Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 4861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Doom Patrol
« dnia: Grudzień 08, 2014, 11:12:15 am »
Nastał chyba czas na dyskusję o tym komiksie. Coraz więcej chętnych do przeczytania, także jestem ciekaw opinii i wymiany spostrzeżeń.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:00:51 pm »
Nie czytałem bo odstraszają mnie rysunki










Typowe dla lat 90' zresztą




Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:06:08 pm »
Nie czytałem bo odstraszają mnie rysunki

Typowe dla lat 90' zresztą

wg mnie bardzo klimatyczne...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 10:42:08 pm wysłana przez graves »

Offline maximumcarnage

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:23:39 pm »
Nie czytałem bo odstraszają mnie rysunki

Myślę, że będzie lepiej jeśli nie przeczytasz. Już przy Animal Manie masz kłopoty ze zrozumieniem. DP to mógłby być dla ciebie labirynt bez wyjścia.

wg mnie bardzo klimatyczne...

Tak, rysunki są świetne i pasują do opowieści. Warto nadmienić, że są też zeszyty stylizowane na wcześniejszy DP, celowo rysowane odmiennym stylem. No i jest jeden zeszyt stanowiący parodię Punishera  :smile:

A w środku są jeszcze takie cudeńka http://simonbisleygallery.com/?bisley=home.gallery&gallery=16
Chyba jedne z najpiękniejszych prac Bisleya.
Nie wspominając już o genialnej grafice Bollanda, znajdującej się pod dust cover.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:48:49 pm »
Nie będę się rozpisywał, napiszę tylko, że po The Invisibles to jest mój ulubiony komiks Morrisona... a ja naprawdę nie należę do jego psychofanów (choć może po tym co serwował ostatnio w Multiversity moja wiara w Granta wróci).
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2014, 01:57:22 pm »
Nie będę się rozpisywał, napiszę tylko, że po The Invisibles to jest mój ulubiony komiks Morrisona...

Ja właśnie czekam na Invisibles, bo czytałem opinie że jeszcze lepsze od DP. I mam taką nadzieję, w końcu Morrison tworzył tę serię przez 6 lat.

  (choć może po tym co serwował ostatnio w Multiversity moja wiara w Granta wróci).

Możesz coś więcej napisać o tej serii? Trochę czytałem i ona jest jakoś dziwnie zbudowana. Widziałem 3 zeszyty z numerem 1: The Society of Super Heroes, The Just i Pax Americana. To są jakieś one shoty?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2014, 02:04:12 pm »
Możesz coś więcej napisać o tej serii? Trochę czytałem i ona jest jakoś dziwnie zbudowana. Widziałem 3 zeszyty z numerem 1: The Society of Super Heroes, The Just i Pax Americana. To są jakieś one shoty?


Każdy zeszyt zajmuje się jedną ziemią z Multiversum, którą Grant uznał za ciekawą pod swoje założenie. Pierwszy zeszyt najmniej mnie ruszył, ale kupiło mnie już od kiedy wziął się za pulpową interpretację Justice Society w drugim zeszycie (Multiversity: The Society of Superheroes #1) i gdy w 4 zajął się bohaterami z Charlton Comics i mitem Watchmen (Multiversity: Pax Americana).


Multiversity to ma być (o ile mi się nie pomyliło) 8 one-shotów + guidebook.


Na razie trudno mi stwierdzić gdzie ta historia doprowadzi, oprócz tego, że to następny rozdział twórczości Morrisona zajmującego się opowiadaniem o opowiadaniu.
perły przed wieprze

Offline maximumcarnage

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2014, 02:16:19 pm »
Na razie trudno mi stwierdzić gdzie ta historia doprowadzi, oprócz tego, że to następny rozdział twórczości Morrisona zajmującego się opowiadaniem o opowiadaniu.

I taki Morrison jest chyba najlepszy. Po Doom Patrol naszła mnie ochota na przeczytanie "Flexa Mentallo" http://www.goodreads.com/book/show/1172306.Flex_Mentallo
Czytałeś może?

BTW Czy
Spoiler: pokaż
Flex na kadrach przed strzyżeniem nie przypomina Alana Moore'a?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 02:21:07 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline misiokles

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2014, 05:26:47 pm »
Ja trochę z innej beczki. Zamówiłem z amazon store kopię DP za 60 funtów. Czyli wychodzi chyba najtaniej. Zobaczymy czy przyślą (do jutra jest czas dispatch estimate). Z amazon store mam różne doświadczenia. Czasami przesyłka przyszła, a czasami tłumaczyli się 'sorry ale nie mamy tego na stanie'.  Obaczymy jak to będzie.

Offline maximumcarnage

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2014, 05:30:13 pm »
Ja trochę z innej beczki. Zamówiłem z amazon store kopię DP za 60 funtów. Czyli wychodzi chyba najtaniej.

Czy ja wiem... Ile wyszło po przeliczeniu na złotówki?

Offline misiokles

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2014, 05:36:01 pm »
5,423 za funta. + ok 20 zł przesyłki (gdyż zamówiłem kilka rzeczy). Fakt, to cena porównywalna z komiksy.info, ale z dodatkowymi rzeczami wyszło mi kilka dych do przodu.

Offline maximumcarnage

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2014, 05:38:39 pm »
5,423 za funta. + ok 20 zł przesyłki (gdyż zamówiłem kilka rzeczy). Fakt, to cena porównywalna z komiksy.info, ale z dodatkowymi rzeczami wyszło mi kilka dych do przodu.

Fajnie mieć zawsze oryginalne zeszyty. Plusem omnibusa jest jakość wydania, dodatki i ten dodatkowy zeszyt parodiujący "X-Force". Mnie się udało wyrwać omniaka za 300 także nawet się nie zastanawiałem.

Offline [robak]

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2014, 08:59:13 pm »
Cholera, pokażcie zdjęcie tego omnibusa. ;P

Offline maximumcarnage

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:10:11 pm »

Offline Archie

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:26:29 pm »
Przed rozpoczęciem lektury tego omnibusa Ministerstwo Zdrowia zaleca 30 minutową rozgrzewkę.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."