trawa

Autor Wątek: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?  (Przeczytany 15596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 02, 2014, 02:23:56 pm »
Co do drugiego integrala, rzeczywiście zawiera on 4 i 5 tom serii, ale gdyby wydawać na jego podstawie, to do końca zostałyby jeszcze trzy integrale. Gdyby wydawać po trzy tomy, o ile to możliwe, byłyby jeszcze dwa integrale do wydania całości, w dodatku objętościowo byłyby podobnie do pierwszego integrala

A czy to nie jest tak, że tematycznie one się łączą akurat parami, nie trójkami? W Belgii jest int 1 (1 ,2 i 3 jak u nas) int 2 (4 i 5), int 3 (6 i 7) oraz tomy 8 i 9, nie wydane na razie w integralach. Jesli w tomach 8-9 jest rozpoczęty podcykl, który skończy się w tomie 10 lub 11, to bez sensu jest grupować to inaczej...

Inaczej mówiąc - znając Belgów jest jakiś powód, że wydali te integrale właśnie tak, a nie po 3. Zazwyczaj właśnie integrale zbierają cykle w danej serii...

ramirez82

  • Gość
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:03:37 pm »
A no tak, o tym nie pomyślałem...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:33:33 pm »

Inaczej mówiąc - znając Belgów jest jakiś powód, że wydali te integrale właśnie tak, a nie po 3. Zazwyczaj właśnie integrale zbierają cykle w danej serii...
Oczywiście, też o tym pomyślałem. Szperałem, szperałem... i nie znalazłem nic, co wskazywałoby na taki fakt.
Poza tym INT2 wyszedł tuż przed zeszytem 6; potraktowałem ten fakt jako promocję i przypomnienie opowieści.
Osobiście byłbym za utrzymaniem oryginalnej struktury integrali.

Tak sobie jeszcze wydumałem a propos tego całego crowfundingu, że dodatkowym bodźcem dla kupujących mogłoby być skądinąd znane hasło, zapewniające ściśle limitowane wydanie z deklaracją niewznawiania przez okres wykupienia licencji. Moim zdaniem, w przeciwieństwie do egmontowego kanonu (który siłą rzeczy powinien być dostępny możliwie stale i w dużej ilości) - 'komiksy niechciane' mogły by wesprzeć się takim właśnie sloganem. Jestem przekonany, że taki Skład Główny poszedłby jak ciepłe bułeczki!
Jesli w tomach 8-9 jest rozpoczęty podcykl, który skończy się w tomie 10 lub 11, to bez sensu jest grupować to inaczej...
Z moich informacji, tom 9 zamyka całą serię, ale mogę się mylić...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2014, 03:39:33 pm wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kokosz

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:50:52 pm »
dodatkowym bodźcem dla kupujących mogłoby być skądinąd znane hasło, zapewniające ściśle limitowane wydanie z deklaracją niewznawiania przez okres wykupienia licencji.

Taka opcja jest ciekawa dla wszystkich, którzy kupili album, za to bardzo nieprzyjemna dla tych, którzy nie zdążyli. Ja osobiście nie lubię takich akcji. Ten sam efekt można osiągnąć na inne sposoby, np: specjalna okładka lub ekstra dodatki dla "fundatorów".

Z moich informacji, tom 9 zamyka całą serię, ale mogę się mylić...

Na bedetheque seria jest "en cours", czyli kontynuowana, nie zakończona.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:56:42 pm »
Z moich informacji, tom 9 zamyka całą serię, ale mogę się mylić...

Na bedetheque seria jest "en cours", czyli kontynuowana, nie zakończona.

Jestem niemal pewien, że Losiel w Łodzi wspominał, że 9 tom "Składu głównego" jest ostatnim.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 02, 2014, 04:22:03 pm »
Taka opcja jest ciekawa dla wszystkich, którzy kupili album, za to bardzo nieprzyjemna dla tych, którzy nie zdążyli. Ja osobiście nie lubię takich akcji. Ten sam efekt można osiągnąć na inne sposoby, np: specjalna okładka lub ekstra dodatki dla "fundatorów".
Wiesz, ogólnie rzecz biorąc - masz rację, zgadzam się. Po prostu zastanawiam się, czym jeszcze moglibyśmy skusić potencjalnego wydawcę, który zechciałby pomóc w realizację projektu (Składu, ale też innych komiksów wyczekiwanych przez czytelników, a niechcianych przez wydawców). Jeśli największy podmiot na naszym rynku mógł kiedyś tak postąpić (a później wycofywać się z tego różnymi dziwnymi drogami), to myślę, że w przypadku komiksów teoretycznie 'niechcianych' taka akcja miałaby tym bardziej uzasadnienie.
A argumentu typu 'nie zdążyli' nie kupuję. Na Skład czekamy już kilka lat; wyobrażam sobie, że jeśli akcja typu 'crowfunding' Składu dojdzie do skutku, czas na deklaracje i wpłaty będzie na tyle długi, by każdy chętny zdążył. Ja sam na pewno nie jestem 'kolekcjonerem' (ani nikim w tym typie), ale zdaję sobie sprawę, jak taka akcja mogłaby 'nakręcić' ludzi, którzy niekoniecznie czekają na konkretny tytuł, ale nie omijają takich 'gratek'.
Oczywiście nie mam zamiaru upierać się przy jakimkolwiek rzuconym tutaj 'luźnym' pomyśle.
Kokosz, zdaję sobie sprawę, że to zupełnie nie bajka w Twoich klimatach, ale może sam byś się skusił? Pomożemy! :D
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kokosz

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:43:36 pm »
Kokosz, zdaję sobie sprawę, że to zupełnie nie bajka w Twoich klimatach, ale może sam byś się skusił? Pomożemy! :D

Dlaczego? Na pewno bardziej pasuje do klimatów niż "Hombre"...

Spróbuje się dowiedzieć u źródeł co i jak... A przede wszystkim za ile :)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:58:03 pm »
Dlaczego? Na pewno bardziej pasuje do klimatów niż "Hombre"...

Spróbuje się dowiedzieć u źródeł co i jak... A przede wszystkim za ile :smile:
no, powiem Ci szczerze... nie spodziewałem się. ale bardzo się cieszę!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kokosz

Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 04, 2014, 08:48:43 pm »
no, powiem Ci szczerze... nie spodziewałem się. ale bardzo się cieszę!

No i taka fajną dyskusję zabiliśmy...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Kto wyda kontynuacje przerwanych serii?
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 04, 2014, 09:43:43 pm »
No i taka fajną dyskusję zabiliśmy...
myślisz, że już po niej? kopnęła w kalendarz? wącha kwiatki od spodu?... może tylko śpi??


no, a poważnie, to po cichu liczyłem na jakieś przemyślenia... choćby i niewielkie...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

 

anything