:14 am »
A tak przy okazji- ktory to juz kolejny komiks z tej serii, ktory jakos nie moze doczekać sie kontynuacji...
-Bouncer
-Pirat Izaak
- Arq
- Blueberry

Coś pominąłem?

Bouncera ma w planach bodajże Taurus

Arq wyda Egmont jak wyjdzie całość

Blueberry, będzie kontynuacja plus dodruk (chyba) 1 integrala

także zostaje raptem Pirat :wink:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2014, 09:06:55 am »
Blueberry, będzie kontynuacja plus dodruk (chyba) 1 integrala
A ktoś wie, które części obejmie ta kontynuacja? W szczególności, czy będą ponownie wydane 1-5, poprzednio wydane w Twój Komiks?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2014, 10:20:52 am »


Gdyby była taka inicjatywa na kolejne tomy Składy Głównego, wpłaciłbym. Ale może lepiej, gdyby któryś wydawca zdecydowałby się na wydanie, robiąc wcześniej przedpłaty? Może Timof? Na Blankets i Prosto z piekła robił przedpłaty, a i zdarza mu się wydać ryzykowne tytuły w postaci Zagubionych dziewcząt, czy Szkicownika Pedrosy.

Też zgłaszam akces.

to dzialajcie  :razz:
crowdfunding, przedplaty, czemu nie  :biggrin:
pzdr



Możecie na mnie liczyć!

Nie wiem, czy przypadkiem nie odbieram mylnie Waszych postów, ale mam nieodparte wrażenie, że dyskusja grona niepocieszonych (brakiem kontynuacji) fanów [oczywiście, jestem w tej grupie!] przybiera wymiar mocno 'konkretny', co chyba dobrze wróży na niezbyt odległą przyszłość. Osobiście jestem przekonany, że pociągnięcie dalej serii przez mniejsze (niż Egmont) oficyny ma wielkie szanse zakończyć się sukcesem. A mówię to, patrząc chociażby na błyskawiczne zniknięcie ze sklepów integrala Bruce'a Hawkera. Myślę, że te 400-500 egzemplarzy Składu mogłoby rozejść się w podobnym tempie. Wiem, że nie ma co prosić Ongrysa, ze względu (chyba) na jego mocno ograniczony kapitał. Największe szanse wydania widzę u Timofa, czy w Taurusie lub w  WK.

Jednak piszę nie po to, by się podzielić swoimi odczuciami, ale żeby dorzucić swój drobny kamyczek, mogący ewentualnie przeważyć szalę wahającej się wydawniczej wagi Składu. Popieram projekt zrzutki, oczywiście 'popieram' w sensie: chcę się dołożyć. Nie mam pojęcia, jak takie 'boczne' finansowanie projektu mogłoby zafunkcjonować (w sensie legalnym oczywiście: umowa, podatki, itd..); jak również, jakie mogą być całkowite koszty edycji 3-tomowego integrala w nakładzie, powiedzmy, 500 egz. Może ktoś by się wypowiedział???
Kolejną sprawą byłoby zebranie ewentualnych zainteresowanych zrzutką. Jeśli osiągnęlibyśmy odpowiedni zadeklarowany pułap inwestycyjny, proponuję uderzyć do istniejących mniejszych wydawców z propozycją wydania komiksu pod jego skrzydłami (by nie potknąć się o jakieś nieprzewidziane kłody po drodze, w sensie np. nierzetelna drukarnia, kiepski tłumacz, lub inne nieznane...) z propozycją 'nasza kasa, wasza realizacja, ewentualne profity np. po połowie. I żeby nie było: nie chodzi mi o trzepanie kasy na przecież i tak nasyconym rynku, tylko o sam fakt wydania; jeśli o mnie chodzi, to zysk może być nawet zerowy [w ostateczności, gdy rzeczywiście nikt tego nie kupi, to podzielimy się nakładem i będziemy wypuszczać po 1 sztuce miesięcznie na allegro, heheheh].

PS.
Nie wiem, czy nie rozmyję zbytnio tematu, ale widzę jeszcze jedną sensowną opcję przyspieszenia wydania Składu.
Otóż, sądzę, że grono fanów Loisela mocno by się powiększyło dzięki wydaniu przed kontynuacją Składu - innego świetnego komiksu Loisela: "Le Grant Mort". To coś dla miłośników zarówno wątków obyczajowych, jak i oryginalnej i wciągającej fabuły fantasy. Rzecz dzieje się równolegle w 2 'rzeczywistościach'... coś jak Piotruś Pan, tyle że bez ograniczeń sztywnych ram znanej na wylot opowieści. Tu wszystko może się zdarzyć! Wydano tego 4 tomy; istnieje edycja w 2 integralach (info dla miłośników wydań zbiorczych :)
http://www.ventsdouest.com/bd/le-grand-mort-coffret-tomes-1-et-2-9782749307459.htm
http://www.regisloisel.com/grandmort1.htm
http://www.dailymotion.com/video/xll7e0_la-grand-mort-t3-de-loisel-djian-et-mallie-la-bande-annonce_creation#from=embediframe


Nie wiem, czy nie przesadziłem... jacyś chętni???
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2014, 10:27:15 am »
A ktoś wie, które części obejmie ta kontynuacja? W szczególności, czy będą ponownie wydane 1-5, poprzednio wydane w Twój Komiks?
Zapewne kontynuacja obejmie tomy 16-17, które rozwijają i kończą wątek rozpoczęty w trzecim integralu. Egmont nie wspominał nic o wydaniu części 1-5, wydanych wcześniej przez Podsiedlika.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2014, 11:01:37 am »
Otóż, sądzę, że grono fanów Loisela mocno by się powiększyło dzięki wydaniu przed kontynuacją Składu - innego świetnego komiksu Loisela: "Le Grant Mort".

Chyba ktoś gdzieś pytał o ten tytuł WK i wydali się nawet zainteresowani. Tak mnie się kojarzy coś, może się mylę.

Zapewne kontynuacja obejmie tomy 16-17, które rozwijają i kończą wątek rozpoczęty w trzecim integralu.

Też tak myślę. Trochę szkoda, że raptem dwa tomy, w końcu trochę czekamy na kontynuację.

Offline adam and arluk

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2014, 11:18:34 am »
Może wydadzą właśnie tomy 16 i 17 kończące rozpoczęte wątki + tom 23 Arizona Love - będący one shot`em.
Wówczas pozostaną do wydania dwa cykle po pięć tomów 18-22 oraz 24-28.
Takie rozwiązanie wydaje się całkiem sensowne

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2014, 06:17:19 pm »
Chyba ktoś gdzieś pytał o ten tytuł WK i wydali się nawet zainteresowani. Tak mnie się kojarzy coś, może się mylę.

O, tego nie kojarzę -- no ale mam kiepską pamięć. Natomiast Egmont w odpowiedzi wyrecytował swoją mantrę: "[...] nie mam nic konkretnego do napisania – poza tym, że w najbliższych 2 latach proszę się ich nie spodziewać z Egmontu"
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline maximumcarnage

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:57:19 am »
Egmont chyba wyprzedaje końcówki nakładu "Składu Głównego". W tamtym tygodniu był dostępny praktycznie w każdej księgarni internetowej (naliczyłem coś koło 30tu punktów). Sam kupiłem u siebie po okazyjnej cenie. A teraz jest już tylko w czterech miejscach (Aros ma na stanie jedną sztukę).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2014, 02:38:00 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline bosssu

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2014, 10:45:52 am »
Egmont chyba wyprzedaje końcówki nakładu "Składu Głównego". W tamtym tygodniu był dostępny praktycznie w każdej księgarni internetowej (naliczyłem coś koło 30tu punktów). Sam kupiłem u siebie po okazyjnej cenie. A teraz jest już tylko w czterech miejscach (Aros ma na stanie jedną sztukę).
Mam nadzieję, że to działanie na pozyskanie szerszego grona czytelników, którzy ominęli nieświadomie ten komiks i  aby uderzyć po nowym roku z II integralem :roll: :biggrin:

Offline KiJ

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2014, 01:25:15 pm »
Kupiłam przed chwilą w Arosie "Skład główny". Jeszcze jest tego trochę, choć może po przedświątecznych wyprzedażach to się zmieni.

Zastanawiałam się na kupnem kilkukrotnie. Przykładowe plansze wyglądały OK, ale mam w domu "Ptaka czasu", który zupełnie mi nie podszedł. Na ostatnim MFKiG jedna z osób z kolejki przekonywała mnie, że to super tytuł. W końcu pożyczyłam z biblioteki, żeby przejrzeć w spokoju. Przeczytałam połowę i zrobiłam zamówienie. Świetny jest. Dobrze, że zdążyłam, zanim nakład się skończył. Bo mam wrażenie, że jednak się kończy powoli.

Ktoś coś wie może, czy dalej nikt się nie przymierza do wydania kolejnych tomów?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2014, 01:49:30 pm »
Niestety, wciąż cisza w tym temacie. Nie widać na horyzoncie wydawcy, który byłby chętny na kontynuowanie tej serii. Ale ja nie tracę nadziei.

Offline TePe

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2014, 02:43:38 pm »
Zastanawiałam się na kupnem kilkukrotnie. Przykładowe plansze wyglądały OK, ale mam w domu "Ptaka czasu", który zupełnie mi nie podszedł.
Z Ptakiem to jest tak, że 1 tom może zniechęcić bo jest trochę taki nijaki, ale już 2 jest wciągający a 3 i 4 genialny.

Offline kenji

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2014, 10:49:33 pm »
Nic na siłę, ale tak naprawde Ptaka warto 'zmęczyć' aby zostać zgniecionymi w ostatnim tomie. :)

Ja tez jakos nie wyobrażam sobie ze w 'tych czasach' nikt nie jest w stanie pokusić sie o wydanie kontynuacji SG... Chyba rzeczywiscie bedziemy musieli zrobic to sami:)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2014, 10:57:32 pm »
Z Ptakiem to jest tak, że 1 tom może zniechęcić bo jest trochę taki nijaki, ale już 2 jest wciągający a 3 i 4 genialny.
Nie zgadzam się absolutnie! Pierwszy tom jest świetny, wg mnie na pewno lepszy niż drugi. Ale w jednym zgoda: jest trochę inny niż reszta; ma na to wpływ zapewne to, że był pisany 'na raty', w pewnym miejscu mamy dużą dziurę czasową, Loisel przez kilka lat po napisaniu/narysowaniu kilkunastu pierwszych stron, zajmował się innymi rzeczami.
Chyba rzeczywiscie bedziemy musieli zrobic to sami:)
Więc zróbmy! są chętni?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.